Yurtdışından Gelen Telefonlara Pasaport Kaydı Nasıl Yapılır?

300
13544

Yurtdışından Gelen Telefonlara Pasaport Kaydı Nasıl Yapılır?
Yurt dışından getirilen cihazımı Türkiye’de kullanabilir miyim?

Yurtdışından getirilen telefonlar 120 gün kayıt yaptırmadan kullanılabilmektedir. Cihazın 120 gün içinde kayıt edilmemesi durumunda iletişime kapatılmaktadır.

Kayıt yaptırılma zorunluluğu bulunan cihazlar nelerdir?

IMEI bilgisine sahip cihazların tamamının kayıt altına alınması gerekmektedir. (cep telefonları, dizüstü bilgisayarlar)

Cihazımın IMEI numarasını bilmiyorum. Nasıl öğrenebilirim?

IMEI numarası cihazın *#06# tuşlarına basılmak sureti ile öğrenilebilmektedir

Yurt dışından gelen cihazımı kayıt altına aldırmam için herhangi bir süre sınırı bulunmakta mıdır?

Yolcu beraberinde getirilen cihazların kayıt işlemleri 120 gün içerisinde yapılması gerekmektedir.

Kayıt işlemini nerelerde yaptırabilirim?

Yolcu beraberinde getirilen cihazın sahibi cihazının kayıt altına alınması için gerekli belgeleri tamamlayarak e-Devlet kapısı üzerinden başvurusunu yapar.

E-Devlet kapısından kendisi üzerine kayıt yapılmasına izin verilmeyen kişiler (Yabancı bireyler) aşağıda belirtilen işletmeci abone kayıt merkezlerine başvurur.
AVEA
TURKCEL
VODAFONE

e-Devlet kapısı üzerinden kayıt işlemini nasıl yapılır ve gerekli belgeler nelerdir?

e-Devlet kapısı üzerinden yapılan kayıt işleminde pasaport sahibi, şahsına ait bilgileri e-Devlet şifresi ile www.turkiye.gov.tr İnternet adresinden sisteme girerek cihaz kaydını yaptırabilmektedir. e-Devlet kapısı üzerinden yapılan başvurularda kişiden herhangi bir belge talep edilmemekte olup kontroller elektronik ortamda yapılmaktadır.

Kayıt işlemi öncesinde dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir?

IMEI kaydı için kişiye ait pasaportun son iki yıl içerisinde herhangi bir cihaz kayıt işleminde bulunulmamış ve kişinin Türkiye’ye giriş yaptığı tarihten itibaren 120 günü geçmemiş olması gerekmektedir.

Kayıt işlemi için öncelikle ne yapılması gerekmektedir?

Kişinin e-devlet sisteminden kayıt hakkını sorgulaması; harç ücretini yatırması (138.80 TL) ve kayıt işlemlerini tamamlaması gerekmektedir.
Yurtdışından Gelen Telefonlara Pasaport Kaydı Nasıl Yapılır?
Kredi kartı ile ödeme yapabilir miyim?

Yolcu beraberinde getirilen telefon kullanım izin harcı Maliye Bakanlığı internet vergi dairesi üzerinden kredi kartı ile ödenebilmektedir.

Dekontta dikkat edilmesi gereken husus nedir?

Dekont üzerinde kayıt yapılmak istenen cihaza ait 15 rakamlı IMEI numarası, ad ve soyadın, TC Kimlik numarasının yer alması gerekmektedir. IMEI numarasının doğru olmasına dikkat edilmelidir.

Kimler Neler Demiş?

300 Yorum - "Yurtdışından Gelen Telefonlara Pasaport Kaydı Nasıl Yapılır?"

avatar
ayse
Ziyaretçi

merhaba ımeı kaydı ile pasaporta işletme aynımı

Gülnur
Ziyaretçi

Arkadasımın pasaportunu alıp arkadasım yanımda olmadan vergi dairesine gidip telefonumu açtırabilirmiyim. Birde vergi dairesindeki yetkili 2 ay degil de 4 ay süresi oldugunu soyledı . Bunun gerçeklik payı ne kadar

Ebru
Ziyaretçi

Merhaba , ben yurtdışından iPhone getirttim telefonu kullandım ve bir süre sonra kapandı , akrabamın pasaportuna işlettim bankadan fakat e devlet te kayıt yapmayı bilmiyorduk pasaportun günü doldu aynı zamanda telefon 7 aydır kapalı durumda , yeni pasaport bulsam o kapanan telefonu açma şansım olur mu ? Yani telefon için de belirli bir süre var mı ?

Taner
Ziyaretçi

merhabalar, ben amerikan ıphone 6s getirtcem. Ancak bu telefonu farklı bir arkadaşımın pasaportuna işlettireceğim. Bu arkadaşım alman vatandaşı ve bu hafta burda olacak. Alman vatandaşı olması sıkıntı olur mu? Birde sizden bir ricam daha var bu telefon kayıt işlmelerini sırayla yazabilirseniz çok sevinirim. Teşekkürler…

meral
Ziyaretçi

Merhaba ben yurtdışından geldikten sonra tlfnun harcını yatirdim ama kayit yaptiracagimi bilmiyordum. 5 ay gecti uzerinden tlf kapanmadi henuz ne yapmalıyım

gökhan
Ziyaretçi

Merhaba ben avusturyadan telefon getirmiştim. ziraat bankasına harcımızı yatırdık. ama E devlete kayıt yaptıracağımızı bilmiyorduk. giriş tarihimden itibarende 60 günü geçti. şu anda telefonum kapandı. ne yapabilirim?

Demet Seda
Ziyaretçi

Merhabalar, ben daha önce bir çok kez telefon getirdim almanyadan ve pasaport üzerine açtırdım şükür hiçbir problem çıkmadı. Fakat şuan şöyle bir durum var, şuan almanyadayım bir hafta sonra türkiyeye uçuyorum iphone 6s aldım ve türk pasaportuma açtırmak istiyorum. Lakin ben bir ay sonra alman vatandaşı olup türk vatandaşlığından çıkış yapacağım, telefon yinede açık kalır mı? Çok merak ediyorum gerçekten cevap verebilirseniz sevinirim. İyi günler

Mustafa
Ziyaretçi

Merhaba, benim kayitim Internet De cikmadigi icin nokia gibt Telefonlari actiramiyorum. Ne yapabilirim. Ben türkiye vatandasuyim ve alti ayda Bir almanyaya giris cikis yapiyorum.

Taha
Ziyaretçi

MerhabalarAmerikadan gelen tanıdığımdan Iphone 6s plus getirtmeyi düşünüyorum fakat kendisi daha önce pasaport a telefon isletmiş. Avrupadan iki hafta önce başka bi arkadaşım geldi onun pasaportu uygun. Amerikadan getirttiğim telefonu avrupaya giden arkadaşımın pasaportuna işletme imkanım var mı? Farklı ülkelerden gelmiş olması engel teşkil eder mi? Cevap için teşekkürler.

buğra
Ziyaretçi

teşekkürler

GlsmGklp
Ziyaretçi

Iyi akşamlar
Ben 14.12.15 tarihinde almanyadan Türkiye ye geleceğim. Iphone 6 aldım.
Çifte Vatandaşım alman pasaportum ve alman kimliğim var ayriyetten Türk kimliğim var. Türk kimliğim veya alman pasaportum veya kimliğim ile iPhonenumu actirabilirmiyim?

Seçil
Ziyaretçi

İyi akşamlar. Benim sorum şöyle ben 29 mayısta trye giriş yaptım ve yurtdışından aldığım telefon için 2 ay süre olduğu mesajı geldi. Yani 29 temmuza kadar kayıt yaptırmalıydım fakat ben 16 temmuzda tr.den telefonu kaydettirmeden çıkıi yaptım. Şimdi 2 gün sonra tekrar tr.ye gideceğim merak ettiğim şey bu gidişimde de 2 ay süre veriliyor mu yoksa 29 temmuza kadar yaptırmadığım için telefon kapanmış mıdır?

cansu
Ziyaretçi

Merhaba benim telefonumun imei numarası 14 haneliydi bu yüzden bankadaki görevli başına sıfır girdi ama telefonda daha sonradan sorgulattığımda sonunda 9 varmış gibi gözüktü param yandı mı yoksa iade alabilir miyim? Konu hakkında bilgi verirsen sevinirim

fahrettin
Ziyaretçi

yurt dışından telofon getirdim ama 60 günü gecti teyzemin pasaportuyla vergi dairesine harcı yatırdım vodofon bayiine imeili kaydettirebilirmiyim

husameetin killibacak
Ziyaretçi

Almanyadan note 4gelecek pasaword kaydetcekler sıkıntısı olurmu turkiyede

gül
Ziyaretçi

Benim şu an 36 gun passaport kaydı bitti ?mi kimi 1 ay diyor doğru mu

gül
Ziyaretçi

Merhaba ben almanyadan samsung 5s aldim e devlet kayıt yapamıyorum giriş tarihi geçersiz diyor benim alman kimlik pasaport var ben çift vatandaşıyım napmaliyim yardimci olurmusunuz 20 Mayıs giriş yaptim

gllllhhh
Ziyaretçi

Meraba bana fransadan ıphone 4s geldi ama actırmak için ne gerekiyor bilmiyorum nasıl yaparım ıphoneler sorun oluyormuş biraz açtırmakta

emre
Ziyaretçi

teşekkürler

emre
Ziyaretçi

pasoporta kayıt yaptırdık ımeıle ıslettırmedık kapandı sımdı ımeıle kayıt yapsak sıkıntı olurmu

1 2 3 7
wpDiscuz