Turkcell – Avea – Vodafone Puk Kodu ile Pin Kodunu Öğrenme – Değiştirme

220
90047

Turkcell – Avea – Vodafone Puk Kodu ile Pin Kodunu Öğrenme – Değiştirme
Pin Kodunuzu 3 kere art arda yanlış girmeniz durumunda, pin kodunu tekrar belirleyebilmek için puk koduna ihtiyacınız olacaktır. Bu konuda, 3 büyük operatörden puk kodunuzu nasıl öğrenebileceğinize değineceğim.
Turkcell Hattınızın Puk Kodunu Öğrenmek
– 444 0 532 Turkcell müşteri hizmetlerini arayarak, puk kodunuzu istediğinizi belirttikten sonra sizden istenen kişisel özel bilgilerinizden sonra, PUK kodunuz size bildirilecektir.
– Turkcell Online İşlem Merkezi’ nden de Puk kodunuzu öğrenme menüsünden, puk kodunuzu görebiliyorsunuz.
* Turkcell online işlem merkezine kaydınız yoksa, SIFRE yazıp 2222′ ye göndermeniz taktirde, gelen SüperŞifre’ niz ile giriş yapabilirsiniz.

Vodafone Hattınızın Puk Kodunu Öğrenmek

 • Vodafone Hatlı Cep telefonunuzdan 7000 yada 444 0 542 yi arayarak, Vodafone müşteri hizmetleri ile konuşarak, PUK Bilginizi alabilirsiniz .
 • Vodafone web sayfasından, My Vodafone sistemine giriş yaptıktan sonra, Sol menüde Abonelik İşlemleri > Pin & Puk menüsünden, puk bilginizi görebiliyorsunuz ..

Avea Hattınızın Puk Kodunu Öğrenmek

 • Avea hatlı cep telefonunuzdan 500′ ü, diğer telefonlardan 444 1 500 Numaralı Avea Müşteri Hizmetleri’ ni arayarak, güvenlik gereği istenen bilgileri verdikten sonra PUK kodunuzu temsilciden öğrenebilirsiniz.

Belirtmem gerekir ki; PUK Kodu sadece PIN kodunun yanlıs girildiği durumda gerekli olmayabilir. Eğer PIN kodunuzu unuttuysanız da, PUK kodu ile değiştirebilirsiniz. Yani PIN Kodunun 3 kere yanlıs girilmesi durumunda PIN kodunun kilitlenmesini beklemeden, PIN kodunuzu PUK ile istediginiz zaman değiştirebiliyorsunuz.

Bunun için:

Telefonunuzun arama kısmına numara olarak:

Pin1 Kodu Bloke Çözme : **05*Puk Kodu*yeni pin*yeni pin # Arama Tuşu

Pin2 Kodu Bloke Çözme : **052*Puk 2*yeni pin2*yeni pin2 # Arama Tuşu

———————————————————————————————

Pin1 Kodu Değiştirme : **04*eski pin*yeni pin*yeni pin # Arama Tuşu

Pin2 Kodu Değiştirme : **042*eski pin2*yeni pin2*yeni pin2 # Arama Tuşu

220 YORUMLAR

 1. selam benim hattım açık hat bizim hanım tel,i kurcalarken pin bloke olmuş puk istiyor bende sim kartın dış kartlarını atmıştım benim iş telefonumdu acaba hattımı nasıl açabilirim saygılarımla….
  🙁

 2. vodofone hattım var pın iptal oldu pukuda bilmiyorum kartı atmıştık vodofone servisindende olmuyor kayıt olmam gerekiyo mesajı başka telden atsam o tele ait oluyo olmuyor müşteri hizmetlerini arayamıyorum tel acil arama yapıyo sadece lütfen yardım edin 🙁 :'( :'( :'( :'( :Q :Q

 3. ya pin kodumu 3 kere yanlış girdim şimdi puk kodu istiyor,sizde diyorsunuz ki müşreti hizmetlerini arayın.telefon kapalı nasıl arıyım arayamıyorum of napıcam ben ya

 4. merhaba benim erkek arkadaşımın hattı aveaydı daha sonra aveadan başka bir numarayla değiştirdik numarasını yenilerde puk kodu istedi telefon şimdi eski hattın bilgileriylemi giriş yapacağız nereyi aramamız gerekir teşekkür ederim şimdiden

 5. Müşteri hizmeletlerini arıyoruz maşallahları var hıızlı hızlı konuşup duruyolar çata çat.benimde hattım bloke oldu.sım kartının üzerindeki numraları girin dediler.girdim ama bu sefer pın 1 pın 2 yeni şifre diyor yazıyorum yine olmuyor ne yapmam gerekli?

  • sanırım yapamamışsınız ..Müşteri hizmetleri aradıgınız sesli yönlendirme işlemi devreye giriyor siz puk kodu dediğiniz zaman sizi o bölüme yönlendiriyor ve sizde smkartınızın arkasındaki seri numarayı girdiğiniz zaman size puk kodunuzu söylüyor çok basit bir işlemdir.

 6. ya benim tel de puk istiyo ama ben internetten bi şekilde buldum bu sefer yeni pin kodu yazın diyo ona da 12345 yazdım kabul etmiyo bu işin yeni simkart çıkarmadan hallolması mumkun diil mi ya
  nolur yardımcı olun :'( :'( :'(
  babama nasıl izah edicem durumu ya :'( :'(

 7. ya benim sorunum çok büyük hem 20 tllik kontr yüklettim oda boşa gitti şimdi telefonumu bayadır açmıyordum açtım dün direk puk kodunu istedi turkcell müşteri hzmetlerni aradım dedim böyle böyle onlarda puk kodunu verdiler grdm yeni pin çıktı yeni bi pin grdim tekrar pin onayl yazdı tekrar aynı pini girdim snrada yanlış puk dio ve sadece 4 hakkım kaldııııııı :'( 🙁 🙁 :'( :Q

 8. Pin kodunu 3 kere yanlış girdim puk koduna geçti sonra puk kodunu girdim ve yeni pin kodu istedi yazdım yeni pin kodunu doğrulayın kısmına da aynı şeyi yazdım ama kod hatası diyor bir kaç kere denedim aynı hatayı veriyor şimdi ppuk kodu hakkım 3 tane kaldı ne yapabilirim 🙁

  • Müşteri hizmetlerini arayıp puk kodunu öğrenip doğrusunu girmelisiniz Aksi halde 10 hakkınızı kullandığınızda sim kartınız bloke olacağından yeniden çıkartmak zorunda kalırsınız.

 9. puk kodu istedi telfonum müşteri hizmetlerini aradım ama hattın yasal sahibi olmadığı için puk kodumu alamadım ne yapabilirim?

  :'( 🙁

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz