Bilgisayar ve İnternet Blogu

3g Görüntülü Konuşma Nasıl Yapılır?


Görüntülü görüşme nasıl yapılır?
3G teknolojisinin kullanıma açılması ile hayatımıza birçok yeni servis girdi. Bunlardan biri de cep telefonundan görüntülü konuşma yapmak. Görüntülü görüşme için telefonunuzun 3G teknolojisine uyumlu olması ve uygun bir kameraya sahip olması gerekmektedir.

Görüntülü arama başlatma
3G destekli ve görüntülü görüşme özelliğine sahip cep telefonunuzdan görüntülü çağrı başlatmak için aramak istediğiniz numarayı seçiniz. Seçenekler tuşundan Ara tuşuna basınız. Açılan seçenekler içerisinden Video Araması tuşuna basınız. Aramanız başlamıştır. Telefonunuzun ekranında karşı tarafın durumu ile ilgili herhangi bir uyarı belirtilmedikçe aramanız başarıyla gerçekleşecektir.

Görüntülü arama cevaplama
Gelen görüntülü aramayı cevaplamak için ekrandaki seçeneklerden birine basmalısınız. Bunlar görüntülü cevap verme, sesli cevap verme ve reddetme seçenekleridir. Eğer karşı tarafın sizi görmesini istemiyorsanız görüntülü çağrıyı sesli olarak cevaplamalısınız.
73 thoughts on “3g Görüntülü Konuşma Nasıl Yapılır?

  1. gezgin Yazar

   3g işareti çevrede 3g bağlantısı varsa çıkan vir işaretttir o yüzden cihaza bağlı değil yada cihazın 3g destekli olması gerekiyor.

 1. azmi demirkol

  merhaba telefonumun mnodeli galaxy s3 mini hattım türkcell 3g ye açık mobil ayarları WCDMAGSM otomatik bağlantıda olmasına rağmen görüntülü arama yapamıyorum. bana yardımcı olursanız sevinirim…

  Cevapla
  1. gezgin Yazar

   s3 mini modelinde bu tarz sorunlar olabiliyor.Turkcell hattınız varsa 3G yazıp 2222’ye mesaj yollar mısınız.

 2. mine

  S3 mini kullaniyorum. Gotuntulu arama secenegine basinca goruntulu ariyormus gibi oluyor. Sonra hemen kapanip “goruntulu arama yapilamiyor. Sesli arama denensinmi” diye uyari veriyor. Ne yapabilirim? :(

  Cevapla
 3. Vedat

  TURKCELL. T50 VE T40 TELEFONUMUZ VAR. GÖRÜNTÜ ARAMA NASIL YAPABİLİRİZ.SİM KARTIMIZ 3G Lİ.EKRANDA ŞEBEKR ÜZERİNDE 3G DE YAZIYOR. ÖN KAMERADA VAR…

  Cevapla
 4. Özgür

  Sonny exspria t 2 telefonum 3 g butonu yok 5555 e msj attim acik ve sebeke modunu degjstim yime yok nasil yapmam lazim

  Cevapla
 5. ramazan

  Galaxy S4 kullanıyorum 3g açık diyo ama ne zaman arasam kapsama alanı dışında diyor şimdiden tesekurler

  Cevapla
 6. mehmet fatih koç

  General diskovery kullanıyorum videolu görüşme yapiyordum fakat video acmiyor kamera başka bir uygulama tarafından kullaniliyo diyor nazil bu sorunu giderebilirim

  Cevapla
 7. Osman Nuri

  Galaxy S3 kullanıyorum 3g açık ama görüntülü konuşma yapamıyorum yardımcı olur musunuz

  Cevapla
  1. gezgin Yazar

   ilk olarak şöyle yapınız turkcell hattınız varsa 3G yazıp 2222 ye yollayınız avea ise 3G yazın ve 5555 e gönderiniz vodafone ise 3G yazıp 3636 gönderiniz yani ilk olarak hattınızın açık olması gerekiyor.DAha sonra bu işlemden sonra halen yapmıyor ise mobil ağlarınızı kontrol ediniz yani ayarlar bölümünden diğer ayarlara giriniz ve mobil ayarlara bakınız.şebeke modu yazan yere ise GSM/WCDMA olarak ayarlarınız.

  1. Gezgin

   yanlış hatırlamıyorsam güncelleme yapmanız lazım son bir yazılım güncellemesi ile o butonda geliyor diye biliyorum.

  1. Gezgin

   Son olarak bir güncelleme var arkadaşım yani yazılım güncelleme yaptıktan sonra bu özellik aktif olacaktır.

  1. Gezgin

   ayarlar>>mobil ağlar >> şebeke modunu GSM/WCDMA olarak ayarlayınız.Daha sonra ise görüntülü arama yapmayı deneyiniz.

  1. Çilekeş

   Arama bölümüne ##3282# yazıp field test uygulamasını açın. ToggleENS(REBOOT) seçeneğini kullanın. cihazı kapatıp açınca EDGE’nize kavuşmuş olacaksınız.

  1. Çilekeş

   Arama bölümüne ##3282# yazıp field test uygulamasını açın. ToggleENS(REBOOT) seçeneğini kullanın. cihazı kapatıp açınca EDGE’nize kavuşmuş olacaksınız..

 8. abdurrahim üzen

  slm ben nokia lumia 620 kulanıyrum ama bir türlü görüntülü görüşme seçeneği bulamıyurom lütfen yardımcı olun

  Cevapla
  1. Gezgin

   3G abonelik gerektiren bir servis değildir, daha hızlı ve kaliteli network tipi seçimi için üyeliktir. 3G üyeliğinin iptali için 2G yazıp 7777’ye SMS atılabilir.

  1. abdurrahim üzen

   evet vodafone kulanıyom görüntülü görüşme şıkını bulamıyorum

  2. Gezgin

   3G abonelik gerektiren bir servis değildir, daha hızlı ve kaliteli network tipi seçimi için üyeliktir. 3G üyeliğinin iptali için 2G yazıp 7777’ye SMS atılabilir.

  3. Gezgin

   3G abonelik gerektiren bir servis değildir, daha hızlı ve kaliteli network tipi seçimi için üyeliktir. 3G üyeliğinin iptali için 2G yazıp 7777’ye SMS atılabilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pin It on Pinterest