Windows 10 Türkçe Dil Paketi Kurulumu

0
3600

İndirmiş ve yüklemiş olduğunuz Windows işletim sistemi Türkçe dışında farklı bir dil olabilir.Son çıkan Windows 10 işletim sistemiden sonra temiz kurulum yapmak istiyorsanız Türkçe dil olarak indirmeniz gerekiyor ama bazen karıştırmış olabilirsiniz ve İngilizce olarak indirmiş olabilirsiniz.Bu gibi durumlarda ise tekrar işletim sistemini indirip kurmak işlemi yapmanıza gerek yok.Aynı işletim sistemi üzerine Türkçe Dil paketi kurabilir ve kullanmaya devam edebilirsiniz.

1-Başlat düğmesini tıklatın Başlat düğmesinin resmi ve ardından arama kutusuna Windows Update yazın.Sonuç listesinde Windows Update’i tıklatın.

2-Güncelleştirmeleri Microsoft Update kaynağından çevrimiçi olarak denetle bölümüne tıklatın ve Windows’un bilgisayarınız için en son güncelleştirmeleri aramasını bekleyin.

3-Güncelleştirme bulunursa İsteğe bağlı güncelleştirmeler hazır’ı tıklatın.

windows10-dil-paketi-eklemek

4-Windows 10 Dil Paketleri altından, yalnızca istediğiniz dil paketini seçin (tümünü yüklemek sürücünüzde çok fazla alan kaplayabilir).

5-Tamam’ı ve ardından Güncelleştirmeleri yükle’yi tıklatın. Yönetici parolası veya onay istenirse, parolayı yazın veya onay verin. Bilgisayarınızı yeniden başlatmanız da gerekebilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz