3g Görüntülü Konuşma Nasıl Yapılır?

75
24999


Görüntülü görüşme nasıl yapılır?
3G teknolojisinin kullanıma açılması ile hayatımıza birçok yeni servis girdi. Bunlardan biri de cep telefonundan görüntülü konuşma yapmak. Görüntülü görüşme için telefonunuzun 3G teknolojisine uyumlu olması ve uygun bir kameraya sahip olması gerekmektedir.

Görüntülü arama başlatma
3G destekli ve görüntülü görüşme özelliğine sahip cep telefonunuzdan görüntülü çağrı başlatmak için aramak istediğiniz numarayı seçiniz. Seçenekler tuşundan Ara tuşuna basınız. Açılan seçenekler içerisinden Video Araması tuşuna basınız. Aramanız başlamıştır. Telefonunuzun ekranında karşı tarafın durumu ile ilgili herhangi bir uyarı belirtilmedikçe aramanız başarıyla gerçekleşecektir.

Görüntülü arama cevaplama
Gelen görüntülü aramayı cevaplamak için ekrandaki seçeneklerden birine basmalısınız. Bunlar görüntülü cevap verme, sesli cevap verme ve reddetme seçenekleridir. Eğer karşı tarafın sizi görmesini istemiyorsanız görüntülü çağrıyı sesli olarak cevaplamalısınız.

Önceki İçerikTurkcell Vınn iptali durumunda erken iptal ücreti nasıl hesaplanır?
Sonraki İçerikÇinliler Sony’nin de kopyasını da yaptı
Günün 12 Saatini kesinlikle Bilgisayarları ve Telefonu ile geçiren ve Film ve Müzik dinlemekten hiç bıkmayan arada sırada fotoğraf çeken sıradan biri diyebiliriz.

75 YORUMLAR

    • ilk olarak şöyle yapınız turkcell hattınız varsa 3G yazıp 2222 ye yollayınız avea ise 3G yazın ve 5555 e gönderiniz vodafone ise 3G yazıp 3636 gönderiniz yani ilk olarak hattınızın açık olması gerekiyor.DAha sonra bu işlemden sonra halen yapmıyor ise mobil ağlarınızı kontrol ediniz yani ayarlar bölümünden diğer ayarlara giriniz ve mobil ayarlara bakınız.şebeke modu yazan yere ise GSM/WCDMA olarak ayarlarınız.

  1. General diskovery kullanıyorum videolu görüşme yapiyordum fakat video acmiyor kamera başka bir uygulama tarafından kullaniliyo diyor nazil bu sorunu giderebilirim

  2. TURKCELL. T50 VE T40 TELEFONUMUZ VAR. GÖRÜNTÜ ARAMA NASIL YAPABİLİRİZ.SİM KARTIMIZ 3G Lİ.EKRANDA ŞEBEKR ÜZERİNDE 3G DE YAZIYOR. ÖN KAMERADA VAR…

  3. S3 mini kullaniyorum. Gotuntulu arama secenegine basinca goruntulu ariyormus gibi oluyor. Sonra hemen kapanip “goruntulu arama yapilamiyor. Sesli arama denensinmi” diye uyari veriyor. Ne yapabilirim? 🙁

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz