Sim Kart Reddedildi Nasıl Açabilirim

122
37246

Soru : Arkadaşlar Pin Kodunu 3 Kere hatalı girdim ve sim bloke oldu,sonra puk no larınıda yanlış girdim ve sonunda sim kartı reddedildi yazdı..

Cevap : Bu durum sim kartınızın pin kodunu hatalı girmenizden dolayı karşılaştığınız bir durumdur.Yani siz mevcut olan pin kodunuzu hatalı olarak girdiğiniz zaman cihaz sizden puk kodu isteyecektir.Bu pin kodu giriş sayısı ise 3 keredir.Daha sonra ise sizden puk kodu isteyecektir.Siz puk kodunu 10 kere hatalı girdiğiniz zaman ise bu sefer sim kartınızı tamamen kilitlenecektir.Buda sizden para çıkacağı anlamına gelmektedir.

Sim kartınızı kilitlenince ise karşınıza Sim Kart Reddedildi şeklinde bir uyarı çıkacaktır.Bu uyarıdan kurtulmak için ise size en yakın bayiye giderek işlem yaptırmanız gerekmektedir.İşlem ise hat sahibinin kimliği,ehliyet yada denk bir belge ile yapılmasını sağlamaktadır.Daha sonra ise sim kartınızı açılacaktır.

Burada şunlara dikkat etmeniz gerekmektedir.Eğer rehberinizi sim kartınıza kayıt ettiyseniz isimleriniz yani rehberinizi silinecektir.
Hattınızda bulunan TL-Kontör-Ücretsiz Dakikalarınız-Paketlerinize hiçbir şey olmayacaktır.

Sim Kart Reddedildi Nasıl Açabilirim

Sim karıtınızda sorun var demek size en yakın bayiden sim kart çıkartma yani hat sahibinin yedek sim alması gerekmektedir..Eğer sim kartı başka bir telefonda deneyip çalıştığını görüyorsanız o zaman ise telefonun sim kart yuvasıdan sorun var demektir..

122
Kimler Neler Demiş?

avatar
56 Comment threads
66 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
63 Comment authors
Eness2013GizemGamzezeynep Recent comment authors
Enes
Ziyaretçi
Enes

numara değişir mi

s2013
Ziyaretçi
s2013

Sim kartımı kapatmışlar mobilveri kaplaı

zeynep
Ziyaretçi
zeynep

avea ne kadar ?

furkan
Ziyaretçi
furkan

kaç TL acaba bu

Yunus
Ziyaretçi
Yunus

Ya arkadaşlar simi 3 kere dedim puk u 10 kere denedim olmadı ne yapmam lazım yedek sim kart çıkarınca telefon daki numalar siliyormu acil cevap lütfen. . 🙁

emre
Ziyaretçi
emre

benim sim kartım kitlendi. Sürekli sim kartı reddedildi diyor puk kodum da var ancak benim sim kartım kitlendi puk kodum da var numaram değişir mi bayisine gitsem