e-Devlet Kapısı Üzerinden Sunulan Hizmetler – www.turkiye.gov.tr

39
7040

e-Devlet, vatandaşlara Devlet tarafından verilen hizmetlerin elektronik ortamda sunulması demektir. Bu sayede, Devlet hizmetlerinin vatandaşa en kolay ve en etkin yoldan, kaliteli, hızlı, kesintisiz ve güvenli bir şekilde ulaştırılması hedeflenmektedir. Bürokratik ve klasik devlet kavramının yerini almaya başlayan e-devlet anlayışı ile, her kurumun ve her bireyin bilgi ve iletişim teknolojilerini kullanan sistemler ile devlet kurumlarına ve kurumlarca sunulan hizmetlere kolayca erişmesi hedeflenmektedir.

e-Devlet Kapısı nedir?
e-Devlet Kapısı, tüm kamu hizmetlerine tek bir noktadan erişim imkanı sağlayan büyük bir internet sitesidir. Kapı’nın amacı kamu hizmetlerini, vatandaşlara, işletmelere, kamu kurumlarına bilgi ve iletişim teknolojileriyle etkin ve verimli bir şekilde sunmaktır.

e-Devlet Kapısı, “Vatandaş”, “İş” ve “Devlet” olmak üzere üç ana sayfadan oluşmaktadır. Bu sayede kullanıcılar ihtiyaçları doğrultusundaki hizmetlere kolaylıkla erişebileceklerdir.

Vatandaşlar E-Devlet Kapısını Nasıl Kullanabilecekler?
e-Devlet Kapısı üzerinden iki türlü hizmet tipine erişim mümkündür.

Bilgilendirme amacıyla sunulan içeriklere erişim için www.turkiye.gov.tr adresini yazıp sayfayı görüntülemeniz yeterli olacaktır.

e-Hizmetler ise elektronik ortamdan sunulan kamu hizmetleridir. Kişisel bilgilere erişim veya kimlik doğrulama gerektiren e-hizmetlere erişim için şifre, e- imza veya mobil imzaya ihtiyaç duyulmaktadır. Tek bir kimlik doğrulaması (şifre, e-imza ve mobil imza) ile pek çok e-hizmeti aynı adresten alabilirsiniz.

Ayrıca, e-Devlet Kapısı üzerinden alınacak elektronik hizmetler için (vergi, harç vs. gibi) ödeme yapılması gerektiğinde önümüzdeki dönemde devreye alınacak olan ödeme birimi hizmeti sayesinde bu ödeme işlemleri de güvenli bir ortamda e-Devlet Kapısı üzerinden yapılabilecektir.

e-Devlet Kapısı Üzerinden Sunulan Hizmetler

Adalet Bakanlığı

Başbakanlık

Cumhurbaşkanlığı

Denizcilik Müsteşarlığı

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü

Dış Ticaret Müsteşarlığı

Emniyet Genel Müdürlüğü

Gelir İdaresi Başkanlığı

İçişleri Bakanlığı

İŞKUR Genel Müdürlüğü

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB)

Maliye Bakanlığı

Millî Savunma Bakanlığı

Milli Eğitim Bakanlığı

PTT Genel Müdürlüğü

Sanayi ve Ticaret Bakanlığı

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı

T.C. Devlet Demiryolları Genel Müdürlüğü

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası

Ulaştırma Bakanlığı

Daha Fazla Bilgi İçin İletişim:  https://www.turkiye.gov.tr/

Önceki İçerikDepremle ilgili kurumlar
Sonraki İçerikAskeralma ve Seferberlik İle İlgili e-Devlet İşlemleri
En güzel kayboluş tarihi bir kentin sokaklarında olur, en güzel unutuş sevdiğiniz bir romanın sayfalarında olur, ama her ikisi de geçicidir. Webmaster, seo uzmanı, sosyal medya uzmanı, amatör fotoğrafçı.

39 YORUMLAR

  • Şifrenizi yenimi aldınız. Şifrenizde küçük büyük harfler varsa şifrede olduğu gibi yazmaya çalışın. Eğer ki 1-2 günlük süre içerisinde hala bağlanamıyorsanız PTT ye danışmanızda yarar var.

 1. slm syn yetkili vallahi saçma sapan ya erişemiyoruz açamıyoruz faydasını hişçde göremiyoruz sizlere hayırlı olsun bizim derdimiz emekli maaşlarının düşüklüğü buna çözüm bulun süründürüyosunuz yazık 700 tl geçıninde görelim yaşam değil işkence

 2. EMEKLİYE GEÇİNEBİLİR MAAŞ VEREREK ÇALIŞAN EMEKLİYE SON VER ..İŞSİZLİĞE ÇARE OL..ÜRETİMDE EKONOMİDE CANLANSIN..İLGİLENENLER İÇİN TEŞEKKÜRLER..

 3. 5 aydır siteye çeki düzen veremediniz insanları mağdur etmek çokmu hoşunuza gidiyor kimse istediği işlemi gerçekleştiremiyor nasıl bir saçmalıktır bu ya

 4. şifre aldık,sigorta ile ilgili hiçbir yere giremiyoruz,eski sistem daha kolaydı,yaşlı ,okuma yazması olmayanlara şifre verilmiyor,nereden sigorta ile ilgili işlemler yapılacak?

 5. şifremi unuttum şimdi ne yapmalıyım sizce yani devlet şifremi aldım ve deiştirdim şimdi onu unuttum bana yardım edermisiniz lütfen no

 6. ya bu neya olmaz böyle birşeya çok uzun zamandır ssk hizmet dökümüne ulaşamıyorum yada başka bir sayfaya şifremle giriş yaptığım halde… eski sistem bundan daha iyidiya neymiş bu daha güvenli olmaz olsun onun güvenliğiya devletin buna bi an evel çözüm bulması lazım…biz nasıl öğrenecez sigortamızın yatığını yetkililerden bilen varsa söylesinya….nice insanlar mağdur bu konularda…….?

 7. benim sorunumda keşke şifre olsaydı
  üzerime bir çocuk görünüyor nüfustan düzelttirdim yanlışlık olmuş ama milli eğitimde hala düzeltilmedi velisi olarak hala ben gözüküyor. inşallah milli eğitimde düzeltirde çocuklarım bu kim demez yine

 8. bu ne yaa 1 aydır dökümanımı göremiyorum iyice işimizi zorlaştırdılar bi el atın artık şu işe e devlet şifresi dediler aldık bi işe yaramıyo :Q

 9. gittik ptt den zaef aldık geldik eve turkiye.gov.tr ye girdik kimliki ve sifreyi yazdık ama kimlik veya sifre hatalıdır diyo 10 kere denedim hiçbirinde olmadı yardım edin :'( :Q

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz