Alo 144 Sosyal Yardım Hattı

181
6514

aloo5210182.jpg

Devletten yardım almak isteyen yoksul vatandaşlar bundan böyle fakirliklerini kanıtlamak zorunda kalmayacak. Hizmete giren Alo 144 Sosyal Yardım Hattı ile, bu araştırmayı devlet yapacak.

Devlet Bakanı Hayati Yazıcı, vatandaşın fakirliğini kanıtlama yükünün yer değiştirdiğini belirterek, ”Bundan sonra vatandaş başvuracak, onun fakir olup olmadığını devlet araştıracak. ‘Sen git fakirliğini kanıtla’ devri kapanmıştır” dedi.

Yazıcı, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Genel Müdürlüğü’nde (SYDGM) düzenlediği basın toplantısında, hizmete giren Alo 144 Sosyal Yardım Hattı ile Sosyal Yardım Bilgi Sistemi (SOYBİS) projelerini tanıttı.

SYDGM’nin, yoksul vatandaşlara en yakın noktada ve insan odaklı bir anlayışla hizmet sunabilmek için bilgi ve iletişim teknolojilerini yoğun olarak kullandığını anlatan Bakan Yazıcı, bugün hizmete açılan Alo Sosyal Hizmet Hattı 144‘ün de bu anlayışın bir ürünü olduğunu söyledi.

Hayati Yazıcı, hattın GSM operatörlerince de ücretsiz olarak aranabilmesi için çalışmalarını sürdürdüklerini dile getirdi. Yazıcı, ”Alo Sosyal Yardım Hattı, birey, insan odaklı hizmet anlayışımızın sembolü olacaktır” diye konuştu.

Çağrı destek personelinin vatandaşların talebini dinledikten sonra gerekli bilgilendirmede bulunacağını söyleyen Yazıcı, vatandaşların talebinin Sosyal Yardımlaşma Vakıflarını ilgilendirmesi halinde vatandaşların ilgili vakfa ücretsiz olarak yönlendirileceğini vurguladı.

Yazıcı, daha sonra uygulamalı olarak sabit telefondan Alo Sosyal Yardım Hattı 144′ü aradı ve çağrı merkezindeki personel ile görüştü.

‘Tek tuşla hizmet sistemine geçildi”

SOYBİS ile ilgili de gazetecilere bilgi veren Hayati Yazıcı, sistemin e-devlet uygulamaları kapsamında son derece özgün bir sistem olduğunu belirterek, ”Bununla tek tuşla hizmet sistemine geçmiş durumdayız” dedi.

Sistem ile sosyal yardım başvurusu yapan vatandaşların muhtaçlıklarının ve kişisel verilerinin merkezi veri tabanlarından temin edilebileceğini kaydeden Yazıcı, böylece mükerrer yardımların da önlenebileceğini belirtti. 6 aylık bir çalışma sonucunda sistemin hayata geçirildiğine değinen Bakan Yazıcı, sistemle TC Kimlik numarası yoluyla vatandaşların pek çok bilgisine ulaşılabileceğini bildirdi.

Devlet Bakanı Yazıcı, ”Sistemle vatandaşın fakirliğini kanıtlama yükü yer değiştirmiştir. Bundan sonra vatandaş başvuracak, onun fakir olup olmadığını devlet araştıracak. ‘Sen git fakirliğini kanıtla’ devri kapanmıştır” diye konuştu.

Kimler Neler Demiş?

181 Yorum - "Alo 144 Sosyal Yardım Hattı"

Bildir
avatar

Sıralama:   En Yeniler | Eskiler | Beğenilenler
olmaz
Ziyaretçi
olmaz
6 ay 22 gün önce

teşekkürler

hidayet
Ziyaretçi
hidayet
5 yıl 4 ay önce

ailem ve kendim için maddi yardım istiyorum adres küçük çamlıca sabırtaşı sokağı no 17 d.1 cep

merdan
Ziyaretçi
merdan
8 gün 15 saat önce

merhaba ben yabanciyim yardım alabılırmıyım evım yandı geri dönüş yaparsanyz çok memnun olurdum ….

ahmet
Ziyaretçi
ahmet
1 ay 8 gün önce

teşekkürler

HALİL İBRAHİM
Ziyaretçi
HALİL İBRAHİM
1 ay 20 gün önce

ACİLEN 25000 TL MADDİ YARDIMA İHTİYACIM VAR ÇOK ZOR DURUMDAYIM

ROLAND DREW
Ziyaretçi
ROLAND DREW
1 ay 28 gün önce

Bay / Bayan Merhaba
Sonunda Kredi dosyaları başvurusunun reddedilmesi yoluyla çıkmazı bankalar, kırmak için mali zorluklar ile başa çıkmak için bireyler arasındaki nakit kredi ihtiyacı? Sana ihtiyacım miktarda bir kredi yapmak mümkün bireysel finans uzmanları ve hayatınızı kolaylaştırmak koşullar duyuyorum. Bunlar Mali size yardımcı olabilir hangi alanlardır

das kara
Ziyaretçi
das kara
2 ay 23 gün önce

teşekkürler

fatih
Ziyaretçi
fatih
4 ay 26 gün önce

allah rızası için yardım edin 7-8 milyar borcum var iki cocuğum var birisi okuyo asgari ucrete çalisiyorum dogrusunu soylemem gerekirse esnaflık yaptık babamın borcu vardı isyeride benim üstüme kayıtlıydı ve işyeri iflas etti babam borcu ödeyemeyince bana haciz geldi lütfen allah rızası için yardım edin tüm ailemle size dua ederiz rica ediyorum

mugdat
Ziyaretçi
5 ay 10 gün önce

slm benim bu sesimi duyupta bana ses vermeyen bence insan degil.ben bursadayım cok zordurumdayım bankalara borcum var işim yok bunalımdayım evim kira cocuklarım beslenmesiz yaşıyorlar benise cıkmaz bir sokağa girdim ve bunalımdayım intaharın eşiğine gelmişim bir insan evladı bana yardım etsin allah rızası için toplam borcumyirmibeş tl.

Gozde
Ziyaretçi
Gozde
5 ay 15 gün önce

Lütfen bana da yardım edin19 yaşındayım 1 sene 3 aylık ewliyim evim yok kayinvalidemle oturuyorum esimle aram çok iyi ama diğerleriyle anlasamiyoruz. Maddi yardım istiyorum

ismail hakkı
Ziyaretçi
6 ay 15 gün önce

çok acil 25,000tl ihtiyacım var icrelıgım kartlar hanımımda yenı dogum yapıcak yeni başladım işe 25bin tl karşılık 40bin geri öderim yardımcı olursanız sevinirim acil buda olmadı böbregimin tekini satıcam…

ali
Ziyaretçi
ali
6 ay 26 gün önce

teşekkürler

özge
Ziyaretçi
özge
7 ay 9 gün önce

bilgiler için saolun

durmuş
Ziyaretçi
durmuş
7 ay 24 gün önce

teşekkürler

yasemin
Ziyaretçi
yasemin
7 ay 25 gün önce

teşekkürler

ayşe
Ziyaretçi
ayşe
7 ay 26 gün önce

iyi günler 144 nolu telefondan size ulaşamıyorum sürekli meşgul rica etsem bana yardımcı olur musunuz yardım alıyordum kaymakamlık aracılığı ile fakat bu ay alamadım çocuk parasıda yatmamış görünüyor beni bilgilendirirseniz sevinirim iyi çalışmalar diliyorum

alex
Ziyaretçi
alex
7 ay 27 gün önce

TEŞEKKÜRLER

hanife Çetinkaya
Ziyaretçi
hanife Çetinkaya
7 ay 27 gün önce

Bankaya 15000 lira borcum var asgari ücret alıyorum ailemede destek yapmaya çalışıyorum artık işin içinden çıkamıyorum kafayı yiyorum ek is aradim bulamadim intiharı bile düşündüm odemelerim gecikmeye giriyor ne yapacağım bilmiyorum

süleyman
Ziyaretçi
süleyman
7 ay 29 gün önce

teşekkürler

Ahmet
Ziyaretçi
Ahmet
7 ay 30 gün önce

teşekkürler

alkan
Ziyaretçi
alkan
8 ay 7 gün önce

teşekkürler

selim
Ziyaretçi
selim
8 ay 11 gün önce

zor zamanlar beni bekliyor.

Mevlüt
Ziyaretçi
Mevlüt
8 ay 12 gün önce

teşekkürler

Kerem
Ziyaretçi
Kerem
8 ay 24 gün önce

Eğer bir kredi ihtiyacınız var mı?

Feza
Ziyaretçi
Feza
8 ay 27 gün önce

Allah kimseyi böyle durumlara düşürmesin

wpDiscuz