Alo 144 Sosyal Yardım Hattı

176
4265

aloo5210182.jpg

Devletten yardım almak isteyen yoksul vatandaşlar bundan böyle fakirliklerini kanıtlamak zorunda kalmayacak. Hizmete giren Alo 144 Sosyal Yardım Hattı ile, bu araştırmayı devlet yapacak.

Devlet Bakanı Hayati Yazıcı, vatandaşın fakirliğini kanıtlama yükünün yer değiştirdiğini belirterek, ”Bundan sonra vatandaş başvuracak, onun fakir olup olmadığını devlet araştıracak. ‘Sen git fakirliğini kanıtla’ devri kapanmıştır” dedi.

Yazıcı, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Genel Müdürlüğü’nde (SYDGM) düzenlediği basın toplantısında, hizmete giren Alo 144 Sosyal Yardım Hattı ile Sosyal Yardım Bilgi Sistemi (SOYBİS) projelerini tanıttı.

SYDGM’nin, yoksul vatandaşlara en yakın noktada ve insan odaklı bir anlayışla hizmet sunabilmek için bilgi ve iletişim teknolojilerini yoğun olarak kullandığını anlatan Bakan Yazıcı, bugün hizmete açılan Alo Sosyal Hizmet Hattı 144‘ün de bu anlayışın bir ürünü olduğunu söyledi.

Hayati Yazıcı, hattın GSM operatörlerince de ücretsiz olarak aranabilmesi için çalışmalarını sürdürdüklerini dile getirdi. Yazıcı, ”Alo Sosyal Yardım Hattı, birey, insan odaklı hizmet anlayışımızın sembolü olacaktır” diye konuştu.

Çağrı destek personelinin vatandaşların talebini dinledikten sonra gerekli bilgilendirmede bulunacağını söyleyen Yazıcı, vatandaşların talebinin Sosyal Yardımlaşma Vakıflarını ilgilendirmesi halinde vatandaşların ilgili vakfa ücretsiz olarak yönlendirileceğini vurguladı.

Yazıcı, daha sonra uygulamalı olarak sabit telefondan Alo Sosyal Yardım Hattı 144′ü aradı ve çağrı merkezindeki personel ile görüştü.

‘Tek tuşla hizmet sistemine geçildi”

SOYBİS ile ilgili de gazetecilere bilgi veren Hayati Yazıcı, sistemin e-devlet uygulamaları kapsamında son derece özgün bir sistem olduğunu belirterek, ”Bununla tek tuşla hizmet sistemine geçmiş durumdayız” dedi.

Sistem ile sosyal yardım başvurusu yapan vatandaşların muhtaçlıklarının ve kişisel verilerinin merkezi veri tabanlarından temin edilebileceğini kaydeden Yazıcı, böylece mükerrer yardımların da önlenebileceğini belirtti. 6 aylık bir çalışma sonucunda sistemin hayata geçirildiğine değinen Bakan Yazıcı, sistemle TC Kimlik numarası yoluyla vatandaşların pek çok bilgisine ulaşılabileceğini bildirdi.

Devlet Bakanı Yazıcı, ”Sistemle vatandaşın fakirliğini kanıtlama yükü yer değiştirmiştir. Bundan sonra vatandaş başvuracak, onun fakir olup olmadığını devlet araştıracak. ‘Sen git fakirliğini kanıtla’ devri kapanmıştır” diye konuştu.

Kimler Neler Demiş?

176 Yorum - "Alo 144 Sosyal Yardım Hattı"

Bildir

Sıralama:   En Yeniler | Eskiler | Beğenilenler
Ziyaretçi
fatih
1 ay 6 gün önce

allah rızası için yardım edin 7-8 milyar borcum var iki cocuğum var birisi okuyo asgari ucrete çalisiyorum dogrusunu soylemem gerekirse esnaflık yaptık babamın borcu vardı isyeride benim üstüme kayıtlıydı ve işyeri iflas etti babam borcu ödeyemeyince bana haciz geldi lütfen allah rızası için yardım edin tüm ailemle size dua ederiz rica ediyorum

Ziyaretçi
1 ay 21 gün önce

slm benim bu sesimi duyupta bana ses vermeyen bence insan degil.ben bursadayım cok zordurumdayım bankalara borcum var işim yok bunalımdayım evim kira cocuklarım beslenmesiz yaşıyorlar benise cıkmaz bir sokağa girdim ve bunalımdayım intaharın eşiğine gelmişim bir insan evladı bana yardım etsin allah rızası için toplam borcumyirmibeş tl.

Ziyaretçi
Gozde
1 ay 26 gün önce

Lütfen bana da yardım edin19 yaşındayım 1 sene 3 aylık ewliyim evim yok kayinvalidemle oturuyorum esimle aram çok iyi ama diğerleriyle anlasamiyoruz. Maddi yardım istiyorum

Ziyaretçi
2 ay 26 gün önce

çok acil 25,000tl ihtiyacım var icrelıgım kartlar hanımımda yenı dogum yapıcak yeni başladım işe 25bin tl karşılık 40bin geri öderim yardımcı olursanız sevinirim acil buda olmadı böbregimin tekini satıcam…

Ziyaretçi
olmaz
3 ay 2 gün önce

teşekkürler

Ziyaretçi
ali
3 ay 5 gün önce

teşekkürler

Ziyaretçi
özge
3 ay 20 gün önce

bilgiler için saolun

Ziyaretçi
durmuş
4 ay 3 gün önce

teşekkürler

Ziyaretçi
yasemin
4 ay 5 gün önce

teşekkürler

Ziyaretçi
ayşe
4 ay 5 gün önce

iyi günler 144 nolu telefondan size ulaşamıyorum sürekli meşgul rica etsem bana yardımcı olur musunuz yardım alıyordum kaymakamlık aracılığı ile fakat bu ay alamadım çocuk parasıda yatmamış görünüyor beni bilgilendirirseniz sevinirim iyi çalışmalar diliyorum

Ziyaretçi
alex
4 ay 6 gün önce

TEŞEKKÜRLER

Ziyaretçi
hanife Çetinkaya
4 ay 7 gün önce

Bankaya 15000 lira borcum var asgari ücret alıyorum ailemede destek yapmaya çalışıyorum artık işin içinden çıkamıyorum kafayı yiyorum ek is aradim bulamadim intiharı bile düşündüm odemelerim gecikmeye giriyor ne yapacağım bilmiyorum

Ziyaretçi
süleyman
4 ay 9 gün önce

teşekkürler

Ziyaretçi
Ahmet
4 ay 9 gün önce

teşekkürler

Ziyaretçi
alkan
4 ay 17 gün önce

teşekkürler

Ziyaretçi
selim
4 ay 21 gün önce

zor zamanlar beni bekliyor.

Ziyaretçi
Mevlüt
4 ay 23 gün önce

teşekkürler

Ziyaretçi
Kerem
5 ay 4 gün önce

Eğer bir kredi ihtiyacınız var mı?

Ziyaretçi
Feza
5 ay 6 gün önce

Allah kimseyi böyle durumlara düşürmesin

Ziyaretçi
Fatih
5 ay 13 gün önce

Babamın bankaya Çok Borcu var . Onun haricinde bazı akrabalarımızada borcu var Cok zor durumdayız .

Ziyaretçi
robert
5 ay 15 gün önce

30 dakika içinde% 2 hızlı ve acil kredi bugün alın. Daha fazla bilgi için e-posta yoluyla bizimle irtibata geçiniz

Ziyaretçi
Eren
5 ay 16 gün önce

teşekkürler

Ziyaretçi
Acevedo lisa
5 ay 18 gün önce

Biz e-posta yoluyla bize ulaşın şimdi ticari ve özel amaçlar için% 2 faiz oranı @ kredi uygulamak teklif

Ziyaretçi
marvel collins
5 ay 22 gün önce

Biz bireylere kredilerin çesitli (kisisel kredi) teklif ve iptali basina% 3 faiz orani ile cesetleri isbirligi. Bu size finansal yükümlülüklerini yerine yardimci olmaktir. Sen 1000 den ödünç alabilir 5,000,000.00 (pound, TL, euro ya da dolar) daha fazla sorulariniz için, e-posta yoluyla bizimle irtibata geçiniz

Ziyaretçi
Devrim
6 ay 6 gün önce

Günaydın

wpDiscuz