Turkcell Puk Kodumu Öğrenmek İstiyorum

0
3135

Turkcell Puk Kodumu Öğrenmek İstiyorum
Soruyu Gönderenin Adı : emre / Mail Adresi:
Ziyaretçimiz Tarafından Sorulan Soru:Turkcell puk kodumu bilmiyorum kardeşim 3 defa hatalı girmiş ve puk kodu istiyor nasıl bulabilirim?

Cevap :
PIN kodum bloke oldu, ne yapabilirim?
PIN kodunuzu 3 defa yanlış girmeniz halinde sim kartınız ve dolayısıyla telefonunuz geçici olarak bloke olur. Bu blokeyi kaldırmak için PUK kodunu kullanmanız gerekir. PUK kodunuzu​​ Turkcell.com.tr’de Hesabım’a giriş yaparak öğrenebilirsiniz. ​Turkcell.com.tr anasayfasında “Giriş” alanından Turkcell numaranız ve şifrenizle giriş yapın. Üst menüden “Hesabım” seçeneğine tıklayın. Açılan sayfada sol tarafta yer alan menüden “Ayarlarım” seçeneğine tıklayın. Burada​ “PUK NUMARAM” bölümünden PUK kodlarınızı öğrenebilirsiniz.
​​
Turkcell şifrenizi hatırlamıyorsanız, T.C. Kimlik Numaranızla veya sim kart numarasıyla PUK kodunuzu öğrenebilirsiniz.
T.C. Kimlik Numaranızı veya sim kart​ numarasını kullanarak PUK kodunuzu öğrenmek için tıklayın.

1-PUK 1 kodu, bloke olan sim kartınızın yeniden kullanılabilir hale gelmesini ve blokenin kaldırılmasını sağlayan özel bir şifredir. 8 haneden oluşur. PUK 1 kodu değiştirilememektedir. 10 defadan fazla yanlış girdiğiniz zaman, sim kartınız kalıcı bloke olur ve cihazınızın ekranında ‘Kart Bloke’ uyarısı çıkar. Bu durumda sim kart değişikliği yapmanız gerekir.

2-PUK kodlarınız Hesabım’dan öğrenebilirsiniz. Bunun için öncelikle Turkcell.com.tr anasayfasından GSM numaranız ve Turkcell şifrenizle giriş yapın. Ana menüden “Hesabım”a tıklayın. Açılan sayfada sol tarafta bulunan “Ayarlarım” kategorisinden “PUK Numaram”a tıklayın.

3-Turkcell şifrenizi hatırlamıyorsanız, T.C. Kimlik Numaranızla veya sim kart numarasıyla da PUK kodunuzu öğrenebilirsiniz.

4-Ayrıca Turkcell İletişim Merkezleri veya 532’yi arayarak da adınıza kayıtlı hatların PUK numarasını öğrenebilirsiniz.

Önceki İçerikİnternet Paketim Olmasına Rağmen İnternete Giremiyorum
Sonraki İçerikSamsung Galaxy S3 Mini İnternet Ayarları
En güzel kayboluş tarihi bir kentin sokaklarında olur, en güzel unutuş sevdiğiniz bir romanın sayfalarında olur, ama her ikisi de geçicidir. Webmaster, seo uzmanı, sosyal medya uzmanı, amatör fotoğrafçı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz