Tarih: 16 Kasım 2010Kategori: Resmi KurumlarYazar: Yorum : 4 Yorum

e-Devlet şifrenizi içeren zarfınızı PTT Merkez Müdürlüklerinden, şahsen başvuru ile, üzerinde T.C. Kimlik numaranızın bulunduğu kimliğinizi ibraz ederek temin edebilirsiniz.

Bu uygulama, sizin yerinize başka bir kişinin şifre alıp adınıza işlem yapmasının önüne geçilmesi için gerekmektedir. e-Devlet Kapısı üzerinden verilen hizmetler yüksek güvenlik seviyesi gerektirdiğinden, şifreler başvuru sahipleri için özel olarak oluşturulmaktadır. Bu nedenle ancak kimlik ibrazı ve şahsen başvuru ile şifreler verilmektedir.

Şifre ilk alındığında PTT tarafından işlem masrafı olarak 1 TL tahsil edilmektedir. Şifrenin kaybedilmesi, unutulması vb. durumlarda PTT’den alınacak her şifre için ayrıca 10 TL ücret ödenmektedir. Bu işlem masrafı dışında herhangi bir yıllık ücret ödenmesi söz konusu değildir.

Bilgilere buradan ulaşabilirsiniz

alınır, basvuru, e-Devlet, e-Devlet nedir, kimlik bilgileri, masraf ücreti, nasıl, nasıl alıır, nasıl sorgulanır, ne işe yarar, no, PTT, şifre nasıl alınır, Şifrenin kaybedilmesi, Şifresi, sorgulama, ssk, tahsil, tc no, tc numarası, unutulması, Yapılır

Görüntülenen 4 Yorum
Yorum Sırası Sizde Eeee. Ne duruyorsunuz? :)

 1. deniz arslan diyor ki:

  Sayın iletişim üst yetkilileri,
  Vatandaşın kendisi ile ilgili bilgilere ulaşması hadi kolaylık oldu diyelim,1 TL ücrete diyeceğimiz yok,ancak 3 ayda bir vatandaşa şire değiştirme zorunluğu büyük bir şifre kaosuna yol açtığı gibi her unutulma durumunda 10 TL gibi yüksek bir ücret neyin nesi bir türlü anlaymadık.Zaten belli bir yaştan sonra bilgisayar kullanmanın zorluğu bir yana birde bu şifre enflasyonu ve yüksek şifre ile uğraştırmanıza lütfen bir son verin.Ya 3 ayda bir şifre değiştirmeye bir son verin veya müteakip şifre taleplerinde uyguladığınız bu yüksek fiyatlarda bir indirim uygulayın.

 2. kader diyor ki:

  ben e devlet şifremi unuttum onu nasıl alabilirim tekrar şifre değiştirmem lazım bana yardım edin :(

 3. ihsan diyor ki:

  çok saçma neden normal ulşım yok eski sistem daha kolaydı

Yorumunuzu Ekleyin

Sponsor Bağlantı

kadın,sağlık,moda
Reklam Vermek İçin Tıklayınız
Android oyunları, apk indir
Reklam Vermek İçin Tıklayınız

Durma Sende Katıl :)

E-posta bültenimize abone olun ve yeni eklenen içeriklerimizden sizde haberdar olun.

Sorulan & Cevaplananlar

Tavsiye Linkler