Google Sesli Arama Özelliği Nasıl Kullanılır?

1
2485

Google-Search

Sürekli olarak yeniliklerle karşımıza çıkan google bu kez bir tarayıcı eklentisi sayesinde tarayıcımız üzerinden sesli arama yapma imkanı (Google Voice Search Hotword) sağlıyor. Hali hazırda mobil aygıtlarımızda kullandığımız sesli arama özelliğinin aynısı denilebilir. Bu eklentiyi google chrome tarayıcısı üzerinde kullanabilmekteyiz. O nedenle Google Chrome linki üzerinden hemen tarayıcınızı indirebilirsiniz.

Google-Voice-Search-Hotword_Okay-Google

Hatırladığımız üzere mevcut chrome üzerinde hali hazırda zaten sesli arama özelliği mevcuttu. Ancak bu eklenti sayesinde “Ok Google” komutu yardımıyla klavyeye dahi elimizi vurmadan tarayıcının arama için sesli komutla çalışmasını sağlayabiliyoruz. Tarayıcınız için bahsettiğimiz eklentiyi indirmek için Google Voice Search Hotword linkini kullanabilirsiniz. Eklentiyle ilgili aklınızda kalan bir soru işareti var ise videoyu izlemenizi tavsiye ediyoruz.


Chrome ile Google’a Seslenin

Önceki İçerikFacebook Zaman Tüneli Onayı
Sonraki İçerikİphone 5S Şarj Sorunu
En güzel kayboluş tarihi bir kentin sokaklarında olur, en güzel unutuş sevdiğiniz bir romanın sayfalarında olur, ama her ikisi de geçicidir. Webmaster, seo uzmanı, sosyal medya uzmanı, amatör fotoğrafçı.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz