Yandex Çeviri Nasıl Kullanılır

0
3443

Bildiğiniz gibi en çok kullanılan çeviri uygulamaları ve programaları arasında Google ve Google çeviri var diyebiliriz ama son zamanlarda Rus yapımı olan Yandex ve Yandex Çeviri olarak çıkması işlerin rengini biraz olsun tersine çevirdi ve daha iyi bir çeviri imkanı sundu diyebiliriz.Sadece çeviri olarak değil arama motoru olarak da adından çok fazla söz ettiren Yandex çeviri kulvarında çok kullanılmaya başlandı.

Yandex.Çeviri, yabancı dilde yazılmış kelime ve cümleleri başarıyla çevirebilen bir çevrimiçi sözlük uygulamasıdır. Aralarında Türkçe’nin de bulunduğu 30’dan fazla dili destekleyen çeviri uygulaması, tamamen ücretsizdir.

Rusya’nın lider arama motoru Yandex’in Windows Phone 8 işletim sistemli Nokia cihazları için özel olarak geliştirdiği çeviri uygulaması ile sözcük gruplarını ve tüm metinleri hızlıca çevirebilirsiniz. Cümlenin tamamını yazmanıza gerek kalmadan çeviriyi görüntüleme, bir sonraki sözcüğü ilk harflerine ve anlama göre önerme, çevrilmiş metni dinletme gibi özellikler içeren Yandex.Çeviri, herkesin rahatlıkla kulanabileceği son derece basit tasarlanmış, ihtiyacınız olan tüm seçenekleri içeren kullanıcı dostu bir arayüze sahip.

yandex_indir

Yandex’in ücretsiz çeviri uygulaması, Rusça, İngilizce, Ukraynaca, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Hollandaca, Çekçe, İsveççe, Danca, Bulgarca, Rumence, Sırpça, Lehçe, Belarusça, Portekizce, Hırvatça, Türkçe, Estonca, Letonca, Litvanca, Yunanca, Slovakça, Slovence, Arnavutça, Katalanca, Makedonca, Fince, Macarca, Norveççe, Ermenice, Azerice, Gürcüce dillerinde destek vermektedir.

Yandex.Çeviri’nin seslendirme özelliği ise, Rusça, İngilizce, Türkçe, İtalyanca, Fransızca, İspanyolca, Almanca, Lehçe, Çekçe, İsveççe, Portekizce, Fince, Katalanca, Danca, Hollandaca, Yunanca ve Norveççe dillerinde mevcuttur.

Önceki İçerikAndroid Telefonlarda Time Lapse Nasıl Yapılır
Sonraki İçerikGoogle Play Store 5.10.29 Güncellemesi
Günün 12 Saatini kesinlikle Bilgisayarları ve Telefonu ile geçiren ve Film ve Müzik dinlemekten hiç bıkmayan arada sırada fotoğraf çeken sıradan biri diyebiliriz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz