Vodafone Dummy Operator Yurtiçi Nedir

2
5547

Vodafone Dummy Operator Yurtiçi Nedir
Vodafone, 1991 yılında kurulmuş ve Newbury, Birleşik Krallık merkezli uluslararası bir telekomünikasyon şirketidir.
Sahiplerinden öncüleri Ernest Harrison ve Gerry Whent’tir. Vodafone kelimesi, Voice den gelen ‘VO’, data dan gelen ‘DA’ ve phone dan esinlenen ‘FONE’ heceleri ile oluşmuştur. Amblemi ise konuşma açmak anlamındaki tırnak ( ‘ ) işaretinden esinlenmiştir. Dünyanın 30 ülkesinde GSM operatörlüğü yapmaktadır. Vodafone ve işletmecisi olan ağlar üzerinde 30 ülkede üzerinden ortak ağları vardır. Vodafone Global Enterprise bölümü üzerinde 65 ülkede kurumsal müşterilerine telekomünikasyon ve IT hizmetleri sağlamaktadır. Vodafone’un CEO’su İtalyan Vittorio Colao’dur. Vodafone Grup Başkanı ise İngiliz Sir John Bond’dur.
Telsim, TMSF’in el koymasının ardından yapılan 28 Aralık 2005 tarihindeki açık arttırmayla, 4.55 milyar dolara Vodafone tarafından satın alındı.[4] Böylelikle Vodafone, 24 Mayıs 2006 tarihi itibariyle Türkiye’de resmen hizmete başlamış oldu. Şirket, değişim süreci boyunca Türkiye’de Telsim Vodafone adını kullandıktan sonra Vodafone Türkiye (resmi adıyla Vodafone Telekomünikasyon A.Ş.) adını aldı.

Vodafone Yanımda
Vodafone Yanımda
Developer: Vodafone Türkiye
Price: Free

Vodafone’un, 12 Haziran 2012 itibariyle Türkiye’de 3300 çalışanıyla 1260 Cep Merkezi [5] bulunmaktadır. Tüm bunların yanı sıra Vodafone, Türkiye’de 2G, 3G, 4.5G (Nisan 2016 itibariyle), GPRS, EDGE, SMS, MMS, MVS, Bas Konuş ve telesekreter hizmetleri sunmaktadır. Mobil telekomünikasyon şirketi olarak Türkiye’nin ikinci büyük mobil iletişim şirketidir ve 21 milyon abonesi vardır.


Vodafone Dummy Operator Yurtiçi

Siz internete girdiğiniz zaman Vodafone tarafından adlandırılan bir isim diye tanımlayabiliriz. Yani internete girdiğiniz zaman karşınıza çıkan isim.. burada size yansıyan ücret olmaz sadece paketiniz dahilinide internete girerseniz karşısında da ücretsiz olduğunu görebilirsiniz

2 YORUMLAR

  1. ( DUMMY OPERATOR YURTİÇİ MESAJLAŞMAMI ANLAMINAMI GELİYOR) EŞİMİN DÖKÜMANLARINDA HEP BU YAZIYOR BU KONUDA BİLGİ İSTİYORUM SAYGILARIMLA

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz