Pasaportsuz İphone Kaydı Yapılır mı?

9
15716

Soruyu Gönderenin Adı : Yılmaz / Mail Adresi:

soru : amerikan aldığım iphone model bir cihaz var ama türkiyeye gelince kapandı ve açılmıyor.Nasıl açtırabilirim

Cevap : İlk olarak şunu söyleyim apple marka cihazları ve nokia marka cihazları pasaport kaydı olmadan açtırmak imkansızdır.Yani yurtdışından gelen iphone model cihazlarınızı açtırmak için pasaport şarttır.Pasaportsuz açarım diyen kişilerdende uzak durmanızı tavsiye ederim arkadaşlar 🙂

Peki pasaportunuz var diyelim ama yurtdışına 2 önce gittiniz..Ülkeye giriş tarihinizden itibaren 1 aylık bir pasaport süreniz vardır.Eğer siz bu 1 aylık süreyi aşarsanız pasaport geçerliliğini yitirecek ve işlem yapılamacaktır.

Diğer bir durum ise maliyeye yatacak olan 115 TL ücretindeki harç miktarıdır.Yani yurtdışından bir cihaz getirmişseniz ve açtırmak istiyorsanız 115 TL harç ücreti yatırmak gerekmektedir.

Daha sonra maliyeden verilen harç dekontu ile turkcell,vodafone,avea bayilerinden kayıt işlemi yaptırmak gerekmektedir.Tabi bu işlem içinde belirli bir ücret alınmaktadır.10-20 TL gibi bir ücret alınabilir.

Son olarakda kayıt işlemi için yeni bir durum var.E-devlet ile kayıt yapabiliyorsunuz.Yani E-devlet şifreniz varsa site üzerinden kayıt işlemi yapabilirsiniz.

9
Kimler Neler Demiş?

avatar
5 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
İrfan Kardasbaşak yıldızenesabdusgezgin Recent comment authors
İrfan Kardas
Ziyaretçi
İrfan Kardas

Kardeşim bende yurt dışında telefon alacam iPhone ama pasaport başka ülkenin pasaport u mesela Azerbaycan Türkiye de bu pasaport ustune işlem yaparmi

başak yıldız
Ziyaretçi
başak yıldız

annem yurtdışından gelince ıphone 5 getirdi.Pasaporta da işledik fakat telefonuma yasal bir uyarı geldi kapanacağına dair.Bunun iin yapmam gereken nedir?

Hasan Fehmi
Yönetici
Hasan Fehmi

Pasaport kaydı yapmanız gerekiyor.

enes
Ziyaretçi
enes

mm peki ıphone ve nokıa dışında telefonlar için pasaport şart değil değil mi yani htc alıcamda ben pasaportum yok başka bi yolla kayıt yapılır mı ..

Hasan Fehmi
Yönetici
Hasan Fehmi

htc cihazların bazılarında bu işlem geçerli olabiliyor.

abdus
Ziyaretçi
abdus

Kardes maliyeye para yatirinca pasaport gereklimi

Hasan Fehmi
Yönetici
Hasan Fehmi

evet akyıt sırasında pasaport bilgileri gerekli

yusuf
Ziyaretçi
yusuf

lg g2 icinde gereklimi pasaport

Hasan Fehmi
Yönetici
Hasan Fehmi

yasal yollarla yapmak istiyorsanız evet gerekli