Windows 7 heyecanı internette

0
940

windows7under.jpg

PC, İnternet ve mobil platformların sunduğu olanaklardan bireylerin en üst seviyede yararlanmasına fırsat yaratacak yeni nesil işletim sistemi Windows 7’nin lansmanı yaklaşırken, Microsoft bu büyük randevuyu birbirinden renkli etkinliklerle kutlamaya hazırlanıyor. Windows 7’nin  yaratacağı çarpıcı değişimin altını çizmeye hazırlanan Microsoft Türkiye, bu amaçla “Deney 7” adıyla teknoloji meraklılarına ve macera düşkünlerine son derece keyifli ve heyecanlı bir yarışma düzenliyor.

Birincinin 20.000 TL değerinde bonus yüklü Garanti Bonus Card kazanacağı bu yarışmanın çekişmeli geçmesi bekleniyor. Online gerçekleşecek yarışmanın bütün ayrıntıları ve heyecanı www.deney7.com adresinden bire bir izlemek mümkün.

“Deney 7” yarışmasına katılmak isteyenler, kendi özgün yaratıcılıklarını ifade eden video, resim, blog vb. gibi bir eser ile www.deney7.com adresi üzerinden başvurubilirler.

7 gün 77 görev

7 Ekim’e kadar sürecek olan ilk eleme sürecinde seçilecek iki kişi, 7 gün süresince belirlenmiş olan 77 görevi tamamlamaya çalışacak. Bu görevler arasında İnternet üzerinden sosyal ağlara bağlanmaktan, bilgisayar üzerinde film kurgulamaya, bankacılık işlemleri gerçekleştirmekten online alış verişe, sanal topluluklar oluşturmaktan, web ortamında fotoğraf albümü hazırlamaya kadar çok büyük bir kısmı sanal alemde gerçekleştirmeleri gereken işlemler yer alıyor.

İlk elemede belirlenen biri kadın, diğeri erkek olan iki finalistin isimleri 14 Ekim 2009 tarihinde kamuoyuna açıklanacak.

İnternetten canlı yayın

Son derece eğlenceli geçmesi beklenen “Deney7” yarışmasının en önemli bölümü, görevlerin tamamlanacağı son 7 günü İnternet üzerinden 7×24 canlı yayınlanacak. Yarışmanın finali ise, İnternet adresinin yanı sıra bazı mecralardan canlı olarak sunulacak. Yarışmayla ilgili anlık bilgilere ise web sitesinin yanı sıra Windows Live, Facebook, Twitter, Flicker, FriendFeed gibi sosyal ağlar üzerinden erişmek mümkün olabilecek.  Deney 7 Yarışması birincisi 22 Ekim’de gerçekleşecek Windows 7 lansmanında duyurulacak.

Windows 7 lansmanına günler kala heyecan fırtınası yaratması beklenen “Deney 7” yarışmasına Alem FM, Casper, Digiturk, Garanti Bankası, HP, Intel, NTV, Power Group, TeknoSA, Türk Telekom ve TTNet gibi Türkiye’nin önde gelen kurumları katkıda bulunuyor.

Kaynak

PCnet

Önceki İçerikWindows 7 PratikBilgiler
Sonraki İçerikWindows 7 Yükseltme Nasıl Yapılır
Günün 12 Saatini kesinlikle Bilgisayarları ve Telefonu ile geçiren ve Film ve Müzik dinlemekten hiç bıkmayan arada sırada fotoğraf çeken sıradan biri diyebiliriz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz