Turkcell Puk Kodumu Öğrenmek İstiyorum

0
3088

Turkcell Puk Kodumu Öğrenmek İstiyorum
Soruyu Gönderenin Adı : emre / Mail Adresi:
Ziyaretçimiz Tarafından Sorulan Soru:Turkcell puk kodumu bilmiyorum kardeşim 3 defa hatalı girmiş ve puk kodu istiyor nasıl bulabilirim?

Cevap :
PIN kodum bloke oldu, ne yapabilirim?
PIN kodunuzu 3 defa yanlış girmeniz halinde sim kartınız ve dolayısıyla telefonunuz geçici olarak bloke olur. Bu blokeyi kaldırmak için PUK kodunu kullanmanız gerekir. PUK kodunuzu​​ Turkcell.com.tr’de Hesabım’a giriş yaparak öğrenebilirsiniz. ​Turkcell.com.tr anasayfasında “Giriş” alanından Turkcell numaranız ve şifrenizle giriş yapın. Üst menüden “Hesabım” seçeneğine tıklayın. Açılan sayfada sol tarafta yer alan menüden “Ayarlarım” seçeneğine tıklayın. Burada​ “PUK NUMARAM” bölümünden PUK kodlarınızı öğrenebilirsiniz.
​​
Turkcell şifrenizi hatırlamıyorsanız, T.C. Kimlik Numaranızla veya sim kart numarasıyla PUK kodunuzu öğrenebilirsiniz.
T.C. Kimlik Numaranızı veya sim kart​ numarasını kullanarak PUK kodunuzu öğrenmek için tıklayın.

1-PUK 1 kodu, bloke olan sim kartınızın yeniden kullanılabilir hale gelmesini ve blokenin kaldırılmasını sağlayan özel bir şifredir. 8 haneden oluşur. PUK 1 kodu değiştirilememektedir. 10 defadan fazla yanlış girdiğiniz zaman, sim kartınız kalıcı bloke olur ve cihazınızın ekranında ‘Kart Bloke’ uyarısı çıkar. Bu durumda sim kart değişikliği yapmanız gerekir.

2-PUK kodlarınız Hesabım’dan öğrenebilirsiniz. Bunun için öncelikle Turkcell.com.tr anasayfasından GSM numaranız ve Turkcell şifrenizle giriş yapın. Ana menüden “Hesabım”a tıklayın. Açılan sayfada sol tarafta bulunan “Ayarlarım” kategorisinden “PUK Numaram”a tıklayın.

3-Turkcell şifrenizi hatırlamıyorsanız, T.C. Kimlik Numaranızla veya sim kart numarasıyla da PUK kodunuzu öğrenebilirsiniz.

4-Ayrıca Turkcell İletişim Merkezleri veya 532’yi arayarak da adınıza kayıtlı hatların PUK numarasını öğrenebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz