Samsung Galaxy S7 Format Atmak-Sıfırlamak

0
1241

Samsung firmasının son olarak çıkardığı ve amiral gemisi olarak tanımladığı yeni cihazı Galaxy S7 modeli geçtiğimiz günlerde büyük bir lansman ile karşımıza geldi.Diğer modeller ve farklı markalara bakacak olursak Samsung Galaxy S7 gerçekten çok iddialı ve iyi diyebiliriz.Samsung Galaxy S7 modelinin özellikleri aşağıdaki gibi…..

Galaxy S7 teknik özellikleri
Galaxy S7 modelinde geçen yıl olduğu gibi 5.1 inç büyüklüğünde 1440 x 2560 piksel yoğunluklu, 576 PPI değerinde Super AMOLED ekran yer alıyor. Galaxy S7 ekranı Corning Gorilla Glass 5 teknolojisi ile korunuyor.Galaxy S7 ekranı aynı LG G5 modelinde olduğu gibi sürekli açık olacak. Always On özelliğinin bataryayı olumsuz etkilemeyeceği söyleniyor.Galaxy S7, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, Wi-Fi Direct, hotspot, Bluetooth 4.2 (A2DP, LE ve apt-X) bağlantı noktaları ile geliyor. 4.5 G ile uyumlu olan Galaxy S7 Cat.9 bağlantısı sayesinde 450 Mbps hızında indirme ve 50 Mbps hızında yükleme vadediyor. Galaxy S7 ayrıca NFC teknolojisini de destekliyor.

1- Format Atmak -Format Atma – Hard Format – Hard Reset işlemleri bu işlemler aynı işlemlerdir.Burada yapılan işlemler önemlidir.Yani format atma yöntemi yada sıfırlama yöntemi biraz farklıdır.
İsterseniz cihazınızı ayarlar bölümünden sıfırlayarak tamamen içerisinde bulunan bilgileri silebilirsiniz ve cihazınızı yeniden kurabilirsiniz.
Menü → Ayarlar → Yedekle ve sıfırla → Fabrika ayarlarına sıfırla → Telefonu sıfırla → Herşeyi sil yada Telefonumuz açıkken *2767*3855# tuşluyoruz ve onaylıyoruz.

yapabilirsiniz. Bu işlemden sonra cihazınızda hiçbir bilgi kalmayacaktır.

2-Diğer bir format atma yöntemi ise tuşlara kombine bir şekilde basarak yapılan format atma işlemidir.
-Kapalı konumda iken Sesi Yükselt + Home tuşlarına basılı tutarken Açma (Power) tuşuna basınız.
-Samsung logosu görüldüğü zaman tuşları bırakınız.
-Karşınıza gelen ekrandan ise Wipe Data/Factory Reset‘i seçiniz.Seçme işlemini Açma (Power) ile yapmalısınız
-Yes — delete all user data seçeneğine geliniz ve onaylayınız.
-Son olarak ise Reboot System Now bölümüne geliniz ve seçiniz.

Cihaz kısa süre sonra kapanacaktır ve sıfırlama işlemi bitecektir.Tabi bu anlattığımız iki işlemde bazı zararlı dosyaları ve virüsleri silmeyecektir.Eğer silinmeyen zararlı dosyaları silmek istiyorsanız yapmanız gereken farklı bir sıfırlama yöntemi olan Rom atma işlemi olacaktır.Yani bu söylediğimiz işlem Android işletim sistemini cihaza yeniden kurmak demeketir.

3-Rom Atarak Format Atmak ayda Yazılım Atmak
Rom atmak için birkaç dosya indirmek gerekmektedir.Tabi bir bilgisayarada ihtiyacınız olacaktır.İndirmeniz gereken programlar yada dosyalar ise sitemizde verilecektir.
-Odin programı
-Samsung Driver
-Hangi cihaza yazılım atmak istiyorsanız onun orjinal yazılımı

USB Sürücüleri: http://yadi.sk/d/xDGfQHUrHi4F2
Odin v3.09: http://yadi.sk/d/YbTJIPSxJRLMe
Rom dosyası: http://www.sammobile.com/firmwares/
*Not: Telefonunuzun modeline uygun olanı indiriniz!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz