Windows 10 WiFi Sorunu Çözümü

1
1789

Her işletim sisteminde yada yeni sistemde olduğu gibi Windows 10 işletim sisteminde de bazı hatalar ile karşımıza geldi.Bu hataların başında güncelleme hataları ve mavi ekran hataları gelmektedir.Son olarak ise yeni güncelleyenlerin karşısına çıkan hataların başında ise Wifi Hatası gelmektedir.Bu sorunu genel olarak Laptop yani Dizüstü cihazlarda yaşacaksınız ve bazı ayarlarını yapmazsanız Wifi bağlantı sorunu yaşabilirsiniz.Bizde bu sorunun çözümü için sizlere bir yazı hazırlayalım dedik..

Windows 7 veya Windows 8.1’den Windows 10’a yükseltme yapanların karşılaştığı sorunlardan biri de Wifi sorunu olarak karşınıza çıkabilir.Sürücülerinizin tam olması yada güncelleme gibi bir işlem bu sorunu ortadan kaldırmıyor.Burada anlatacağımız yöntemi uygulayarak sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

1-Başlat Menüsüne sağ tıklayıp menüden Komut İstemini (Yönetici) seçiyorsunuz.
2-“reg delete HKCR\CLSID\{988248f3-a1ad-49bf-9170-676cbbc36ba3} /va /f” komutunu giriyorsunuz. (Fare sağ tıklayıp kopyalayıp yapıştırırsanız sorun yaşamazsınız.)
3-Ardından “netcfg -v -u dni_dne” komutunu giriyorsunuz.

Bu işlemi Ms-Dos satırlarına yazdığınız zaman Windows 10 için karşınıza gelecek bir Wifi sorununu ortadan kaldırabilirsiniz ve istediğiniz gibi internete bağlanabilirsiniz..

1
Kimler Neler Demiş?

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Selçuk Recent comment authors
Selçuk
Ziyaretçi
Selçuk

Hata veriyor