İnternet Paketim Olmasına Rağmen İnternete Giremiyorum

2
10195

Soruyu Gönderenin Adı : meliha / Mail Adresi:

Ziyaretçimiz Tarafından Sorulan Soru:Turkcell internet paketimi var ama hattım üzerinden bir türlü internete giremiyorum.Wifi ile girebiliyorum. Müşteri hizmetlerini aradım ama yardımcı olamadılar hattım üzerinden nasıl internete girebilirim?

Cevap : Meliha hanım sizin telefonunuzun apn ayarlarını yapmanız gerekiyor.Yani büyük ihtimal android işletim sistemine sahip bir telefon kullanıyorsunuz ve dediğimiz gibi apn ayarları yapılması gerekiyor. Apn ayarlar gsm operatörünüze göre yapılmaktadır.
İnternet Paketim Olmasına Rağmen İnternete Giremiyorum
Turkcell İnternet Ayarları:

Ayarlar –> Diğer ayarlar –> Mobil ağlar –> Erişim noktası adlarından Yeni APN oluşturulacak. Ad kısmına “Turkcell Internet”, APN kısmınada “internet” yazılarak kayıt edilecek. İşlem bitmiştir, artık internete girebilirsiniz.

Vodafone İnternet Ayarları:

Ayarlar –> Diğer ayarlar –> Mobil ağlar –> Erişim noktası adlarından Yeni APN oluşturulacak. Ad kısmına “Vodafone Internet”, APN kısmınada “internet” yazılarak kayıt edilecek. İşlem bitmiştir, artık internete girebilirsiniz.

Avea İnternet Ayarları:

Ayarlar –> Diğer ayarlar –> Mobil ağlar –> Erişim noktası adlarından Yeni APN oluşturulacak. Ad kısmına “Avea Internet”, APN kısmınada “internet” yazılarak kayıt

daha sonra telefonunuzu kapatınız açınız büyük ihtimal internet bağlantınız gelecektir.Eğer bağlantınız yoksa müşteri hizmetlerini arayınız ve hattınızın interneti tamamen mi kapatılmış onu öğreniniz lütfen..

2
Kimler Neler Demiş?

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Hasan FehmiSilan Recent comment authors
Silan
Ziyaretçi
Silan

İnteenetim olmasina ragmen instagrama yotubeye giremiyorum lutfen yardimci olun deliricem

Hasan Fehmi
Yönetici
Hasan Fehmi

Apn ayarlarınızı yaptınız mı yada paketiniz var mı kontrol eder misiniz?