Windows 7 Uyumlu AntiVirüs Programları

9
1741

win7000cb92dmedium.jpg

Windows 7 ile çalışan Antivirüs programlarının bir listesini vereyim istedim.
Microsoft’un kendi sitesinde duyurduğu Windows 7 uyumlu antivirüs yazılımları Kaspersky , Norton, ve AVG. Şimdi biz Microsoft’un verilerine değil de kendi deneyimlerimize göre oluşturduğumuz listemize bir bakalım.
AVG Anti-Virus Free Edition
AVG Anti-Virus Free Edition (Ücretsiz versiyon) Windows 7 ile tam uyumlu. Zaten Microsoft’un önerdiği 3 yazılımdan da biri. Ayrıca AVG kullanırsanız Action Center denilen panelde görüceksiniz ki AVG, Anti-Spyware koruması da sağlıyor, ve Windows sizi sadece 1 Anti-Spyware kullanmanız ve Defender veya AVG’den birinin Anti-Spyware korumasını kapatmanız konusunda sizi uyarıyor.

Avira AntiVir Personal Edition
Avira’da diğer bir ünlü ücretsiz antivirüs çözümü. Bu program da Windows 7 ile uyumlu.

Norton AntiVirus 2009
Norton için herhalde herhangi bir açıklamaya gerek yok. Hemen her bilgisayar kullanıcısının yakından tanıdığı Norton’un 2009 sürüm Antivirüs programı da Windows 7 ile uyumlu. (Zaten Microsoft tarafından da önerilen yazılımlardan biri)

Avast! AntiVirus Home
Yine çok kullanılan ve başarılı bir antivirüs yazılımı Avast!. Avast için söylenecek pek birşey yok. Bu popüler program da Windows 7′de problemsiz çalışıyor. (AVG gibi Avast’ta da Anti-Spyware koruması mevcut.)

Microsoft Windows Live OneCare: UYUMSUZ
Bu herkes için şaşırtıcı bir durum olabilir ama bu kadar üçüncü parti yazılımın içinde Microsoft’un kendi virüs koruma yazılımı OneCare Windows 7 ile çalışmıyor. Program Windows 7 sisteme işletim sistemini desteklemediğinden yüklenemiyor bile.
Aslında zaten Haziran 2009′da satışı durdurulucak olan OneCare için bu durum çok da sürpriz değil. Microsoft OneCare yerine ücretsiz bir alternatif program çıkarmayı düşünüyor.

Kapersky Anti-Virus 2009
Microsoft’un resmi listesinde olan bir diğer antivirüs olan Kaspersky Windows 7 ile sorunsuz çalışanlardan.

McAfee VirusScan: UYUMSUZ
Kendim denemedim ama kullanıcı yorumlarından anladığım kadarı ile McAfee Windows 7 üzerinde çalışmıyor. McAfee kullanıcısıysanız Windows 7′ye geçerken ya farklı bir programa yöneleceksiniz ya da biraz daha bekleyeceksiniz.
Windows 7 ile çalışan diğer Anti-Virüsler
Windows 7 ile çalıştığı belirtilen diğer antivirüsler ise şöyle:

  • PCGuard Anti-Virus
  • ESET Nod32 Anti-Virus
  • Microsoft Forefront Client Security (Enterprise)

Not: Bu yazıda Windows 7 ile uyumlu olduğu söylenen yazılımlar sadece Windows 7 üzerinde kurulabilen ve çalışabilen yazılımlardır. Uzun süreli test imkanı olmadığından bu programların Windows 7 üzerinde hiçbir problem çıkarmadan çalışacağını garanti etmek imkansız. Bunun için deneyip görmeniz gerekiyor.

9
Kimler Neler Demiş?

avatar
5 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
furkanardaErenAragornyalçın Recent comment authors
furkan
Ziyaretçi
furkan

akadaşlar bu program düzgün çalışıyoormu 😀

arda
Ziyaretçi
arda

bide geri yüklenince tekrar yakalanmaması için ne yapılabilir?

Eren
Ziyaretçi
Eren

Güzel konu olmuş teşekkürler… 😀

yalçın
Ziyaretçi
yalçın

Ben Mcafee’nin Windovs7 ye uyumsuz olduğunu bilmeden yükledim ve şu anda bir sorun yok.Gayet de memnunum.Ve uyum sorunu yok bence

Özgür Uygun
Yönetici
Özgür Uygun

windows 7 vista gibi inatçı değil aslında.Vista’da uyumlu olmayan programları yüklemekte sıkıntı çekilirken win 7 ona tam aksi istikamette birçok yazılıma destek veriyor. Ayrıca uyumluluk modlarıda cabası. 🙂

sinan_samsung
Ziyaretçi
sinan_samsung

Mcafee için uyumsuz demişsiniz fakat benim bilg.mde windows 7 kurulu geldi ve Mcafee yüklü, sorunsuz çalışıyor. Aldığım yer hayrına mı yükledi, win 7 nin içinde mi geliyor yoksa bilemiyorum ama uyumlu çalışıyor.

Gezgin
Ziyaretçi
Gezgin

Bu liste biraz eski bir liste bildiğim kadarıyla yani benim aldıgım samsung cihazdada McAfee vardı ama ilk çıktıgında sistem uyum sorunu olabilir …Siz cihazını ne zaman aldınız peki ?

arda
Ziyaretçi
arda

benimde win7 sorun şu mcaffede karantinadaki, öyeleri geri yükler. sonra o öğeleri tekrar görüp yakalar 😀 bu yüzden 2 program çöp oldu benim :S

Gezgin
Ziyaretçi
Gezgin

neden mcaffe kullanıyorsun ki 🙂 nod 32 kullan