Daha genç görünmek için ne yapmalı

0
13017


Yaş ilerledikçe vücudunuzdaki yaşlılık belirtileri de bariz şekilde görünmeye başlar. Yaşınızı ele veren bu belirtilerden kurtulmak elinizde

Yaşın getirdiği duruş bozukluğu, saç hacmindeki azalma gibi hoşumuza gitmeyen yaşlılık belirtilerini uzun süre hayatınızdan çıkarabilirsiniz. Sadece doğru makyajla bile yaşınızın belirtilerini gizleyebilir ve daha genç görünebilirsiniz.
Belki 50 yaşını geride bırakan ama 25 yaşında gibi gösteren Madonna kadar olmayabilir ama inanın siz de olduğunuzdan daha genç görünebilirsiniz. Hangi kadının hoşuna gitmez ki; “Yaşını hiç göstermiyorsun” sözü? İşte sizi daha genç göstermeye yarayacak birkaç ipucu:
– Yaşlılık vücut siluetinizde bariz bir bozulmayı da beraberinde getirir. Bu duruş bozukluğu sizi daha da yaşlı gösterir. Vücut siluetinizi düzeltmek için yapmanız gereken dik durmaya çalışmak. Bunun için de sırt kaslarınızı güçlendirmeniz gerekir. Sırt kaslarını güçlendirmek için en iyi sporun yüzme olduğunu unutmayın. Sırt kaslarında en etkilisi sırt üstü yüzmek… Az miktarda egzersiz bile (günde 2 kez 20 dakikalık yürüyüş) gerçek yaşınızı neredeyse 5 yıl geriye taşıyabilir.
– Yaşla birlikte saçların gürlüğü de gider. Doğru kesim ve saç rengiyle saçlarınız daha genç görünmenizi sağlar. Orta yaştan sonra saçınızı çok açık sarı ve çok koyu renge boyamaktan kaçının. Düz fön çekilmiş saçlardan da vazgeçin. Çünkü düz saç yüzünüzü daha da düşük gösterir. Aynı zamanda saçınız hacimsiz görünür. Bu nedenle hareketli saçları tercih etmenizi öneririz. Böylece saçınız daha hacimli görünür. Bu arada kahkül alın ve kaş arasındaki çizgileri saklar ayrıca genç bir model olduğu için de genç gösterir.
– Orta yaş üstü kadınların kaşlarında da aynı saçlardaki gibi yoğunluk azalması yaşanır. Kaşlar eski düzgün ve gür halini kaybeder ama uzar. Bu da daha yaşlı gösterir. Dolayısıyla kaşınızdaki seyrekliği kaş kalemi ile giderebilirsiniz. Kaşlarınız uzamışsa mutlaka kısaltın. Kaşınıza yeni bir biçim vermek için iyi bir uzmana başvurun. Çünkü ucu hafif yukarı doğru kalıcı bir kaş makyajı sizi daha genç gösterecektir.
– Yüzünüzdeki yaşlılık belirtilerini iyi bir makyajla kapatmak da elinizde. Cildinizin pürüzsüz görünmesi için en doğru ve iyi bir fondötene ihtiyacınız var. Fondötende doğru rengi bulmak önemli. Belli bir yaştan sonra toz pudra yerine fondöten kullanmak daha iyi sonuç verir. Makyaj uzmanları yüzünüzdeki yorgunluğa karşı şeftali tonlarında allık öneriyor. Unutmayın yanlış makyaj sizi olduğunuzdan da yaşlı gösterebilir. İyi bir uzmanın yapacağı kalıcı makyaj da kurtarıcınız olabilir!
– Artık genç görünmek için büyük estetik ameliyatlara da gerek yok. ‘Öğle tatili arası estetik’ olarak adlandırılan botoks, dolgu maddeleri ve lazer müdahaleleri ile uzun süre genç görünümü korumak çok kolay.

– Daha genç görünmek ve hissetmek için bazı vitamin takviyelerine başvurabilirsiniz. Düzenli olarak C, E, D, B6 vitaminlerinin yanısıra kalsiyum ve melatonin takviyesi sizi birkaç yaş geriye götürür. Melatonin hem stresten korur, hem düzenli bir uyku uyumanızı sağlar. Tüm bunlar bedeniniz ve cildiniz üzerinde olumlu etki bırakır. Melatoninin gençleştirici etkisi olduğu bilinmekte.
– Dişleriniz de yaşınızı ele verir. Dişlerinizin beyazlığını korursanız daha genç görünürsünüz. Diş ipi kullanmak, düzenli olarak fırçalamak belli bir yaştan itibaren çok önemli.
– Beslenme de genç bir görünümün olmazsa olmazı. Uzmanlara göre günlük beslenme sırasında 25 gram lif tüketen birinin gerçek yaşı günde 12 gram lif tüketen birine göre 2.5 yıl daha geride. Erkeklerin ise günde 25 gramdan da daha fazla lif tüketmeleri gerektiği belirtiliyor.
– Unutmayın fazla kilo da yaşlı gösterir. Bir uzmanın önereceği size özel iyi bir diyet programıyla kilonuzu dengede tutmaya özen gösterin. İnce beden daima daha genç görünür!
– Canlı görünüm sizi daha genç gösterir. Sosyal olmak, kendini oyalamak, hareket halinde olmak sizi olumsuz düşüncelerden uzaklaştıracaktır. Bu da yüzünüze mutlu bir ifade konduracak ve gençlik günlerinizdeki canlı ifadeyi geri getirecektir.
– Genç görünmenin diğer bir önemli noktası da giyim tarzı. Tabii çok genç giyinip özenti gibi dolaşmayın. Ama tayyör giymek de sizi daha olgun gösterecektir. Orta bir yol bulmakta yarar var. Çok canlı renklerden de çok koyu renklerden de uzak durun.

Önceki İçerikiPhone sahipleri dikkat
Sonraki İçerikSıcaklar sinirleri geriyor
Günün 12 Saatini kesinlikle Bilgisayarları ve Telefonu ile geçiren ve Film ve Müzik dinlemekten hiç bıkmayan arada sırada fotoğraf çeken sıradan biri diyebiliriz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz