+30 Nerenin Alan Kodu

12
21641

+30 Nerenin Alan Kodu – Yunanistan
Dünyanın dengesi ve hayatta kalma koşulları, kim ne derse desin para üzerine kuruludur. Ve dünya insanı para kazanmak için her zaman her türlü numaraya başvurur. Bunun içerisinde hırsızlıktan dolandırıcılığa kadar akla gelen her yol saman altından denenir. En masum gözüken yolda bile bir miktar haksız kazanç mevcuttur. İşte bu noktada bizlerin çok daha bilinçli ve akıllı olması şarttır.

Günümüz toplumu çok hızlı değişiyor. Her an her bilgiye ya da değişime ayak uyduramıyoruz. Hele ki şu günümüze baktığımızda dünyanın her noktasında bir buluş ya da yeni bir üretim ortaya çıkıyor. Araştırmacılar her saniye yeni bir şey keşfediyorlar. Zaman geçtikçe de her yeni buluş insanlıkta haber haline geliyor. Ama bizler her an her haberi bilemeyeceğimiz ve takip edemeyeceğimiz için geri kalıyoruz. Bugün ise bir yolda ya da bizimle karşılaşan bir kişi bize bilmediğimiz bir şey söylese hemen kanıyoruz. Çünkü bilemeyiz her şeyi. Ancak insanlar daha çok kısa yoldan haksız kazanç elde etmek için aklınıza ve hayalinize gelmeyecek bazı teknikleri uyguluyorlar bizim üzerimizden. Bunların bir çoğu ise korku üzerinden gerçekleşiyor. Bazıları ise meraktan. Ama aslında telefonlardan hiç bir zaman devletin bir organı bizim özel bilgilerimizi talep etmez. Ama bunu onlar yapıyormuş gibi yapanlar vardır ki çoğumuz bunlara başlarda çok kanarlardı. Ama neyse ki artık eskisi gibi gezmiyorlar.

Pek çoğunuzun başına illa ki gelmiş bir olaydır yabancı ülke kodlarıyla çağrı almak. Bu ne ki der geri dönüş yapmaya çalıştığımız. Ama tabi ki yanlış yaptığımız. Türkiye’nin ülke kodu +90’dır. Eğer ki yurt dışı ile çok haşır neşir değilseniz kendi ülkeniz dışından yapılan aramalara geri dönmeyin. Çünkü bunlar aslında bir tuzak ve siz merak ederek o numarayı tekrar aradığınızda sizden inanılmaz derecede yüksek para kesilmektedir. Bu nedenle bırakın konuşmaya çalışmayı yanından bile geçmeyin. Hatta numarayı engelleyin ve telefondan silin. Çünkü olur da yanlışlıkla basarsınız fark etmeden başınıza iş alırsınız. Bu aralar yabancı numara olarak +35 kodlu telefon numaraları rahatsızlık vermekte. Bu numaranın vatanı Bulgaristan’dır.

Önceki İçerikBluetooth 3.0 standart hale geliyor
Sonraki İçerikDetecting ide driver sorunu nasıl düzeltilir?
Günün 12 Saatini kesinlikle Bilgisayarları ve Telefonu ile geçiren ve Film ve Müzik dinlemekten hiç bıkmayan arada sırada fotoğraf çeken sıradan biri diyebiliriz.

12 YORUMLAR

  1. bilmiyosanız yazmayın arkadaş kvk sony gibi kurumlardan arandım geri de aranmıyor +30 211……… bu numaraları nası kullanıyolar adam gibi bilen varsa yazsın

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz