Fiat Egea 1.6 E-Torq 110 HP Otomatik Lounge Özellikleri

0
2367

Fiat Egea 1.6 E-Torq 110 HP Otomatik Lounge Özellikleri

Fiat’ın 2016 model 1.6 E-Torq aracının özelliklerini saymaya başlamadan önce en merak edilen konuya değinelim. Aracın, fiyatı 72.400,00TL’lerde.

Gelelim en genel özelliklerine araç 100Km’de 8.5Lt yakıt tüketimi sağlamakta. Önden çekişli bir model ve silindir hacmi 1598cc. Araç benzli sınıfı otomobiller arasında yer alıyor. Vitesi de otomatik. Hem benzinli hem de otomatik vites olunca biraz fazla yakması normal. Aracın adından da analayacağınız gibi beygir gücü 110 HP dört kapılı ve azami hızı 192Km/s.

Temel özelliklerine bakacak olursak, araç binek türü otomobillerden, 2016 çıkışlı. Fiat’ın C segmentine ait bir otomobili. Sedan gövdesi bulunmakta. Araca yılda 997TL motorlu taşıt vergisi alınmakta. Lounge donanım paketi yer alıyor.

Motorundan söz edecek olursak, motorda 4 silindir yer alıyor. Enjeksiyon tipi, çok noktadan enjeksiyon ile yakıtı püskürtüyor. Silindir hacminden yukarıda söz etmiştik. Araç atmosferik kaynaktan yakıt yanışını besliyor.

Performansına ait özelliklerden, azami torku 152nm, 5500 azami devir yapabiliyor. 100Km hıza ise 11.2 saniyede ulaşma özelliğine sahip.

Aracın 6 tip vitesi bulunuyor. .(Manuel kullanmak isteyenler 5 ve otomatik 1) araçta çekiş kontrol sistemi mevcut. Şehir içinde 100Km’de 8.5 LT yakıt tüketirken, şehirlerarası yolculuklarda bu tüketim 5.0Lt’ye kadar düşebiliyor. Bu yönüyle performansını da göz önüne aldığımızda uzun yolculuklar için ideal bir araç diyebiliriz. Karma yakıtı 6.3Lt. Karma sistemde yani hem şehirlerarası hem şehiriçi karma yolculuklarda ortama 146gm Km başına CO2 salınımı gerçekleştiriyor.

Aracın donanımsal özelliklerine gelecek olursak, 520Lt bagaj hacmine sahip. Jantlarının çağı 17 inç ve alaşımlı jantlar mevcut. Aracın uzunluğu 4532mm, genişliği ise 1792mm, 1497mm uzunluğa sahip. Boş olarak ölçülen ağırlığı ise 1205Kg.

Temel içerdiği özelliklerine gelecek olursak. Araçta navigasyon bulunuyor, ayrıca bluetooth telefon mevcut. Radyo var, LCD multimedya ekran var ve bu ekran 5 inç dokunmatik. Araçta 6 adet hoparlör yer alıyor, ön camlar arka ve yan camlar hatta dikiz aynası bile elektrikli. Araç klima ile sıtma soğutma sistemini sağlıyor, elektro hidrolik direksiyona sahip. Halojen far tipi var ve sis farları bulunmakta.

Önceki İçerikTürk Telekom Adsl Kota Sorgulama ve Öğrenme
Sonraki İçerikGoogle Görseller Neden Açılmıyor
Günün 12 Saatini kesinlikle Bilgisayarları ve Telefonu ile geçiren ve Film ve Müzik dinlemekten hiç bıkmayan arada sırada fotoğraf çeken sıradan biri diyebiliriz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz