Başbakanlık (Bimer) İhbar ve Şikayet Hattı

39
5758

Başbakanlık(Bimer) İhbar ve Şikayet Hattı
Başbakanlık iletişim merkezi, bir halkla ilişkiler uygulamasıdır. Bilişim ve iletişim teknolojilerinin bir arada kullanılmasıyla vatandaş ve devlet arasındaki iletişim kanalını her daim açık tutmaktır görevi. Bu bakımdan Türkiye’nin hangi tarafında olursanız olun, internet web sitesi üzerinde kurulu olduğu için 7/24 açık olan bu sistemden her zaman faydalanabilirsiniz. Bimer sayfası üzerinden yapılan başvurular, gerekli kurum ve kuruluşlara olabilecek en kısa sürede iletilmektedir. Bu şekilde yapılan müracaatlarda, yapılan işlemler Başbakanlık’tan koordine ve takip edilmektedir. Bimer’e Türkiye içerisinde ikamet eden kişiler ve yabancılar, mavi kartlılar başvuru yapabilirler. Ayrıca sadece internet üzerinden değil, telefon, faks ve mektup gibi iletişim araçlarından da başvuru yapabilmektedirler.

Başvuru yaparken öncelikle kendi kimliğinizi belirtmeniz gerekir. Bu şekilde yapılan başvuruların asılsız olup olmadığı yönünde sorgulama yapılır. İnternet üzerinden başvuru yaparken, öncelikle T.C Kimlik Numarası, ad-soyad, anne kızlık soyadı ve cep telefonu numarasının doğru yazılması gerekmektedir. Ardından cep telefonunuza bir adet mesaj gelecek ve bu mesajla gelen kodu internet ekranına girmeniz istenecektir. Bunun yanında iletişim bilgilerini eksiksiz bir şekilde yazmanız ve başvuru metninin de olabildiğince kısa ve anlaşılır olarak yazılmasına özen gösterilmelidir.

Yapacağınız başvurular, Bilgi Edinme Hakkı Kanununa göre 15 iş günü olmak üzere belirlenmekle birlikte, Başvuruların sonucu ya da henüz yapılmakta olan işlemin durumu hakkında dilekçe sahiplerine en fazla 30 gün içerisinde gerekçesi belirtilmek üzere cevap verilmektedir. Telefon ile birlikte Bimer’e ulaşmak istediğinizde 150’yi tuşlamanız yeterli olacaktır. Bu numaraları tuşladığınızda Görevlinin sizden isteyeceği bilgiler T.C Kimlik Numarası ve Anne Kızlık Soyadının ilk ve son harfi olacaktır. Bilgilerin doğruluğu teyit edildikten sonra MERNİS sisteminden cevap verilecek, aksi halde cevap alamayacaksınız.

39
Kimler Neler Demiş?

avatar
37 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
33 Comment authors
YelizDilekKadriyedilekEmine Tosla Recent comment authors
Emel
Ziyaretçi
Emel

Iş veren ssk yapıyor 1000tlverıyor yemek yok sabah 7buyuk aksam 7cıkıs hafta sonları tatıl yok tatıl verdımı gunlugu kesıyor kızım için cabam patronun hakaretlerı cabası hıc sebebsız bugun işten cıkardı haber vermedı dulum iki kızım var kızımın biri lisede biri calısıyor mecburen basımızda babamız yok dıye ezılmek zorundamıyız kendım hastayım sureklı hastanelerde kızımın kazandıgıyla idare edıyorduk onuda patronu elimizden aldı lütfen bır cvp verın sıkayet etmek ıstıyorum

Emel
Ziyaretçi
Emel

Bakın artık su telefonlara 150nerdesın

Emel
Ziyaretçi
Emel

Allah rızası için 2haftadır 150yı arıyorum cevap verecek kımse yok dıye sureklı kayıt cıkıyor lütfen yardım

