Bilgisayar ve İnternet Blogu
Ekran Alıntısı

Facebook Gelen Mesajları Engelleme


Facebook Gelen Mesajları Engelleme
Sürekli değişen facebook ayarları ilede artık mesajları engelleme yada filtreleme özelliğde geldi.Artık facebookda kimlerin sana mesaj atmasını istiyorsan bunları engellemeyebilir ve ayarları değiştirebilirsin.Bu ayarları yapmak için sağ üst köşeden anahtar şeklideki icona tıklayınız.
Daha sonra aşağıdaki gibi bir pencere gelecektir.
facebook-sms-mesaj-yollama-engelleme

bu filtreleme olayından sonra istediğiniz ayarı yapabilirsiniz.
Ekran Alıntısı
10 thoughts on “Facebook Gelen Mesajları Engelleme

 1. Esra

  Arkadaslar ben de baska bi sitede okudum kim paylamissa allah razi olsun. Doğum yılınızi 2000 olarak değişin bu sayede 18 yaşından küçük oldugunuz için sistem otomatik olarak mesaj butonunu kapatıyor ben çok mutluyum şimdi inşallah size de faydali olur paylaşalım bu bilgiyi bütün arkadaşlarımız faydalansin. Doğum yılını sadece ben yapin bu sayede kimse dogum yılını görmez iyi günler :)

  Cevapla
 2. nurkay

  facede bana arkadaslarımın duvarımdaki yazılarıma veya fotoğraflarıma yorum yapmasını nasıl engelleyebilirim yardımcı olur musunuz

  Cevapla
  1. Gezgin

   duvarınız için hemen yorum kısımında küçük bir ok var o bölümden kimlerin görüp göremeyeceğiniz ayarlayabilirsiniz.

 3. doc

  maalesef artık Facebook’ta mesaj engelleme özelliği yok yeni bir düzenleme yapılana kadar..Bu yukarıdaki yöntemle sadece “gelen kutusu” na düşen mesajları ayarlayabiliyoruz.Ama facebook bir de “diğer” diye bir kısım oluşturmuş,arkadaşınız olmayan kişilerden gelen ve görmek istemediğiniz mesajları oraya atıyor yani yine mesajlar size geliyor aslında sadece mesaj bildirimi gelmiyor..

  Cevapla
 4. onur

  olmuyor arkadaşım ya ben yabancıları bana mesaj yada arkadaşlık göndermesnı istemıyorum onu nasıl halledeceğiz

  Cevapla
 5. tunç onur

  herkese açık mesajlarımı kapatamıyorum rica etsem değişen bu şimdiki geçerli olan facebookta nasıl engelleyecem yardımcı olursanız sevinirim eskiden vardı verdiğiniz yukarıdaki her iki seçeneğide uyguladım malesef engellenmiyor.:::((((

  Cevapla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest