Şans Topu Ne Zaman Oynanıyor?

0
1532

Şans Topu Ne Zaman Oynanıyor
Milli Piyango İdaresi tarafından düzenlenen şans oyunlarından bir tanesidir. Oyun sistemi 2 farklı sayı grubundan seçilecek olan sayılara göre belirlenir.  Şans topu diğer adıyla 5+1 olarak ta geçmektedir. Şimdi öncelikle oyun hakkında ufak bir bilgi sunalım. Şans topu, diğer adıyla 5+1 oyunu 2 farklı sayı grubu içerisinden belirlenen sayılara göre oynanan bir oyundur.  5 denilen kısım ilk sayı kümesinden ve +1’lik kısım 2. Sayı kümesinden belirlenmektedir. İlk sayı kümesinde bulunan sayılar 1-34 numara aralığından oluşmaktadır. 2. Sayı kümesi ise 1-14 sayıları arasından belirlenmektedir. İlk sayı kümesinden 5 sayı seçilirken ikinci kümeden ise 1 tane sayı seçilir.

Şans topu oyunu diğer şans oyunları içerisinde daha çok ikramiye dağıtan bir ikramiye oyunudur. Bu nedenden ötürüdür ki 5+1’in bilinme olasılığı daha yüksektir. Bu şans oyununda ikramiye adedi 8 tanedir. Bunlar (5+1), (5), (4+1), (4), (3+1), (3), (2+1) ve (1+1) şeklindedir. Bu oyunu haftanın her Perşembe günü sabahından itibaren, Çarşamba günü 21.00’a kadar sayısal oyun bayilerinden oynayabilirsiniz. Çarşamba akşamı çekiliş yapılmaktadır.

Çekiliş sonrasında ikramiye kazanan oyuncular 1 yılı geçmemek sureti ile belirlenen ikramiye ödeme yerlerinden ikramiyelerini alabilirler.
(5+1) bilen kişilere ikramiyeler, MPİ Genel Müdürlüğü tarafından,
(4+1) ve (5) bilenler, Loto bayileri ve ya MPİ Şubelerinden,
(1+1), (2+1), (3), (3+1) ve (4) bilenlere ise ikramiyeleri Loto bayilerinden ödenecektir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz