Pes 2011 klavye ve joystick tuş ayarları

15
1643


Pro Evolution Soccer (Pes) de tuş Ayarları Nasıl Yapılır ?

Bir çoğunuz oyunlarınızı gamepad le değilde klavye ile oynarsınız. Belki zorunluluktan belki daha zevkli olduğundan dolayı. Pes de oyun içinde normalde klavye tuş ayarları yoktur. Pesin içinde deli gibi klavye tuş ayarları aramayın hakkaten yoktur. Peki Pes te klavye tuş ayarlarını nasıl yapacağız diye düşünüyorsanız size pes de klavye tuş ayarlarını nasıl yapacağınızı anlatayım.

Pes oyununu açmak istediğiniz pes ikonuna (başlattaki olabilir, masaüstündeki olabilir, oyunun kurulu olduğu dizindeki olabilir.) Sağ tıklayın – settings e tıklayın – açılan pencereden keybordsa tıklayın artık buradan ayarları yapabilirsiniz. Kolay gelsin. Aşağıdaki adımlar kafanızı kurcalamasın diye bu yazıyı yazdım. Belki aşağıdaki yazı sizin için daha açıklayıcı olacaktır.

1.ADIM–> oyuna girmeden önce başlat/programlar/konami/pes6 klasörü içinde SETTINGS var.. buradaki amaç gamepadinizdeki tuş takımını oyuna tanıtmaktır, yani burada şut/pas/orta hangisi olsun diye seçmiyorsunuz, burada üçgen gamepadinizde hangi tuşa denk gelmeli, kare hangi tuşa denk gelmeli, yuvarlak hangi tuş olmalı bunları belirliyorsunuz..

bu ayarları yapabilmek için; settings penceresinde mesela L2 ye tıklayın, küçük bir uyarı penceresi açılacak, gamepadinizde L2 ye tıklayın, böylece oyun sizin gamepadinizdeki L2 nin yerini öğrenmiş olacak.. bu şekilde L1-L2-R1-R2, yuvarlak, kare, x, üçgen tuşlarını tek tek tanıtın..

bu işlemleri bitirdikten sonra artık oyun sizin gamepadinizdeki tuşların yerlerini öğrenmiş olacaktır!

2.ADIM–> oyuna girdikten sonra OPTIONS/BUTTON KONFIG menusune giriyorsunuz.. resimdeki gamepad’e bir daha bakın, orada X ‘e denk gelen tuşu kullanarak seçme/bırakma işlemi yapacaksınız.. hangi tuş ile ne yapmak istediğinizi seçme vakti geldi, yani kare=şut ama siz yuvarlak=şut olsun istiyorsunuz diyelim, önce SHOOT yazısı üzerine gelin, X’e basıp onu kulagından yakalayın yuvarlak üzerine sürükleyip X’e tekrar basın, onu oraya bırakmış olursunuz..

3.ADIM–> button konfig menusunde karşımıza çıkan ilk ayarlar ATTACK yapmakla ilgilidir, bu nedenle bir de DEFANS yapmakla ilgili ayarları yapmamız gereliyor.. ATTACK sayfasında hiçbirşey seçili değilken gamepadde YUVARLAK’a denk gelen tuşa basarsanız yazıların değiştiğini göreceksiniz.. yani top sizde değilken yerden kayarak topa müdahale/oyuncuya baskı gibi ayarları yaparsınız.. yine gamepadinizdeki X tuşunu kullanarak ayarları yapın..

resimli anlatım
http://www.enkisa.com/pes-2011-tus-ve-joystick-ayalari-nasil-yapilir-resimli-anlatim-12596.html

Kimler Neler Demiş?

15 Yorum - "Pes 2011 klavye ve joystick tuş ayarları"

avatar
bartak
Ziyaretçi

biz konsolu ayarladık settings girdik kontroller bölümünde kontroller 2 playstation 3 konsoluna ayarladık ama çalışmıyor tuş ayarlarını nasıl yapıcaz

mizam
Ziyaretçi

joydstick progrmı nsl indiry

mehmet utku
Ziyaretçi

ben bunların hepsini denedim olmadı 😛 :'( 😉

Gezgin
Ziyaretçi

nerde sorun yaşadınız ?

hasan
Ziyaretçi

Ya kardeş klavyede hareketi q yapıyorum basıyorum maçta yapmıyo hareklket nasıl olcak bi bilgi verin

Gezgin
Ziyaretçi

klavyeden her hareketi yapamayabilirsiniz… kol gibi değildir

sina
Ziyaretçi

hacı gokkusaı hareketi klavyede yapılıomu :'(

Özgür Uygun
Yönetici

Önce Z ye sonra C ye basarak deneyebilirsiniz. Olmaz ise tam tersini deneyin.

ayhan
Ziyaretçi

evewt yapılıyo hacı ben bütün hreketlerini biliyom hepsini ne istersen
🙂

yunuus
Ziyaretçi

ayhan nasıl yapılıyo söyle

EMRAH
Ziyaretçi

yapılıyo kardeşim oyuın kurulunca setting diye bişeyde geliyo orada joyistiğin yerine istediğin tuşu koyuyosun oluyo ben yaptım…

Gezgin
Ziyaretçi

Teşekkürler 🙂

serseri46
Ziyaretçi

saolun hacılar ben şimdicoştum 🙁 (K)

yunus
Ziyaretçi

evet

anan
Ziyaretçi

😀 oldu