En Çok Kullanılan Sosyal Medya Uygulamaları 2017

0
4823

En Çok Kullanılan Sosyal Medya Uygulamaları 2017
Artık hayatımızın bir parçası olarak kullandığımız araçların başında internet ve sosyal medya uygulamaları geliyor. Günlük hayatımızda özellikle en çok kullandığımız uygulamalar ise Facebook, Instagram vb. uygulamalardır. Bu uygulamalar o kadar çok hayatımıza girdiki espirilerimizide bunlara göre yapmaya başladık. Bizde sizler için son zamanlarda Google Play üzerinde en çok indirilen, en çok kullanılan yada akıllı telefonumuzda olmazsa olmaz olan uygulamaları sıralamak istedik.. Uygulamalara halen sahip değilseniz yani indirmediyseniz açıklamaları altında bulunan indirme bölümlerinden indirebilirsiniz…
1- Facebook
Listemizin ilk sırasında olmazsa olmaz ve çoğu telefonda yüklü olarak gelen Facebook uygulaması gelmektedir. Facebook öyle bir uygulamadırki dünyada milyonları kapsar ve kullanmak için can atanlara bile rastlayabilirsiniz. Facebook üzerinde çok fazla eklenti ve özellik bulunmaktadır. Alt yapısı olarak büyük paralar harcanan ve tüm dikkatleri üzerine çeken sistem ile alışveriş,konuşma yada sevdiğiniz kişileri takip edebilirsiniz.

Facebook
Facebook
Developer: Facebook
Price: Free

2- Instagram
Özellike Facebook bu uygulamayı satın aldıktan sonra çok büyük gelişmeler oldu ve çok yol aldı diyebiliriz. Instagram üzerinden yapacaklarını Facebook gibi değildir ama neredeyse ona benzemeye başladı diyebiliriz. Instagram üzerinde arkadaşlarınızı yada sevdiğiniz ünlü kişileri takip edebilir yada takipleştiğiniz kişiler ile mesajlaşabilirsiniz. Son olarak ise Instagram üzerinde hikaye ve canlı yayın özelliği geldi ve kullanıcılarını kendine kilitledi diyebiliriz.
Instagram
Instagram
Developer: Instagram
Price: Free

3- Snapchat
Snapchat üzerinden diğer uygulamalara göre yapacaklarınız sınırlı olabilir vazgeçilmez olarak yerini aldı diyebiliriz. Özellikle kullanıcılar arasında kısaltmalar yada Snap var mı, snap attım izleyiniz şeklinde konuşmalar bu uygulamaya yani Snapchat uygulamasına aittir. Snapchat üzerinde aynı zamanda farklı yüz ifadeleri ekleyerek eğlenceli vakitler geçirebilirsiniz.

Snapchat
Snapchat
Developer: Snap Inc
Price: Free

4- WhatsApp Messenger
WhatsApp Messenger tam olarak sosyal medya uygulaması sayılmaz diyebilirdik ama son zamanlarda eklediği yeni özellikler ile yakında zamanda günlük haberler akışı şeklinde bir çalışması olursa hiç şaşırmayız. WhatsApp Messenger anlık olarak internet üzerinden mesajlaşmamızı sağlayan ve en stabil çalışan uygulama olarak tanımayabiliriz. Özellike Facebook satın almasından sonra büyük gelişmeler ile kullanıcılarına sunuldu. Özellike son özelliklerinden birisi ise Instagram üzerinde bulunan ve artık WhatsApp Messenger’da bulunan Hikaye özelliğidir..
WhatsApp Messenger
WhatsApp Messenger
Developer: WhatsApp Inc.
Price: Free

5- Scorp – Samimi Sosyal Medya
Scorp – Samimi Sosyal Medya uygulaması Periscope uygulamasına benzeyen bir yapısı var ve her geçen gün indirilme sayısı artıyor. Uygulama üzerinde canlı yayın yapabilir ve takipçileriniz ile buluşabilirsiniz. Özellike yapılan ise bir konu açılıp kullanıcı yorumları alınması olarak anlatabiliriz.
Scorp - Video İzle
Scorp - Video İzle
Developer: Scorp Inc.
Price: Free

6- Periscope – Canlı Video
Diğer bir canlı yayın uygulaması ise Twitter tarafından yayınlanan Periscope – Canlı Video uygulamasıdır. Periscope – Canlı Video üzerinden takipçileriniz tarafından izlenebilir onlarla konuşabilir hatta faydalı olabilecek videolar hazırlayabilir ve kullanıcılarınız için hazırlayabilirsiniz. Tabi her güzel şeyin sonu olur derler bu uygulamada son zamanlarda kötü içerikler yayınlanmaya başladığı için farklı amaçlar için kullanılmaya başlandı..

Scope - Canlı Video
Scope - Canlı Video
Developer: Twitter, Inc.
Price: Free

7- Twitter
Popülerliği azalmayan ama diğer uygulamalar karşısında daha az kullanılan uygulamalardan biriside Twitter diyebiliriz. 160 karakter sınırıyla duvarınıza yazılar ve görsel bilgiler paylaşabilirsiniz. Twitter uygulaması üzerinden diğer kullanıcılar ile mesajlaşabilirsiniz. Twitter diğer uygulamalara göre biraz daha sınırlı kullanım özellikleri bulunduğu için aktif kullanıcıları biraz seçilmiş kişiler diyebiliriz.
Twitter
Twitter
Developer: Twitter, Inc.
Price: Free

Burada sizlerle paylaşmak istediğimiz siteleri zaten birçoğunu kullandığınızdan eminiz ama güncel olarak bu uygulamaları takip etmek istiyorsanız günce sürümlerini indirebilirsiniz ve kullanmadığınız varsa ücretsiz bir şekilde deneyebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz