Microsoft firmasının geçtiğimiz günlerde yeni işletim sistemi olan Windows 10 işletim sistemini kullanıma açtı ve herkes indirmeye başladı.Tabi sadece indirmek ve kurmak bu işlem için yetmeyebilir ve bazı ayalarını da bilmek gerekmektedir.Yani daha önce ki ayarların dışında aynı bulamadığınız program isimleri olmayabilir.Bunlardan biride İnternet Explorer oldu.Bildiğiniz gibi artık internet explorer değil Microsoft Edge olarak kullanılmaya devam edecek..Tabi ayarlar olarak pek değişen bir durum yok.Sadece çalışma hızı ve performans olarak farklı bir yazılım olarak karşımıza geldi diyebiliriz.

Peki bu tarayıcıda yani Microsoft Edge Tarayıcı Çerezlerini nasıl silinir onu görelim..

1-Microsoft Edge tarayıcınızın sağ üst köşesinden üç nokta işareti olan bölüme tıklayınız ve Ayarlar bölümüne geliniz.
2-Karşınıza gelen yeni pencereden Temizlenecek Öğeleri Seç dedikten sonra karşınıza gelen pencereden temizlemek istediğiniz bölümleri seçiniz.

microsoft-edge-cerezleri-temizleme

3-Burada birçok bölüm bulunmaktadır.İstediğinizi seçerek temizleme işlemine başlayabilirsiniz.Tabi bu işlemi sadece bu şekilde değil aynı zamanda programlar yardımıyla yapabilirsiniz. CCleaner progrmaı ile hızlı ve basit bir şekilde de yapabilirsiniz ve Microsoft Edge tarayıcınızda bulunan çerezleri temizleyebilirsiniz.

1
Kimler Neler Demiş?

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Alim Recent comment authors
Alim
Ziyaretçi
Alim

teşekkürler