Acronis True Image Yedek Alma ve Yedek Geri Yükleme

0
1453

Acronis True Image Nedir
Acronis True Image programının görevi, sabit diskteki verileri imaj dosyalarına aktararak sistem güvenliğini kusursuz hale getirmektir. Yazılımdan, dosya artıkları yüzünden giderek azalan Windows performansını artırmak amacıyla da yararlanılabilir. Gelecekteki tüm geri yüklemeler için işletim sistemini ve aygıt sürücülerini kurduktan hemen sonra sabit diski bir kez yedeklemek yeterli. Disk imajı diğer sabit disklere, ağ bilgisayarlarına, CD/DVD’lere aktarılabiliyor. İmaj dosyaları sabit disk üzerindeyse, sanal sürücü olarak kullanılabiliyor.

En büyük yenilik programın Windows oturumunda kullanılabilmesi. Yani sistemi açılış disketiyle başlatmak gerekmiyor. Recovery CD/ DVD’si ile farklı medyalardaki imaj dosyalarına göz atmak, USB ve Firewire sürücülere veri aktarmak mümkün. Kullanıcılar her ufak değişiklikte diskin tamamını yeniden yedeklemek zorunda değil. Doğrudan Windows üzerinden erişilemeyen güvenli disk alanı, virüslerin imaj dosyalarına zarar vermesini engelliyor.

Buradan Entire PC bölümünü seçiyoruz ve hangi diskini veya hangi dosyaları seçeceğimizi buradan ayarlayacağız.

Karşımıza gelen yeni bölümde ise 3 farklı seçenek bulunuyor. Bunlardan ilki bilgisayarımızda bulunan bütün bölümlerin yedeğini almamızı sağlamaktadır. 2. bölüm ise disk alanını seçmemizi sağlamaktadır. C: yada D: olarak seçebiliriz. Son bölümde ise seçtiğimiz dosyanın yedeğini alabiliyoruz. Biz Partition yani bölüm olarak seçeeğiz ve Disk and partitions olarak ayarlıyoruz.


Yedek bölümünü seçtikten sonra ise yedeklemek istediğimiz bölümü seçmemiz gerekmektedir. Aşağıdaki görselde yazan Select destination bölümüne giriş yaparak yedekleme yapmak istediğimiz bölümü seçiyoruz. İsterseniz alt bir klasör oluşturarak yedeklemek istediğimiz yeri ayarlayabiliriz. İsterseniz de aynı bölüm üzerinde bir yerde yedekleme yapabiliriz.

Önceki İçerikVestel V TAB 7810 Format Atma ve Sıfırlama
Sonraki İçerikİphone / İpad / iPod Touch Yazılım Güncelleme
Günün 12 Saatini kesinlikle Bilgisayarları ve Telefonu ile geçiren ve Film ve Müzik dinlemekten hiç bıkmayan arada sırada fotoğraf çeken sıradan biri diyebiliriz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz