e-Devlet Şifresi Nasıl Alınır?

4
1425

e-Devlet şifrenizi içeren zarfınızı PTT Merkez Müdürlüklerinden, şahsen başvuru ile, üzerinde T.C. Kimlik numaranızın bulunduğu kimliğinizi ibraz ederek temin edebilirsiniz.

Bu uygulama, sizin yerinize başka bir kişinin şifre alıp adınıza işlem yapmasının önüne geçilmesi için gerekmektedir. e-Devlet Kapısı üzerinden verilen hizmetler yüksek güvenlik seviyesi gerektirdiğinden, şifreler başvuru sahipleri için özel olarak oluşturulmaktadır. Bu nedenle ancak kimlik ibrazı ve şahsen başvuru ile şifreler verilmektedir.

Şifre ilk alındığında PTT tarafından işlem masrafı olarak 1 TL tahsil edilmektedir. Şifrenin kaybedilmesi, unutulması vb. durumlarda PTT’den alınacak her şifre için ayrıca 10 TL ücret ödenmektedir. Bu işlem masrafı dışında herhangi bir yıllık ücret ödenmesi söz konusu değildir.

Bilgilere buradan ulaşabilirsiniz

alınır, basvuru, e-Devlet, e-Devlet nedir, kimlik bilgileri, masraf ücreti, nasıl, nasıl alıır, nasıl sorgulanır, ne işe yarar, no, PTT, şifre nasıl alınır, Şifrenin kaybedilmesi, Şifresi, sorgulama, ssk, tahsil, tc no, tc numarası, unutulması, Yapılır

4
Kimler Neler Demiş?

avatar
3 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
deniz arslanGezginkaderihsan Recent comment authors
deniz arslan
Ziyaretçi
deniz arslan

Sayın iletişim üst yetkilileri,
Vatandaşın kendisi ile ilgili bilgilere ulaşması hadi kolaylık oldu diyelim,1 TL ücrete diyeceğimiz yok,ancak 3 ayda bir vatandaşa şire değiştirme zorunluğu büyük bir şifre kaosuna yol açtığı gibi her unutulma durumunda 10 TL gibi yüksek bir ücret neyin nesi bir türlü anlaymadık.Zaten belli bir yaştan sonra bilgisayar kullanmanın zorluğu bir yana birde bu şifre enflasyonu ve yüksek şifre ile uğraştırmanıza lütfen bir son verin.Ya 3 ayda bir şifre değiştirmeye bir son verin veya müteakip şifre taleplerinde uyguladığınız bu yüksek fiyatlarda bir indirim uygulayın.

kader
Ziyaretçi
kader

ben e devlet şifremi unuttum onu nasıl alabilirim tekrar şifre değiştirmem lazım bana yardım edin 🙁

Gezgin
Ziyaretçi
Gezgin

yeni şifre için tekrar başvuru yapınız

ihsan
Ziyaretçi
ihsan

çok saçma neden normal ulşım yok eski sistem daha kolaydı