Müge Anlı Mersin Cinayeti

0
1788

Bir temizlik firmasında temizlik işçisi olarak çalışan Nevruz Taşoğlu, 18 Kasım 2011’de iş yerine gitmek üzere sabah erken saatlerde Müfide İlhan Mahallesi’ndeki evinden ayrıldı. Ancak genç kız akşam eve dönmeyince, aynı gece babası Hasan Taşoğlu, Siteler Polis Merkezi’ne giderek kızının kayıp olduğunu bildirdi. Kayıp başvurusu üzerine Cinayet Büro Amirliği ekipleri soruşturma başlattı. Kaybolduğu gün bankadaki hesabında bulunan ve ev almak için biriktirdiği 50 bin lirayı çektiğini belirleyen ekipler, genç kızın para için öldürülmüş olabileceği ihtimali üzerine özel bir ekip kurdu.

Özel ekibin yaptığı çalışma sırasında genç kızın, kaybolduğu gün mesai arkadaşı 28 yaşındaki Sema Çırlak’ın kuryelik yapan eşi 33 yaşındaki İbrahim Çırlar ile görüldüğünün belirlenmesi üzerine Çırlak çifti teknik ve fiziki takibe alındı.

TELEVİZYONDAN ÇAĞRI

Takip sürerken kayıp kızın babası Hasan Taşoğlu, 10 gün önce bir televizyon kanalında yayınlanan Müge Anlı’nın programına katılarak kızının yüklü miktarda para ile kaybolduğunu, bulunması için bilgisi olan kişilerin kendisine yardımcı olmasını istedi. Programı takip eden ve ismi açıklanmayan bir berber, programı ve polisi arayarak, “İşyerine tıraş olmayan gelen İbrahim Çırlak ile arkadaşların kendi aralarında yaptığı konuşmada genç kızı öldürdüklerini duyduğunu”‘ ileri sürdü. Bu gelişme üzerine çarşamba günü İbrahim Çırlak, bacanağı 33 yaşındaki Osman Sarı, eşleri Sema Çırlak, Arzu Sarı ile olayla ilgileri bulunduğu ileri sürülen Musa Sarı, Harun Taşsoy, Harun Bağlan ve Alptekin Demir’i gözaltına alındı.

Çapraz sorguya alınan şüphelilerden İbrahim Çırlar ile bacanağı Osman Sarı’nın genç kızı telle boğarak öldürüp, cesedini götürdükleri eski bir mezarlığa gömdükleri ortaya çıktı. Şüphelilerin Üseli Köyü Karaisalı Mezarlığı’nda gösterdiği yerde yapılan aramada Nevruz Taşoğlu’na ait olduğu iddia edilen ceset çıkartılıp, otopsi için Adana Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.

50 BİN LİRA İÇİN ÖLDÜRÜLDÜ

Şüphelilerin polisteki ifadelerine göre, temizlik firmasında çalışan Nevruz Taşoğlu, iş arkadaşı Sema Çırlak’a 50 bin lira parası olduğunu ve ev almak istediğini belirterek bu konuda kendisine yardımcı olmasını istedi. Sema Çırlak da konuyu kuryelik yapan eşi İbrahim Çırlar’a anlattı. İbrahim Çırlar bir süre sonra satın alabilecekleri bir ev bulduğunu ifade ederek genç kızdan bankadaki parasını çekmesini istedi. Nevruz Taşoğlu bunun üzerine kayıplara karıştığı 18 Kasım’da bankadan 50 bin lira çekerek İbrahim Çırlar ile buluştu. İbrahim Çırlar, beraberinde bacanağı Osman Sarı ile birlikte genç kızı bir otomobile bindirerek merkeze bağlı 8 kilometre uzaklıktaki Üseli Köyü yakınlarındaki ormanlık araziye götürdü. Burada genç kızı telle boğarak öldüren şüpheliler, yakındaki eski mezarlık içinde bir ağacın altına elbiseleri ile gömerek üzerini de toprakla kapattılar. İbrahim Çırlak ile Osman Sarı’nın da iş bittikten sonra genç kızın bankadan çektiği 50 bin lirayı yarı yarıya paylaştığı da belirlendi.

ZANLI CANLI YAYINA KATILMIŞ

Şüphelilerin sorgusu sürerken cinayet zanlısı İbrahim Çırlak’ın genç kızın babası Hasan Taşoğlu’nun Müge Anlı’nın programına telefonla bağlandığı da anlaşıldı. Genç kızı ev almak için yardım ettiği bilinen İbrahim Çırlak, o gün yaşadıklarını programda şöyle anlatmıştı:

“Eşimin anlatımından sonra Nevruz Taşoğlu’na ev almak için yardımcı oldum. Akrabam olan emlakçı ona bir ev buldu. Sözleşme yaptılar, o gün bankadan parayı çekecek, evin tapusunu alacaktı. Ancak bankadan parayı çekip, emlakçıya 14.00’de gideceğini söyledi. ‘Onlar beni bekletti, ben de onları bekleteceğim’ dedi. Sonra yanımdan ayrıldı, bir daha gelmedi. Telefonumda kontörüm olmadığı için tekrar aramadım. Kızın nerede olduğunu kimle nereye gittiğini bilmiyorum. Benim anlaştığım emlakçıdan vazgeçip başka emlakçıyla anlaşmış. Ev alıp satımında komisyon alacaktım, işi bozduğu için kızdım. Daha sonra aramadım, niye arayayım, benim annem değil babam değil.”

Mustafa İNSAN / MERSİN, (DHA)

Önceki İçerikYüksek Kaliteli Albümler ve (Flac) Nedir?
Sonraki İçerikHiggs Bozonu nedir?
Günün 12 Saatini kesinlikle Bilgisayarları ve Telefonu ile geçiren ve Film ve Müzik dinlemekten hiç bıkmayan arada sırada fotoğraf çeken sıradan biri diyebiliriz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz