B Sürücü Belgesi ile Kullanılabilen Motorsikletler
Her zaman bizim bildiğimiz 2 tekerlekli araçlar A sınıfına sahip ehliyetler ile kullanılabiliyordu. Şimdi ise yeni bir kural getirilmiş ve B sınıfı ehliyete sahip olan kişiler ‘’M’’ olarak adlandırabileceğimiz Moped tarzı motosikletleri kullanabilecekler. Tabi bu motosikletlerde de belli bir hız sınırı konulmuş.
Bu değişik uygulama ile kullanabileceğiniz bazı motosikletleri size sunmaya çalışacağız.
Bu Moped tarzı motosikletler 50cc hacmi olan ve de 45km/s hızı geçmeyen motosiklet anlamına gelmektedir. 50cc akla pek yatkın gelmiyor olabilir ve gözünüzde de küçümseyebilirsiniz. Ancak trafiğin yoğun olduğu bölgelerde bu motorun size nasıl bir ferahlık sağlayacağını tahmin edebilirsiniz.

Honda Today 50
Şu an sıfırı bulunmayan bir motosiklettir. 3.8 beyliklik bir motora sahip olan bu araç tasarımı ile sürücüye oldukça kolaylık sağlamaktadır.
Kymco Agility 50
Bu sınıfın şu an sıfırı bulunmuyor. Motorda 12 inçlik geniş sayılabilecek teker yapısına sahip olması onun yol tutuşunda büyük bir avantaja sahip olmasını sağlıyor.
Asya Polo 50
Hali hazırda satımı mümkün olan bir motosiklet. 3 beygirlik ufak motoru bile sizi zorlamadan istediğiniz yere götürmeyi sağlayacaktır.
Kanuni Pony 50
Honda Today ile neredeyse birebir kopyası olduğu söylenen bir motor. Gerçi karşılaştırıldığında farkı olduğunu söylemek bile zor. Satışı bulunmayan Honda Today almak yerine bu motorun satın alınması akla biraz daha yatkın.

1
Kimler Neler Demiş?

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
serkan Recent comment authors
serkan
Ziyaretçi
serkan

teşekkürler