Bilgisayar ve İnternet Blogu
15

Aramaya izin yok Sabit arama etkin Hatası Çözümü

Aramaya izin yok Sabit arama etkin Hatası Çözümü

Bu hatanın çözümü için Pin 2 Kodunuzuda bilmeniz gerekmektedir.Daha sonra ayarlar bölümünden sabit aramaları kapatınız..Kapatma işlemini yapabilmeniz için pin2 kodunu giriniz.
55 thoughts on “Aramaya izin yok Sabit arama etkin Hatası Çözümü

 1. hakan

  samsung GT-C3510 a program yüklettim. sadece acil arama diyor. sabit arama kapalı. sim kart başka telefonda arıyor.

  Cevapla
 2. beyza

  arama veya herhangi bir şey yaptığımda şebeke kapsama alanı dısındadır dıyor ne yapmalıyım ?

  Cevapla
 3. gülfem

  mrb hattım faturalı ama şuan birini arayamıyorum çağrı sonlandırıldı dıyor ne yapmalıyım :(

  Cevapla
 4. aslı

  telefonumu sabit aramalara açmak istiyorum bunun içinde pin 2 kodunu istiyo 500 ü aradım ama ögrenemedim ne yapmalıyım, başka türlü nasıl ögrenebilirim ?

  Cevapla
  1. Gezgin

   PUK 2 kodunuzu girmelisiniz. PUK 2 kodu, bloke olan PIN 2 kodunun yeniden kullanılır hale getirilmesini sağlayan aboneye ait özel bir şifredir. 8 hanelidir ve değiştirilemez. PUK 2 kodu kalıcı bloke olduğu takdirde SIM kartın ilgili bölümü kullanılamaz, ancak SIM kartın diğer özellikleri aktif durumdadır. İsterseniz Avea İletişim Merkezlerinden SIM kart değişikliği yapabilirsiniz. PUK 2 numaranızı bilmiyorsanız Avea web sitesi Online İşlemler menüsünden, Avea İletişim Merkezlerinden, Avea Online İşlemler menüsünden veya Avea Müşteri Hizmetleri’ne Avea hattınız ile 500, sabit hat ya da diğer operatörlerden 444 1 500 Sesli Yanıt Sistemi üzerinden ulaşarak öğrenebilirsiniz.

 5. ipek

  merhaba; benim telefonumda mesajlar geliyor ama yollanmıyor yani iletilmiyor burda ne yapmam gerekir :( çok üzügünüm lütfen yardımcı olursanız sevinrirrim

  Cevapla
 6. mustafa

  arkadaşlar 5800 telefonm war rehber in hepsi silindi gösterilmiyo nasıl yapabilirim.. ? :(

  Cevapla
 7. mustafa

  arkadaşlar 5800 telefonm war rehber in hepsi silindi gösterilmiyo nasıl yapabilirim.. ? :(

  Cevapla
 8. Onur

  Ya Benim telefonum Samsung Corby GT-S3650 ve Ayarlar bölümünde Sabit arama diye Birşey yok Bir yardım Edin MesaJ ve İnterNet Kullanılmıyor!!

  Cevapla
 9. derya

  yaa arkadaşlar benım telefonum lg p970 deli oldum bu sorunu nasıl halledebilirim bilen varsa yardımcı olabılır mı acaba???

  Cevapla
 10. iremnur

  YHA GERÇEEKTEN ÇOK İŞE YARADI 1 HAFTADAN BERİ YAPAMIYODUM ÇOK SAOLUN.ARKADAŞLAR EĞER SAMSUNG CORBY 2 TELEFONUNUZ VARSA AYARLARA GİRİN ORDAN GÜVENLİĞE TIKLAYIN ORDAN SABİT ARAMAYA MODU ZATEN YEŞİL IŞIK YANACAKTIR ONU KAPATIN VE PIN2 KODUNUZU GİRİN TEŞEKKÜRLER

  :D :)

  Cevapla
  1. irfan

   İREMNUR çok teşekur ederim çok güzel özetlemişsin hemen yaptım 3 gundur uğraşıyordum 2 dakikada yaptım telefonumu çok sağolasın gerçekten çoık yardımcı oldunuz :D:))

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest