Atiye Deniz

10
2474

Türk ve Avrupa kültürü ile yoğrulan kimliği ve şaşırtıcı yeteneğiyle Atiye Deniz dünya medeniyetlerinin buluştuğu ülke olan Türkiye topraklarında yaşamaya başladı.

Bu iki kültürün birleşimi, üstün yeteneği ve Türk kalbinin duygusal güzelliğiyle, Türk Orient müziğinin notalarını birleştirerek kendine özgü Oriental R&B bir başka deyişle melez etnik doğu batı sentezini harmanlayarak olağanüstü farklı bir kolaj müziğe imza attı.
Henüz 20 yaşında olmasına rağmen gösterdiği bu performansın nedeni bebekliğinden itibaren yaşadığı müzik dolu dünyasıdır.

Annesi Hollandalı, babası Türk olan Atiye 22 Kasım 1988’de Bremen’de doğdu. İlkokul öğrenimin ilk yarısını Bremen’de ikinci yarsını İzmir’de okudu. Daha sonra birer yıl ABD ve Hollanda’da okuyan Atiye, Fransa da kısa bir eğitim aldıktan sonra Bremen’de liseyi tamamladı. Hollanda’da ve Almanya’da 5 sene dans okuluna giden Atiye , Jazz, Modern, Bale, Hip hop dersleri aldı. Bu dans dersleri ile vücut dilini geliştiren Atiye, olağanüstü kendine özgün dansı ve egzotik sesiyle birçok insanı büyülemektedir. Ayrıca kliplerinde ve konserlerinde ki dans koreografilerini de kendisi yapıyor.
Aynı zamanda aldığı müzik dersleri ile kendi müziğini bestesini de yapan ve sözlerinin çoğu kısmını tek başına yazan Atiye ‘Dont think’ adlı parçası ile kısa sürede youtube sitesinde 2 milyonu aşkın kişi tarafından izlenmesine ve tüm dünyada tanınmasına yol açmıştır.

İlk Albümünü 17 yaşında yapan Atiye , 5 yaşında Darbuka ve piyano çalmaya başladı.
2006 Kral TV Müzik ödüllerinde de en iyi çıkış yapan kadın sanatçı ödülüne sahip.

Hayat felsefesi olarak hayvanlara ve çevreye çok büyük önem veren Atiye, değişik ülkelerde yaşamanın getirdiği farklı kültürlerin zenginliği ile 5 dili rahatlıkla konuşabilmektedir. ( Türkçe, Almanca, İngilizce, Fransızca, Hollandaca )
Atiye Deniz Biyografisi – Resimleri – Albümleri

Resimleri sağ tıklayıp farklı kaydetten kaydederseniz resimler orjinal boyutlarında kaydolacaktır. Burdaki görüntüler taşmaması için daraltılmıştır.

Resmi web sitesi : http://www.atiyemusic.com

Önceki İçerikAtatürk’ün Gençliğe Hitabenin Anlamı
Sonraki İçerik2017-2018 AÖF Öğretim Yılı İnternet Başvurusu ve Kayıt İşlemleri
En güzel kayboluş tarihi bir kentin sokaklarında olur, en güzel unutuş sevdiğiniz bir romanın sayfalarında olur, ama her ikisi de geçicidir. Webmaster, seo uzmanı, sosyal medya uzmanı, amatör fotoğrafçı.

10 YORUMLAR

  1. selam atiye seni çok seviyorum duruşunla sesinle herkesi geçmeyi çalışıyorsun aksi takdirde genç yaşta büyük bir şöhretin kapılarını aralamılsın seni kutlarım inşallah ilerdede şöhretin büyümeye devam eder 🙂

  2. atiye sen bitanesin çok tatlısın kimse sana benim kadr hayran olamaz senin bütün konserlerine gtmek istememe rağmen olmuyo lütfen balıkesirede konsere gel senin için daha sabahın köründen gidip orda beklerim seniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii çoooooooooooooooooooook seviiiiiiiiiiiiiiiiiiyoooooooooooooooooooooruuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuum 😀 😀 😀 😀

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz