Ücretsiz WordPress Hosting Themes ve Temalar

1
3741

WordPress, GPL lisanslı, PHP ve MySQL kullanılarak yazılmış bir kişisel yayın sistemidir. B2/cafelog projesinin resmi devamı kabul edilir. WordPress bir CMS (Content Management System / İçerik Yönetim Sistemi)’dir. Bu niteliği ile sadece makale yazma ve düzenleme veya blog sistemi olarak değil, her türlü içeriğin düzenlenip yayımlanabileceği bir platform olduğu anlamına gelmektedir. Google tarafından çok hızlı indexlenir ve sayfa açılışları hızlıdır. WordPress yeni bir yazılımdır, kökleri ve gelişimi 2001’e kadar uzanır.

Kullanım, hız, geniş kullanıcı tecrübesi ve rahatlığına odaklanmış bir yayım yazılımı olup açık kaynak yazılımına katılan aktif bir toplulukla geliştirilmektedir.

WordPress’in ilk çıktığı zamanlardan bugüne kadar kullanımı sürekli artmış ve yaygın kullanım oranı arttıkça da wordpress daha da kullanışlı hale getirilmek için sürekli geliştirilmiş ve hala geliştirilmeye devam etmektedir.

İlk çıkışı bir blog alt yapsı olsa da günümüzde artık wordpress ile sadece blog değil, haber, e-ticaret, sosyal medya, kurumsal siteler ve hatta forum siteleri dahi kurulabilmektedir. Keza Türkiye’deki popüler ve milyonlarca ziyaretçisi olan bir çok site de wordpress alt yapısı kullanmaktadır. Buna Türkiye’nin en büyük haber sitelerinden biri de dahildir.

WordPress üzerinde birçok ücretsiz tema bulabilirsiniz. Bu temaları biraz css bilginiz varsa öğrenebilir ve istediğiniz gibi WordPress sistemlerini düzenleyebilirsiniz. WordPress üzerinde ücretsiz olarak da WordPress Hosting temalarda bulabilir ve kullanabilirsiniz.

1-Spark – Responsive WHMCS Hosting WordPress Theme temeası kullanabileceğiniz temalardan birisidir. Bu tema şu aralar ücretli olarak kullanılmaktadır. Themeforest üzerinden satın alarak kullanabilirsiniz.

2- Ücretsiz temalardan biriside WordPress sistemi üzerinde buunan Focus Themes olabilir. Bu tema üzerinden birkaç düzenleme yaparak istediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz