2010 KPSS Ortaöğretim-Önlisans sınavına girecek adaylar dikkat!

136
3820

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), 31 Ekim’de yapılacak KPSS’ye girecek olan adaylardan adres ve sınav merkezi değişikliği yapmak isteyenlerin, bu değişikliği http://ais.osym.gov.tr internet sayfasında bulunan Aday İşlemleri Sistemi üzerinden yapabileceklerini duyurdu.

ÖSYM, 31 Ekim 2010 tarihinde yapılacak, 2010-KPSS Lisans Eğitim Bilimleri Sınavına girecek olan adaylardan adres ve sınav merkezi değişikliği yapmak isteyenlerin, bu değişikliği ÖSYM’nin http://ais.osym.gov.tr internet sayfasında bulunan Aday İşlemleri Sistemi üzerinden şifreleri ile kendilerinin yapacağını bildirdi.

Adres ve/veya sınav merkezi değişikliği, 1 Ekim 2010 Cuma günü saat 23.59’a kadar yapılabilecek. Adres ve/veya sınav merkezi değişikliği isteği ÖSYM’ye dilekçe ile bildirilmeyecek. Bu amaçla gönderilen dilekçeler kesinlikle işleme konulmayacak.

Kamu Personel Seçme Sınavı (Ortaöğretim / Önlisans)
2010-KPSS Ortaöğretim / Önlisans Sınav Tarihi :
28.11.2010

136 YORUMLAR

 1. bise sorabilirmiyim ben orta ögretim olarak kayıt oldum kpss ye ön lisans diplomam var ön lisans olarak degistirmek istiorum ösym ye dilekce yazıp degistirebiliomusuz sanırım ama sınava 1 hafta kaldı .konuyla ilglili bilgisi olan varmı ?

  • Hangi sınava gireceksiniz ortaöğretim mi önlisansmı. sınav belgesinde saati yazmaktadır.

   ——————-

   İki yılda bir yapılan ve 26 Eylül 2010 tarihinde yapılması planlanan 2010-Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS-Ortaöğretim/Önlisans) 28 Kasım 2010 tarihinde yaklaşık iki buçuk milyon adayın katılımı ile yapılacaktır.

   Bu sınav için başvuru yapmış adayların sınava girecekleri sınav merkezlerine atamaları yapılmış ve sınav tarihi olarak 26 Eylül 2010 tarihini gösteren Sınava Giriş ve Kimlik Belgeleri adaylara postalanmıştır. 28 Kasım 2010 tarihinde gerçekleştirilecek sınav için adayların sınav yeri ataması yeniden yapılmayacak ve yeni bir Sınava Giriş ve Kimlik Belgesi gönderilmeyecektir. Adaylar 28 Kasım 2010 tarihinde gerçekleştirilecek sınava, daha önce adreslerine gönderilmiş olan, sınav tarihi olarak 26 Eylül 2010 tarihini gösteren Sınava Giriş ve Kimlik Belgeleri ile gireceklerdir.

   Adaylara gönderilmiş olan Sınava Giriş ve Kimlik Belgelerinin arka yüzündeki uyarı bilgileri, alınan güvenlik tedbirleri nedeniyle, geçerliliğini yitirmiştir. ÖSYM tarafından bütün adaylar için kalem, silgi, şekerleme ve peçete temin edileceğinden adayların sınava kalem, silgi, kalemtıraş, yiyecek içecek, kol ya da cep saati getirmemeleri gerekmektedir. Adaylar sınava sadece, Sınava Giriş ve Kimlik Belgelerinin aslını, özel kimlik belgelerini (nüfus cüzdanı veya pasaport) ve bir vesikalık fotoğraflarını getireceklerdir. Sınav güvenliği açısından adayların sınava gelirken bu belgelerinin dışında herhangi bir eşyayı sınav binalarına getirmemeleri önemle hatırlatılır. Sınav binalarında hiçbir eşya emanete alınmayacaktır. Sınav güvenliği ile ilgili bütün ÖSYM duyuruları bu sınavda da geçerli olacaktır. Güvenlik tedbirleri kapsamında yada her türlü diğer nedenlerle ÖSYM’ye iletilecek sağlık raporları için son başvuru tarihi 24 Kasım 2010 Çarşamba günü mesai bitimine kadardır. Bu tarihten sonra ÖSYM’ye erişecek raporlar değerlendirmeye alınmayacaktır.

   http://osym.gov.tr/Genel/BelgeGoster.aspx?F6E10F8892433CFF8DF7C92FCA5B4D05073F52E6932F1252

 2. 🙁 ben 4 yıllık unıversite ögrencisiyim mezun olmadım ortaöğretim belgesi gelmesi gerekirken önlisans belgesi geldi napcam ben şimdi osymye gitsem duzeltırlermi butun emeklerim bosa mı gitti şimdi

 3. mrb arkadaşlar benmde şöyle bir sorunum var bazı görevli arkadaşlarım sınavın ayın 29 unda yapılacağını söylyrlar ama burada 28 diyor ben bu olayı anlamadım aramzda kesin bişey bilyrsa lütfen beni bilgilendirsin 🙁 🙁 🙁

 4. 2010 ortaöğretim snavına girerken yanmzda nlr olması gerekiyor benim kimliğim biraz eski resmim 4 yl onceki halim deistrmelimiyim bir sorun çıkarmı yoksa giris belgesindeki resim yeterli mi bir de yanımızda bir fotoğraf getireceksiniz diyor bazı siteler bu doğru mu yanımızda neler olmalı acil cevap verirseniz sevinirim tesekkürler

 5. ARKADAŞLAR ACİL CVAP VERİN ELİMDE SADECE İLK KAYIT BELGEM VAR BANA SINAV TARİH KAĞIDI FALAN GELMEDİ ELİMDE HİÇ Bİ BELGE YOK NAPMAM GEREKYO SINAV YERİ NERESİ ACİL CEVAP

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz