Facebook Hesabıma nasıl güvenlik sorusu eklerim?

10
2921

Güvenlik sorusuna sahip olmak Facebook hesabınıza ve giriş e-posta adresinize erişiminizi kaybetmeniz durumunda hesabın sahibi olduğunuzu doğrulamak için kullanışlı bir yoldur. Herhangi bir Facebook sayfasının üstündeki Hesap açılır menüsünden erişebileceğiniz Hesap Ayarları sayfasından hesabınıza güvenlik sorusu ekleyebilirsiniz. Güvenlik sorusu eklemek için şu adımları izleyin:

  1. Güvenlik Sorusu kısmında “Değiştir”e tıklayın.
  2. “Soru” açılır menüsünden yanıtını daha sonra hatırlayacağınızdan emin olduğunuz bir güvenlik sorusu seçin. Güvenlik sorunuzu gizli tutun ve yanıtının kolayca tahmin edilemeyecek kadar spesifik olduğundan emin olun.
  3. Seçilen soruya yanıtınızı dikkatli bir şekilde girin. Sorunuzu bir kez belirledikten sonra düzenleyemez veya değiştiremezsiniz.
  4. “Güvenlik Sorusunu Değiştir” düğmesine tıklayın. Güvenlik sorunuzun gönderimini onaylamak için şifrenizi girmeniz istenecektir.

Güvenlik sorunuzu bir kez gönderdikten sonra, Güvenlik Sorusu kısmının Hesap Ayarları sayfasından kaybolacağını unutmayın. Hesap güvenliğinizi korumak için güvenlik sorusunu bir kez ekledikten sonra değiştirmeniz mümkün değildir.

10
Kimler Neler Demiş?

avatar
6 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
www.com.trsevgicetoo bababahadırgöktürkÖzge Recent comment authors
www.com.tr
Ziyaretçi
www.com.tr

bn yaptım ama olmuyo of of 😀

….

sevgi
Ziyaretçi
sevgi

ben yaptım

bahadırgöktürk
Ziyaretçi
bahadırgöktürk

facebook şifremi bulamıyom 🙁

Özge
Ziyaretçi
Özge

nasıl kaldırırım ben bu güvenlik sorusunu yardım eder misiniz
🙁 :'( :'( :'( :'(

cetoo baba
Ziyaretçi
cetoo baba

ewet ÖZGE bundan nasıl kurlulabılıecegımı 2. asamayı nasıl gececegını bulduysan yukardakı e posta adresıme 1 msj atarmısın lutfen

Özge
Ziyaretçi
Özge

Ya güvenlik sorusu diye yer nerede lütfen söyleyin :/

ahmet
Ziyaretçi
ahmet

SELAM ARKADAŞLAR SİZLERDEN BİR İSTİRHAMIM OLACAK. Benim facem takriben 3 gün önce facem başkaları tarafından ele geçirilmiş düşüncesiyle 1 günlüğüne kapanmıştı. bir gün sonra açıldı ama öncelikle güvenlik adımlarını geçmem gerektiği ve bu nedenle güvenlik sorumu sormuş ama bende güvenlik sorumun cevabını unuttum 2 gündür anımsamaya çalışıyorum hatta bir kaç defa yanlış girince bir kaç saat beklemeye alındı şimdi tekrar güvenlik sorumu soruyor bu hususta ne yapmam gerekli bir bilgisi olan varsa özellikle istirham ediyorum bana yardımcı olabilirmi ? şimdiden sevgi ve saygılar sunuyorum.

Gezgin
Ziyaretçi
Gezgin

şifremi unuttum seçeneği ile tekrar şifre istediniz mi ?

edagül
Ziyaretçi
edagül

lütfen çabuk olur musunuz

Ela
Ziyaretçi
Ela

ben denedim fakat olmuyor