mustafa yılmaz
Ziyaretçi
mustafa yılmaz

SELAMLAR BEN YURTDIŞINDA TÜRKMENİSTANDA SEHİL İNŞAATTA 13 YIL CALIŞTIM FAKAT FİRMA İFLASINI VERDİ FİRMASAHİBİDE ORTALIKTA YOK EMEKLİ OLABİLMEMİCİN YURTDIŞINDAKİ GÜNLERİMİ GETİRİP BORCLANMAYAPMAK İSTİYORUM. FAKAT BENDEN FİRMADAN CALIŞMA BELGESİ İSTENİYOR ORTADA OLMAYAN FİRMADAN NASIL CALIŞMABELGESİ ALAYIM. BUYÜZDENDİRKİ 8 YILDIR MADURİYET YAŞIYORUM .BUPROBLEMİ CÜZEBİLMEK İCİN TÜRKMENİSTANA GİTTİM KONSOLOSLUKTA CALIŞMA MÜŞAVİRİNE GİTİM BANA AYNI ŞEKİLDE FİRMADAN CALIŞMA BELGESİNİ GETİRMEMİ İSTEDİ.BÖYLEBİRFİRMAYOK ARTIKSÖYLEDİĞİMDE BANA KAVNUNU GÖSTEREREK YAPACAK BİRŞEY YOK SÖYLEDİLER ELİMDE RESMİ EVRAK OLARAK PASAPORTLARIM VAR NEYAPMAMLAZIKİ EMEKLİ OLABİLEYİM .BENİMGİBİL BİNLERCE İNSAN BUDURUMDA.MADUR FİRMALAR ZATEN GENELLİKLE BUCALIŞMA BELGESİNİ VERMİYORLAR EVRAKLARI ALANLAR DAVA ACARLAR KORKUSUYLA BİRCOK FİRMA VERMİYOR MUMADURİYETLERİİ NASIL GİDEREBİLİRİZ BİLGİLERİNİZE SAYGILARIMLA

Mert can bayar
Ziyaretçi
Mert can bayar

Sayin başBakanım internetten ayakkabı siparisi verdim bana yırtık ayakkabı gondermişler ve ariyorum iade için bana küfürlü filan konusuyorlar bişey yapamazsınız gibi filan benim canım yandı başka kisilerinde canı yanmasın istiyorum musteri Danışma hattının numarası 0212 945 4726 faturadada sahinim otomativ kargo tekstil inşaat Tic. Ltd.şti Kartaltepe Mah çukur ova Caddesi No 35/c bayram Paşa İstanbul gerekenin yapılmasını istiyorum

Mustafa kaplan
Ziyaretçi
Mustafa kaplan

Sayın başbanım evlenmek için maddi durumum olmadığından kızın ailesi vermek istemiyor sevdiğimi bana bende kredi ödüyorum düğün yapacak durumum yok hırsızlık mı yapsam daha iyi gerçekten çok zor durumda yım yardımınıza ihtiyacım var. Allah rızası için yardım edin.

Hamide karabulut
Ziyaretçi
Hamide karabulut

Sayın cumhurbaşkanım başbakanım burda bir roman oğlu var bunlan üç dört ay önceden Eray yağız bi nedir bilemiyorum bu genç Oğlum burdayken elinden zorla bohasına bıçak dayarak elinden almış yazık oda korkuyla vermiş telefonna sonra cocuk sokaklara çıkmadı bende oğluma sordum oda anne Eray yağız yazkimi ne benim elimden zorla bohasıma bıçak dayarak elimden aldı dediy Oğlum bana .( bende hemen adliye şikayet olmaya gittim ama nedense bir türlü orman genç çin ifadesi alınmadı bir türlü herkezler korkuyorlar bu romanlardan çünkü birileri birşey söyledimi insanlara huzursuzluk yapıyorlar sayın cumhurbaşkanım başbakanım ne olur ifadesi alınsın ve bunlara bir care bulunsun ne… Devamı »

Hamide karabulut
Ziyaretçi
Hamide karabulut

Sayın cumhurbaşkanım ben yurdaki kızıma oğluma geri iadesine istiyorum ummahan karabulut yaşar karabulut ama bana geri vermiyor Sosyal Aille ve politikalar müdürleri oda yetmez gibi kızıma kurban bayramından buyana beni ve eşime göstermiyorlar ne için göstermiyorlar yavruma bana sayın cumhurbaşkanım başbakanım hem bana berna denilen müdür yardımcısıydı aylar önce kütahya sevgi evinde bana eskigedizden taşının söz verecem çocuklarınıza dediy ama söz verildiği halde bana çocuklarıma geri vermediler hatta en küçük kızıma göstermiyorlar kaç aylardır sayın cumhurbaşkanım başbakanım başbakanım ben hamide karabulut

tehuman coşkun kızılateş
Ziyaretçi
tehuman coşkun kızılateş

ben tehuman coşkun kızılateş

tehuman coşkun kızılateş
Ziyaretçi
tehuman coşkun kızılateş

izmir büyükşehir belediyesine bağlı izelman a,ş çalışırken hakkımı arararken sekizinci ayın ikisinde ikibinonyedide işten çıkardılar her hangi bir gerekce göstermeden ihbarımı vererek bununun yanı sıra bir günlük sigortamı yatırmadılar ve 23 günlük içerde olanizin paramıda ödemediler iznin yok dedier benim bu haklarımın tarafınızdan incelenip tarafıma iadesinin yapılmasını rica ediyorum ve izelman aş yapılan yolsuzluklukların vetarafıma bilgi verilmesini ve okadar icram varken beni mağdur ettiler bir dünya faiz ödedim ve borçlarımı bitiremedim yapılan haksızlıkları çözüme kavuşmasını istemskteyim gereğinin yapılmasını rica ediyorum

hasandurgut
Ziyaretçi
hasandurgut

Sayin. Basbakanim. Ben. 9. Ay. Once. Ameliyat. Oldum. Calisamiyorum bel fitigi. Ameliyati. Oldum bir 2. Ogeenci. Bir. Asker. Babasiyim. Oglum. Doguda. Asker. Hakkaride bir. Universiteli. Bir. Lise okuyan. Ogrencim. Var. Durumum. Iyi. Degil kaymakamliktan. Yardim. Istedim cevap. Gelmedi zonguldak eregliormanli . Beldesinde ikamet ediyorum. Rica. Ediyorum. Basbakanim yardim. Bekliyorum.

Halim yılmaz
Ziyaretçi
Halim yılmaz

Düzeltme:İstanbul Kağithane ilçesi Hamidiye mh. ARİFE sokak olarak düzeltiyorum.

Halim yılmaz
Ziyaretçi
Halim yılmaz

İstanbul Kağıthane ilçesi Hamidiye mh. 21.sokakta Gizer İnşaat tarafından yapılan inşaatta yaya kaldırımını kendi kullanım alanına dahil etmiştir. Yani yaya kaldırımı işgal edilmiştir. Bu durumu Kağıthane Belediyesine ve 181 ihbar hattına ilettim.
Bana cevap olarak ; inşaatın duvarlarının kendi parselin de kaldığı şeklinde cevap verildi. Burası daha önce de yerleşim alanı idi. Belediyenin döşediği parke taşlarıyla yaya kaldırımları mevcuttu. Toplu konutlarda yaya kaldırımımlarını genişletmek için inşaatlar içeri çekiliyordu, burda tamamen tersi yapılmıştır.
Benim bu duyarlılığa karşı duyarlı olunmasını bekliyorum.

Halim
Ziyaretçi
Halim

İstanbul kağıthane ilçesi Hamidiye mh. Arife sokakta Gizer İnşaat tarafından yapılan inşaatta yaya kaldırımlarını kendi kullanım alanına dahil etmiştir. Yani yaya kaldırımı işgal edilmiştir. Bu durumu Kağıthane Belediyesine ve 181 ihbar hattına ilettim. Bana cevap olarak ; inşaatın duvarlarının kendi parselin de kaldığı şeklinde cevap verildi. Burası daha önce de yerleşim alanı idi. Belediyenin döşediği parke taşlarıyla yaya kaldırımları mevcuttu. Toplu konutlarda yaya kaldırımlarını genişletmek için inşaatlar içeri çekiliyordu, burda tamamen tersi yapılmıştır.Bu şikayetler sonrası belediye kendi cikmazindan çıkmak için ve kılığına uydurmak için bir dizi çalışmalar yaptı.Yaya kaldırımı ana yola taşıdı.Gelişmeler belediyenin inşaat şirketinin hizmetinde olduğu anlaşılıyor.Cumhurbaşkanımızın İstanbul’a yazık… Devamı »

Murat
Ziyaretçi
Murat

Üskata oturan Suriyeli aile aylardır gürültü yapmakta polis e şikayet ettim ama gürültüler dahada artı belediyeye şikâyet ettim bişey yapamayız dediler gece geç saatlerde gürültü ile şahsimdahil çocuklarımin piskolojisi bozuldu lütfen not dairede 4 bayan 4 erkek 2cocuk var kimse yardım etmiyor evsahini aradım ben aldığım kirayı bilirim gibisinden konuşuyor kime nereye başvurmamgerek

mevlüt özçelik
Ziyaretçi
mevlüt özçelik

Konya çumra belediyesin de 1 yılı aşkındır,resmi olan malımın tapusunu alama maktayım.yeni yılda tapu alım satım işleri zamlı olacagı için sanki halkı zorunlu mecburi haraca baglamak gibi bir durum la karşı karşıyayız.belediye ler halka hizmet için yokmuydu.şuan daki sistem sanki halkı soymak için bilinçli geçiktirilmwk tedir.yeni yıl zamları nı ve benim cebimden çıkan zarırı kimler verecek kiiii.belediyenin bilinçli soygunu na dur diyen olmayacak mı yani.

mevlüt özçelik
Ziyaretçi
mevlüt özçelik

Konya çumra ilçesinden 1 yılı aşkındır,resmi taşınmazımın tapusunu almak istiyorum.ama ne hikmettirkiii belediye alım satım işlerinden en ufak bir çalışması bulun mamak ta yeniii yıl da ki alım satım tapu işleri faizli olarak halka yansıyacak tır.bu demektirkii belediye sanki halkı zooooraki soyacak haksız kazanç saglanacak halkı haraca baglıyor.araştırmanız da sanki halk kın yararına olacaktır.

Kamil efendioglu
Ziyaretçi
Kamil efendioglu

150 bimer sikayet hattina ulasamiyorum ismim kamil efendioglu

Hacer sevimli
Ziyaretçi
Hacer sevimli

Merhaba ben kutahyadan hacer sevimli sizden yardim istedim ama siz bana sadece tuketici haklarina git dediniz ama orda bana yardimci kimse olmadi aksine bana altinayda yardim alirsiniz dediler ben sizden yardim istedimm ben borcu odedim ama yine borc cikardilar ne olur bana yardim edin lanet olsun vodofone beni perisan etti suruyelilere yardim ediyorsunuzzz herseylerine niye biz bir turk vatandasiyiz bize niye yardim etmiyorsunuzzz niyeee ben iki cocuklu bir ev hanimiyimm kocam sigortasiz iste calisiyor ne olur ya allah rizasi icin yardim edin

ebru
Ziyaretçi
ebru

amasya hüsnüşah hatun c/d/e blok ögrencileriyiz biz daha öncede bu şikayetlerimizi dile getirdik fakat hiç bişey olmadı yapılmadı aynı güvenlikler duruyo yine aynı şeyleri yapıyorlar bu sefer isim olarak veriyoruz ismi ünsal kavaklıoğlu mustafa yılmaz isa soyismini bilmiuyoruz bunlar yurta belli başli kızlar var onlarda belli bu kızlarla uygunsuz durumları var dısarıda icerde görüşmeleri cok köyü ve terbiyesiz o kızlarda düzgün değil ama bunu yapmamaları gerekiyor onların o guvenlik olduysa bizde onlara emanetsek guüvenmiyoruz bizlerede ne gözle baktıklarını bakacaklarını bilmedigimiz için onların orda olmalarını istemiyoruz bunu daha öncede dile getirdik fakat hiç bişey yapılmadı ne idare ne müdürler onlarda kendi… Devamı »

Berzan
Ziyaretçi
Berzan

4 cocuk babasiyim 1 senedir calismiyorum meslegim dekorasyon culuk evim kira 3 tane cocuk okutuyorum sayin cumhurbaskanimizin soylemiyle valilige gittik durumumuzu dile getirdik para yardimi. Bile istemedik is istemistik kapidan bizi Geri cevirdiler gereginin yapilmasini arz ederim Allah rizasi icin bize is verin yoksa cocuklarimi okutacak durumum yok onlari okuldan alacam calistirmak zorunda kalacam.