Facebook Hesabıma nasıl güvenlik sorusu eklerim?

10
2385

Güvenlik sorusuna sahip olmak Facebook hesabınıza ve giriş e-posta adresinize erişiminizi kaybetmeniz durumunda hesabın sahibi olduğunuzu doğrulamak için kullanışlı bir yoldur. Herhangi bir Facebook sayfasının üstündeki Hesap açılır menüsünden erişebileceğiniz Hesap Ayarları sayfasından hesabınıza güvenlik sorusu ekleyebilirsiniz. Güvenlik sorusu eklemek için şu adımları izleyin:

  1. Güvenlik Sorusu kısmında “Değiştir”e tıklayın.
  2. “Soru” açılır menüsünden yanıtını daha sonra hatırlayacağınızdan emin olduğunuz bir güvenlik sorusu seçin. Güvenlik sorunuzu gizli tutun ve yanıtının kolayca tahmin edilemeyecek kadar spesifik olduğundan emin olun.
  3. Seçilen soruya yanıtınızı dikkatli bir şekilde girin. Sorunuzu bir kez belirledikten sonra düzenleyemez veya değiştiremezsiniz.
  4. “Güvenlik Sorusunu Değiştir” düğmesine tıklayın. Güvenlik sorunuzun gönderimini onaylamak için şifrenizi girmeniz istenecektir.

Güvenlik sorunuzu bir kez gönderdikten sonra, Güvenlik Sorusu kısmının Hesap Ayarları sayfasından kaybolacağını unutmayın. Hesap güvenliğinizi korumak için güvenlik sorusunu bir kez ekledikten sonra değiştirmeniz mümkün değildir.

Kimler Neler Demiş?

10 Yorum - "Facebook Hesabıma nasıl güvenlik sorusu eklerim?"

avatar
www.com.tr
Ziyaretçi

bn yaptım ama olmuyo of of 😀

….

sevgi
Ziyaretçi

ben yaptım

bahadırgöktürk
Ziyaretçi

facebook şifremi bulamıyom 🙁

Özge
Ziyaretçi

nasıl kaldırırım ben bu güvenlik sorusunu yardım eder misiniz
🙁 :'( :'( :'( :'(

cetoo baba
Ziyaretçi

ewet ÖZGE bundan nasıl kurlulabılıecegımı 2. asamayı nasıl gececegını bulduysan yukardakı e posta adresıme 1 msj atarmısın lutfen

Özge
Ziyaretçi

Ya güvenlik sorusu diye yer nerede lütfen söyleyin :/

ahmet
Ziyaretçi

SELAM ARKADAŞLAR SİZLERDEN BİR İSTİRHAMIM OLACAK. Benim facem takriben 3 gün önce facem başkaları tarafından ele geçirilmiş düşüncesiyle 1 günlüğüne kapanmıştı. bir gün sonra açıldı ama öncelikle güvenlik adımlarını geçmem gerektiği ve bu nedenle güvenlik sorumu sormuş ama bende güvenlik sorumun cevabını unuttum 2 gündür anımsamaya çalışıyorum hatta bir kaç defa yanlış girince bir kaç saat beklemeye alındı şimdi tekrar güvenlik sorumu soruyor bu hususta ne yapmam gerekli bir bilgisi olan varsa özellikle istirham ediyorum bana yardımcı olabilirmi ? şimdiden sevgi ve saygılar sunuyorum.

Gezgin
Ziyaretçi

şifremi unuttum seçeneği ile tekrar şifre istediniz mi ?

edagül
Ziyaretçi

lütfen çabuk olur musunuz

Ela
Ziyaretçi

ben denedim fakat olmuyor