Atiye Deniz

10
2286

Türk ve Avrupa kültürü ile yoğrulan kimliği ve şaşırtıcı yeteneğiyle Atiye Deniz dünya medeniyetlerinin buluştuğu ülke olan Türkiye topraklarında yaşamaya başladı.

Bu iki kültürün birleşimi, üstün yeteneği ve Türk kalbinin duygusal güzelliğiyle, Türk Orient müziğinin notalarını birleştirerek kendine özgü Oriental R&B bir başka deyişle melez etnik doğu batı sentezini harmanlayarak olağanüstü farklı bir kolaj müziğe imza attı.
Henüz 20 yaşında olmasına rağmen gösterdiği bu performansın nedeni bebekliğinden itibaren yaşadığı müzik dolu dünyasıdır.

Annesi Hollandalı, babası Türk olan Atiye 22 Kasım 1988’de Bremen’de doğdu. İlkokul öğrenimin ilk yarısını Bremen’de ikinci yarsını İzmir’de okudu. Daha sonra birer yıl ABD ve Hollanda’da okuyan Atiye, Fransa da kısa bir eğitim aldıktan sonra Bremen’de liseyi tamamladı. Hollanda’da ve Almanya’da 5 sene dans okuluna giden Atiye , Jazz, Modern, Bale, Hip hop dersleri aldı. Bu dans dersleri ile vücut dilini geliştiren Atiye, olağanüstü kendine özgün dansı ve egzotik sesiyle birçok insanı büyülemektedir. Ayrıca kliplerinde ve konserlerinde ki dans koreografilerini de kendisi yapıyor.
Aynı zamanda aldığı müzik dersleri ile kendi müziğini bestesini de yapan ve sözlerinin çoğu kısmını tek başına yazan Atiye ‘Dont think’ adlı parçası ile kısa sürede youtube sitesinde 2 milyonu aşkın kişi tarafından izlenmesine ve tüm dünyada tanınmasına yol açmıştır.

İlk Albümünü 17 yaşında yapan Atiye , 5 yaşında Darbuka ve piyano çalmaya başladı.
2006 Kral TV Müzik ödüllerinde de en iyi çıkış yapan kadın sanatçı ödülüne sahip.

Hayat felsefesi olarak hayvanlara ve çevreye çok büyük önem veren Atiye, değişik ülkelerde yaşamanın getirdiği farklı kültürlerin zenginliği ile 5 dili rahatlıkla konuşabilmektedir. ( Türkçe, Almanca, İngilizce, Fransızca, Hollandaca )
Atiye Deniz Biyografisi – Resimleri – Albümleri

Resimleri sağ tıklayıp farklı kaydetten kaydederseniz resimler orjinal boyutlarında kaydolacaktır. Burdaki görüntüler taşmaması için daraltılmıştır.

Resmi web sitesi : http://www.atiyemusic.com

10
Kimler Neler Demiş?

avatar
8 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
10 Comment authors
contiberfinduyguserenMelek Recent comment authors
conti
Ziyaretçi
conti

çok güzel bir bayan

berfin
Ziyaretçi
berfin

ben sana aşığım be güzelim

duygu
Ziyaretçi
duygu

harika ben atiyeyi daha çok seviyorum kimse atiyeyi sevemez

seren
Ziyaretçi
seren

atiye sen bitanesin çok tatlısın kimse sana benim kadr hayran olamaz senin bütün konserlerine gtmek istememe rağmen olmuyo lütfen balıkesirede konsere gel senin için daha sabahın köründen gidip orda beklerim seniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii çoooooooooooooooooooook seviiiiiiiiiiiiiiiiiiyoooooooooooooooooooooruuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuum 😀 😀 😀 😀

Melek
Ziyaretçi
Melek

🙂 selam atiye abla senin sarkilarin cok guzel seni cok seviyorum hemde cok kendine iyi bak optum seni 🙂

hakan
Ziyaretçi
hakan

selam atiye seni çok seviyorum duruşunla sesinle herkesi geçmeyi çalışıyorsun aksi takdirde genç yaşta büyük bir şöhretin kapılarını aralamılsın seni kutlarım inşallah ilerdede şöhretin büyümeye devam eder 🙂

lale
Ziyaretçi
lale

atiye deniz çokk güzel bir kız onu cok seviyorum 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 😀 😀

tuğba
Ziyaretçi
tuğba

bence atiye çoook gzl hep beni ona benzetiyorlar

emra
Ziyaretçi
emra

Atiye senin bir numaralı hayranınım.Keşke seni yakındam görsen ve seninle resim çektirsem. :L:

eda el
Ziyaretçi
eda el

heeee yalancı….
atiyenin en büyük hayranı benim atiyeyi göremediğim için her gün ağlıyorum sen benim hakkımı yiyosun bikere 😛