Facebook Şifremi Değiştirmek İstiyorum

21
14872

Facebook Nedir
Facebook, insanların başka insanlarla iletişim kurmasını ve bilgi alışverişi yapmasını amaçlayan bir sosyal ağ. 4 Şubat 2004 tarihinde Harvard Üniversitesi 2006 devresi öğrencisi Mark Zuckerberg tarafından kurulan Facebook, öncelikle Harvard öğrencileri için kurulmuştu. Daha sonra Boston civarındaki okulları da içine alan Facebook, iki ay içerisinde Ivy Ligi okullarının tamamını kapsadı. İlk sene içerisinde de; Amerika Birleşik Devletleri’ndeki tüm okullar Facebook’ta mevcuttu. Üyeler önceleri sadece söz konusu okulun e-posta adresiyle (.edu, .ac.uk, vb.) üye olabiliyordu. Daha sonrasında da ağ içine liseler ve bazı büyük şirketler de katıldı. 11 Eylül 2006 tarihinde ise Facebook tüm e-posta adreslerine, bazı yaş sınırlandırmalarıyla açıldı. Kullanıcılar diledikleri ağlara; liseleri, çalışma yerleri ya da yaşadığı yerler itibarıyla katılım gösterebilmektedirler. Ayrıca Facebook, dünyanın en fazla ziyaret edilen sitelerinden biridir.

2003 yılının sonlarına doğru Mark Zuckerberg tarafından yazılmaya başlanan Facebook’un ilk olarak amacı, Columbia Üniversitesi başta olmak üzere çeşitli Amerikan üniversitelerindeki öğrenciler arasındaki bağlantıyı güçlendirmekti.Üniversitelere yayılmaya başladıktan sonra, finansman, medya gibi noktalara odaklanılarak Facebook’un güçlendirilmesi amaçlandı.2004 Nisan ayında Zuckerberg, Dustin Moskovitz ve Eduardo Saverin ile beraber TheFacebookLLC adı altında kurulan şirketle facebook’a kurumsal bir kimlik kazandırdı.Peter Thiel tarafından Haziran 2004 tarihinde facebook’a 500.000 Amerikan Doları yatırım yapıldı.Bunu Mayıs 2005 tarihinde Accel Partners tarafından yapılan 13 Milyon Dolarlık yatırımın izlemesiyle birlikte site Eylül 2006 tarihi itibarıyla e-posta doğrulaması şartıyla 13 yaş üstü herkesi üye olarak kabul etmeye başladı ve bugünkü halini aldı.

Facebook Şifremi Değiştirmek İstiyorum

Peki Facebook hesabımızın şifresiniz nasıl değiştirebiliriz yada şifre değiştirme işlemi için neler yapmalıyız. Bu işlem için ilk olarak Hesabımız üzerinden Ayarlar bölümüne ve daha sonra ise Güvenlik ve Giriş bölümüne geliniz. Daha sonra ise karşınıza gelen ekrandan Şifreyi Değiştir bölümüne geliniz.

Buradan Şifreyi Değiştir bölümüne geldiğiniz zaman sizden yeni şifreyi isteyecektir. İlk olarak eski şifrenizi girmeniz girmelisiniz.

Eski şifrenizi doğru bir şekilde girdikten sonra ise yeni şifrenizi 2 kere yazmanız gerekmektedir. Yeni şifrenizi girdikten sonra ise değiştirme başarıyla gerçekleşmiş olacaktır. Eğer Şifrenizi unuttuysanız Şifremi unuttum seçeneğini seçerek işleme devam edebilirsiniz.

Önceki İçerikEn İyi Android Oyunları Haziran 2014
Sonraki İçerikEn İyi iOS Oyunları Haziran 2014
En güzel kayboluş tarihi bir kentin sokaklarında olur, en güzel unutuş sevdiğiniz bir romanın sayfalarında olur, ama her ikisi de geçicidir. Webmaster, seo uzmanı, sosyal medya uzmanı, amatör fotoğrafçı.

21 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz