Virüsleri kim yayıyor?

1
934

virüs

Güvenlik firması Symantec, zararlı bilgisayar yazılımlarının dünyaya nerende yayıldığına dair yaptığı araştırmada, suçluyu Çin’de buldu. Yayınlanan Mart 2010 raporunda, zararlı yazılımların önemli bir kısmının Çin kökenli olduğunu açıklanırken, Çin’in Shaoxing şehri tek başında %21,3’lük oranla listenin zirvesinde yer aldı. İkinci sırada %16,5 lik oranla Taipei’ye ait. Üçüncü sırada ise daha şaşırtıcı bir şehir yer alıyor. Symantec’in raporuna göre tüm zararlı yazılımların %14,8’i Londra’dan dünyaya yayılıyor.

Ülkelere bakıldığında ise birinci sırada olan Çin’i, Romanya takip ediyor. Üçüncü sırada ise ABD yer alıyor. Mart ayının en şanssız ülkesi ise Macaristan oldu. Symantec’in raporunda en çok istenmeyen e-postaya (spam) hedef olan ülkenin Macaristan olduğu açıklandı. E-posta eklentisi ile en çok saldırılan ülke Tayvan olurken, İngiltere, yemleme saldırılarına en çok maruz kalan ülke oldu. Rapora göre Mart ayında İngiltere’de gönderilen her 254 e-postadan bir tanesi yemleme saldırısı yapmak için gönderilmişti.

Önceki İçerikİnternet kotası anlık sorgulanacak
Sonraki İçerikYoutube ile Facebook Ortak Çalışacak
Günün 12 Saatini kesinlikle Bilgisayarları ve Telefonu ile geçiren ve Film ve Müzik dinlemekten hiç bıkmayan arada sırada fotoğraf çeken sıradan biri diyebiliriz.

1 Yorum

  1. Öyle uzun uzun araştırma yapmalarına gerek yoktu ki!
    Bilgisayar ortamındaki pek çok virüsün kaynağı ve yayıcısı Symantec’tir… Symantec Antivürüs kullanıcısı müşterilerine update adı altında virüs gönderdiğini 16 çalışanının işine son vererek kabul etmek zorunda kaldı. Özellikle bizim memleketimizdeki saf kullanıcılar hala anti virüs yazılımı diye virüslerin en ciddi kaynağını kullanmaya devam ediyorlar…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz