2016-2017 Askerlik İşlemleri ve Celp Dönemleri

1394
14635

1996 doğumlu ve 2016-2017 yılında askere gideceklerle ilgili birkaç hususu belirtelim.

Örneğin; 1996 ve daha yaşlı doğumluların yoklamaları, 01 Ocak 2015 tarihinde başlayıp 02 Şubat 2016 (muhtemel) tarihinde sona erecektir.

*2016-2017 yılı celp dönemlerini görmek için tıklayınız……

İLK YOKLAMA

– Bu yıl askerlik çağına girenlerin yani 1996 doğumluların nüfus kayıtlarındaki bilgileri içeren ilk yoklama kimlik çizelgeleri 1-30 Nisan tarihleri arasında, nüfusa kayıtlı olunan yerin köy veya mahalle muhtarlıkları ile askerlik şubelerinde askıya çıkarılmak suretiyle ilân edilir.

– Askı süresi içinde, ilk yoklama kimlik çizelgelerini incelemeniz, isminiz yoksa veya kimlik bilgileriniz hatalı veya eksikse, gerekli düzeltmeleri yaptırmak üzere, 15 Mayıs tarihine kadar nüfus idaresine başvurmanız gerekmektedir.Çizelgedeki kimlik bilgilerinde hata veya eksik bilgi bulunmayanların ikâmet adreslerini listelere yazdırmaları yeterlidir.

SON YOKLAMA
Askerlik şubeniz; 1 Temmuz-31 Ekim tarihleri arasındaki herhangi bir günde sizi yoklamaya davet eden “Son Yoklama Çağrı Tebligatı”nı adresinize gönderecektir.
Herhangi bir nedenle, çağrı tebligatı elinize ulaşmasa dahi; bulunduğunuz yer askerlik şubesine müracaat ederek, yukarıdaki tarihler arasında yoklamanızı yaptırmanız gerekmektedir.

Nüfusa kayıtlı olduğunuz il ve ilçe dışında ikâmet etmekte iseniz bu tebligat ile birlikte bölgesinde bulunduğunuz askerlik şubesine başvurunuz.

Son Yoklama Gününden Önce;

  • Verem savaş dispanserine giderek, verem taraması yaptırıp sonuç belgesini alınız.
  • Nüfus hüviyet cüzdanınızı,
  • 2 adet fotoğrafınızı,
  • Öğrenim durumunuzu gösterir belgenin aslı ve fotokopisini,
  • Verem savaş taraması sonuç belgesi
  • Meslek veya sanatınıza ait belgeleri,
  • Sporcu lisansınızı,
  • Sürücü belgenizin aslı ve fotokopisini mutlaka yanınızda bulundurunuz.

Son yoklama sırasında sağlık durumunuzun tam olarak tespit edilebilmesi için varsa önceki yıllarda geçirmiş olduğunuz hastalıklara ait tedavi belgeleri ile raporlarınızı yanınızda bulundurunuz ve muayene sırasında durumunuzu tabiplere mutlaka bildiriniz.

Öğrenci, hapis, yurtdışında işçi veya işveren olarak veya hastanede bulunuyor iseniz, ilgili kuruluşlardan veya konsolosluklardan alacağınız bu durumunuzu belirten belgeleri 31 Ekim tarihinden önce askerlik şubesine gönderiniz veya gönderilmesini sağlayınız.

Son yoklamanızı süresi içinde yaptırmadığınız ve mazeretinize ait belgeleriniz askerlik şubesine ulaşmadığı takdirde yoklama kaçağı suçu işlemiş olur ve Askerlik Kanunu ve Askeri Ceza Kanunu gereğince, askerlik şubelerince idari para cezası veya cumhuriyet baş savcılıkları tarafından yapılacak yargılama sonucunda hapis veya ağır hapis cezası ile cezalandırabilirsiniz ağır hapis cezası aldığınız takdirde kamu hizmetlerinde görev alma, seçme ve seçilme hakkı vb. Bazı kamusal haklardan ömür boyu mahrum kalabilirsiniz.

Kaynak : ASAL

1394
Kimler Neler Demiş?

avatar
602 Comment threads
792 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
544 Comment authors
Özgür U.oyunturuÇilekeşmehmetGezgin Recent comment authors
ahmet
Ziyaretçi
ahmet

eyw kardeşim peki bulundugun ilin askerlik subesinden ögreniliyormu

Özgür Uygun
Yönetici
Özgür Uygun

tabi ki askerlik şubesinden de herzaman öğrenebilirsin durumunu. 🙂

ahmet
Ziyaretçi
ahmet

ya kardeşler ben 91 dogumluyum bu ilk yoklama çizelgesi köylere gelmiş ama ben suan köye gidemem bulundugum ilde listeye bakılmıyormu

Özgür Uygun
Yönetici
Özgür Uygun

eğer yakınında ptt var ise ordan e-devlet şifresi alıp https://www.turkiye.gov.tr/portal/dt?channel=icerik&icerik.kat=Vatanda%25C5%259F%2FAskeralma%2Bve%2BSeferberlik%23Askeralma%2B%25C4%25B0%25C5%259Flemleri adresinden TC numaranla giriş yapıp öğrenebilirsin askerlik durumunu.

tolga
Ziyaretçi
tolga

oğustosta git muayaneni ol kardeşim sen tabancı şubede olursun hemen

abdullah yaşar
Ziyaretçi
abdullah yaşar

arkadaşlar herkesin hayalı aksere gıtmek vatan borcu namus borcudur hıç merak etmeyın ogun gelecek guzel bı adam edecekler bızı guzel bı sevecekler yozgat sarıkaya

hakan
Ziyaretçi
hakan

beyler bende 91 liyim sabredin ************

basaran
Ziyaretçi
basaran

beyler 1991 lilerin hangi ayda acıklanıyor celp donemlerı bılgınız varmı

Özgür Uygun
Yönetici
Özgür Uygun

1991 DOĞUMLU YÜKÜMLÜLERİN İLK YOKLAMA İŞLEMLERİNE AİT TRT DUYURUSU 1. BU YIL ASKERLİK ÇAĞINA GİREN 1991 DOĞUMLU ERKEK VATANDAŞLARIMIZIN İSİM LİSTELERİ KÖY VE MAHALLE MUHTARLIKLARINCA İLAN EDİLMEK ÜZERE MÜLKİ MAKAMLARA GÖNDERİLMİŞTİR. 2. LİSTELER, 1-30 NİSAN 2010 TARİHLERİ ARASINDA MUHTARLIKLAR İLE ASKERLİK ŞUBELERİNDE ASKIYA ÇIKARILACAKTIR. 3. 1991 DOĞUMLU VATANDAŞLARIMIZIN, NÜFUSA KAYITLI OLDUKLARI YERLERİN KÖY VE MAHALLELERİ İLE ASKERLİK ŞUBELERİNDE ASKIYA ÇIKARILAN LİSTELERİ İNCELEYEREK, LİSTEDE İSİMLERİ BULUNMAYANLAR İLE KİMLİK BİLGİLERİ YANLIŞ VEYA EKSİK YAZILANLARIN, 15 MAYIS 2010 TARİHİNE KADAR İLGİLİ NÜFUS MÜDÜRLÜKLERİNE MÜRACAAT EDEREK DÜZELTTİRMELERİ GEREKMEKTEDİR. 4. KİMLİKLERİNE AİT BİLGİLERİ DOĞRU OLANLARIN İLK YOKLAMA İŞLEMLERİ YAPILMIŞ KABUL EDİLECEKTİR. 5. BU TARİHE KADAR… Devamı »

Ertuqrul
Ziyaretçi
Ertuqrul

valla bana ne meslegin var die soraRLARSA ben her meslek var dicem D::D:D:D:

serseri_27
Ziyaretçi
serseri_27

selam 1991 tertiplerim hepimiz için hayırlısı olsun

irfan
Ziyaretçi
irfan

91 liyim ve askerde şoför olmak istiyorum

serdar
Ziyaretçi
serdar

slm arkadaşlar bende 91 dogumluyum askerlik çocukluk hayalim askerliğe ğidip bidaha dönmeyi düşünmüyorum allahın izniyle uzmanlık sınavına girip kzanmak istiyorum…. diyarbakır…..

Doqan
Ziyaretçi
Doqan

Serdar KArdeSim Insallah Askerde UZman Cavus OLursun 🙂

Gezgin
Ziyaretçi
Gezgin

Allah yardımcın olsun

serdar
Ziyaretçi
serdar

slm arkadaşlar bende 91 dogumluyum askerlik çocuk hayalim askerliğe ğidip bidaha dönmeyi düşünmüyorum allahın izniyle uzmanlık sınavına gircem

irfan
Ziyaretçi
irfan

irfan yıldız en büyük hayalim askere gitmek ve mümlünse geri dönmemek uzmanlık sınavına girip uzman olmak istiyorum

fatih
Ziyaretçi
fatih

bende hep küçüklüğümden beri askere gitmek istemişimdir.Şehit olmayı düşünmüşümdür hep.Bakalım kısmet işi herşeyin hayırlısı olsun hakkımızda.1991 tertiplerimin hayırlısıyla gidip gelmelerini diliyorum kolay gelsin hepimize. :yes:

mehmet KORKMAZ
Ziyaretçi
mehmet KORKMAZ

selam ben GAZİANTEP’ten mehmet KORKMAZ bende sizin gibi 1991 doğumluyum bende sizin gibi askere gitmek için can atıyorum ama şimdilik beklemekte başka bi çaremiz yok arkadaşlar hepinize şimdiden hayırlı teskereler diliyorum…GAZİANTEP/ŞAHİNBEY

ÖzGür
Ziyaretçi
ÖzGür

size katılıyorum kardaşlarımm* gidelim bi an önce stres yapmadan :yahoo: :yahoo:

ahmet
Ziyaretçi
ahmet

beylerr durunn bii acele etmeyınn beaa daha biz varızz:))) bız bı gdıpp yarılayalımdaa sızz sonraa gelırsınızzz :))) 90/3istanbul kasımpaşa… 😀 :'( 😀 😀

turan kavitaş
Ziyaretçi
turan kavitaş

selam ben turan 91 doğumluyum 2011 de askerim mesleğim market işletiyorum askerlikte kantin türü bi yere verirlermi bilgisi olan kim varsa lütfen cevaplasın 2011 de askere gidicek bütün tertiplerime hayırlı tezkereler diliyorum

turan
Ziyaretçi
turan

arkadaşlar ben 91 liyim mesleğim marketçiyim askerlikte kantinci olabilirmiyim bilen varsa bilgilendirsin askere 2011 gidecekler hayırlı tezkereler

yavuz
Ziyaretçi
yavuz

arkadaşalr hadi hayırlısı benim yoklama gelmiş köye darısı sizin başınıza
aşçıyım bakalım askerde ne olacak

Fatih
Ziyaretçi
Fatih

selam millet ben 1991 liyim bu arada celp dönemi ne zaman açıklanacak bilmiyorum dört gözle bekliyorum bu arada 1991 li tertiplerimin hayırlısıyla gidip gelmelerini diliyorum…

Özgür Uygun
Yönetici
Özgür Uygun

zamanın gelmeden önce askerlik şubesine gidip sorman faydalı olacaktır 🙂

barış
Ziyaretçi
barış

olum ne zaman alcaklarlan bizi alsalarda gitsek

utku
Ziyaretçi
utku

sen boşver garsonum deme

kadır
Ziyaretçi
kadır

bende gelicem askere yurdisindan

kadır
Ziyaretçi
kadır

askerlık zormu acaba kafama takılan sunlar

orhan
Ziyaretçi
orhan

beyler ben orhan bende 91liyim benimde muayne kağıdı gelmiş herşey vatan için hepinize hayırlı teskereler

hayrullah
Ziyaretçi
hayrullah

selam ben hayrullah askere bır once

serdar
Ziyaretçi
serdar

vallaha bende seyisim aynen size katılıyorum sadeçe aşçıları mutfakhaneye sokarlar ve hesap kitapı iyi bilenide kantinci yaparlar diyerlerini bilmem sezere katılıyorum askerliğe gitmeden kafayı taktım askerlihe hemde küçüklühümden beridir 7 yaşlardayken inşallah komando olup şehit olmayı çok istiyorum lan ppkalılar gelin kanımın sonuna kadar çarpışaçam sizlerle hayinler

musaa
Ziyaretçi
musaa

bnde garson dum ama askerde sürekli odun kesiyorduk 😀 kimin ne olacağı belli olmuyor maalesef

Özgür Uygun
Yönetici
Özgür Uygun

genelde elindeki meslege göre degerlendirilirsinde. kimsenin kesin birşey diyebileceğini pek sanmıyorum. 🙂

sezer
Ziyaretçi
sezer

slm istanbul beyoglu dogumluyum işim garsonluk acaba beni ne yaparlar askerde bide açıktan lise okuyoru askerlik gelmeden ben kafayı askerlige takıyorum =)

1 2 3 25