VLC Player Özellikleri ve Ayarları

0
7795

Bildiğiniz gibi bilgisayarınızda film yada video izlemek için aklınıza gelen ilk programlardan biriside VLC Player diyebiliriz.Genelde sadece VLC Player üzerinden film yada video izlemeye kendimizi ayarlarız ama VLC Player programı üzerinde bazen işimize yarayan ama kullanma ayarlarını bilmediğimiz ayarlar olabiliyor.Özellikle sürekli internet ile uğraşıyorsak ve zamanımızın büyük bir çoğunluğunu burada geçiyorsak mutlaka öğrenmeliyiz diyebiliriz.Peki bu ayarlar nelerdir yada VLC Player ile neler yapabiliriz onları görelim..

VLC Player Ses ve Görüntü Ayarları
VLC Player üzerinden izlediğiniz bazı videolar için ses ve görüntü uyum sorunu olabilir ve bunları ayarlamalısınız.Bu ayarları yapmak için ise Araçlar/ Ayarlar ve Etkiler / Ses Etkileri ya da Görüntü Etkileri yolunu izleyerek istediğiniz ses ve görüntü efektlerini ya da eşleme ayarlarını düzenleyebilirsiniz.

VLC Player video görüntüsü yakalama
İzlediğiniz videonun yada filmin belirli bir karesinin görüntüsünü almak isteyebilirsiniz.VLC Player üzerinde bu kısayollar mevcut ve hızlı bir şekilde kullanabilirsiniz.

vlc_player_ekran_goruntusu

VLC Player ile nasıl radyo dinleme özelliği
VLC Player üzerinden ise SHOUTcast radyo özelliğini kullanabilirsiniz.Tabi ilk olarak bu radyolara ulaşılabilir kılmanız gerekmektedir.Bu işlem için ise Medya/Servis Keşfet sekmelerinden Shoutcast sekmesini seçebilir ve karşınıza gelecek radyolardan birini dinleyebilirsiniz.

Önceki İçerikGoogle Chrome Whatsapp Bildirimleri Nasıl Kapatılır?
Sonraki İçerikAndroid Oyunları Bilgisayara İndirme Oynama
Günün 12 Saatini kesinlikle Bilgisayarları ve Telefonu ile geçiren ve Film ve Müzik dinlemekten hiç bıkmayan arada sırada fotoğraf çeken sıradan biri diyebiliriz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz