Telefonunuzu Nasıl Yedekleyebilirsiniz

0
1107

Telefonunuzu Nasıl Yedekleyebilirsiniz
Bildiğiniz gibi Android ve İOS cihazlardan önce masaüstü bilgisayarlar vardı ve kullanım olarak daha farklı sistemlere sahiplerdi. Tabi devir biraz olsun değişti ve artık akıllı telefonları yada tabletleri kullanmaya başladık. Daha kolay olan bu sistemler kullanıcıları için yeni olduğu için biraz daha yabancı geliyor ve ilk kullanıcılar için sorunlar oluşturabiliyor. Özellikle en çok sıkıntı çektikleri bölüm ise cihazdaki bilgilerin korunması ve yedeklenmesi olarak tanımlayabiliriz. Yedekleme yapmadıkları için yada yedeklemeyi bilmedikleri için cihazda oluşabilecek sorunlardan sonra tüm bilgileri uçup gidiyor ve sadece ahlar vahlar içinde kalan müşteriler karşımıza çıkıyor. Peki android yada İos cihazımızda oluşabilecek sorunlara karşın cihazda bulunan bilgilerimizi nasıl yedekleyebiliriz onu görelim..

Yedekleme işlemi nasıl yapılır yada yedekleme nasıl yapılır görelim..
1- Akıllı telefonumuzdaki yada tabletimizdeki bilgilerimizi bilgisayar yedekleme yapabiliriz. Bu yedekleme işlemi için bize kullandığımız telefona göre yada cihaza göre data kablosu lazım olacaktır. Siz telefonunuz ile bilgisayarınız arasındaki bağlantıyı data kablosu ile kurarsanız kısa süre sonra bilgisayarınızda telefonunuzda olan bilgiler görülecektir ve siz onları bilgisayarınıza bir klasör açarak kopyalayabilirsiniz.

2- Diğer bir yedekleme sistemi ise bulut sunucular olarak tanımlayabiliriz. Android ve İOS cihazlar için bildiğiniz gibi sizler için ücretsiz bir bulut sunucu verilmektedir. Bunlar ise Android için Google Drive,İOS için ise İcloud olarak kullanılmaktadır.

Google Drive üzerinde kullanabileceğiniz 15 GB gibi bir bölüm bulunmaktadır. Burada dikkat etmeniz gereken en önemli unsur güvenilir ve sağlam bir şifre ile Google Drive hesabı açmanız gerekmektedir ve mutlaka telefon numaranız ile doğrulama yapınız. Bu işlemleri yaparsanız burada olan bilgilerinize kimse ulaşamaz.

3- Rehber yedekleme işlemleri biraz daha farklıdır. Rehber yedekleme işlemi Android işletim sistemine sahip akıllı cihazlarda biraz daha kolay ve hızlı olarak yapabilirsiniz. Android cihazlarda yedekleme işlemi için cihaz imkanlarını kullanırsanız
İçe – Dışa aktar olarak yapabilir ve rehberinizi VCF formatında kopyalayarak istediğiniz yere atabilir yada yollayabilirsiniz. Tabi bu VCF uzantılı dosyayı bulut sunucularada kopyalayabilir ve daha sonrada kullanabilirsiniz.
Rehber yedekleme işlemini aynı zamanda mail adresinizede yedekleme yapabilirsiniz. Mail adresine ise Uygulama kullanarak kolay ve hızlı bir şekilde yapabilirsiniz.

MCBackup - My Contacts Backup
MCBackup - My Contacts Backup
Developer: Globile
Price: Free


Uygulama üzerinden yedekleme işlemi hızlı ve basittir. Yapmanız gereken yedekle dedikten sonra gönderilmesini istediğiniz mail adresini belirleyiniz ve gönderme işlemi 3-5 dakika sonra yapacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz