Google Play (eski adı Android Market), Google’nin Android işletim sistemi için geliştirdiği bir paket yöneticisi ve elektronik medya dağıtım/satış platformudur. Kullanıcılara Android SDK ile geliştirilen ve Google üzerinden yayınlanan uygulamalara göz atmasına ve indirmesine olanak tanır ve Android işletim sisteminin resmi uygulama mağazası olarak hizmet vermektedir.

Müzik, film, kitap, Android için uygulamalar ve oyunlar için çevrim içi satış hizmeti ve aynı zamanda bir de Cloud ortam oynatıcısı içerir. Bu servise web üzerinden, Android’lerde Play Store telefon uygulamasından ve Google TV’den ulaşılabilir.Satılan içeriklere de tüm bu uygulama ve platformlardan erişilebilir.Google Play, müzik, dergi, kitap, film ve televizyon programları sunan bir dijital medya mağazası sunmaktadır. 11 Mart 2015’te ayrı bir çevrimiçi donanım satıcısı olan Google Store’nin piyasaya sunulmasına kadar Google donanım aygıtlarını satın alma teklifinde bulundu. Uygulamalar ücretsiz olarak veya bir maliyetle Google Play aracılığıyla kullanılabilir. Uygulamayı Play Store mobil uygulaması aracılığıyla doğrudan bir Android veya Google TV cihazına indirilebilir veya bir cihaza Google Play web sitesinden dağıtabilirsiniz.

Samsung firmasının son zamanlarda en çok sattığı cihazlardan biriside Samsung Galaxy J7 modelidir. Bu model sayesinde ucuz maliyeti ve performans ile kullanıcıları ile tekrar barıştı diyebiliriz. Samsung Galaxy J7 modelinden sonra ise yeni J serisi cihazda piyasaya çıktı. Bildiğiniz gibi Samsung marka cihazlarda Android işletim sistemini kullanmaktadır. Android işletim sistemini sahip cihazlarda ise Google Play hesabı açılarak oyun ve uygulama indirerek cihazımızı kullanabiliriz.

Samsung Galaxy J7 Özellikleri
Dünya genelinde Qualcomm Snapdragon 615 işlemcisini kullanan cihazın iki farklı versiyonu mevcut durumda. Galaxy J7, ülkemize Samsung’un kendi işlemcisi olan Exynos 7580 ile geldi.

Grafik işlemci olarak Mali-T720 işlemcisini kullanan cihaz, 1.5 GB RAM’e ve 16 GB dahili depolamaya da sahip. Arkada 13 önde 5 megapiksel kamera kullanan cihazın en ilginç özelliklerinden biri ise ön kameranın flaşa sahip olması.

Samsung Galaxy J7 modelinin en başarılı özelliği ise kesinlikle uzun pil ömrü. 3000 mAh’lık bataryaya sahip olan cihaz, günümüz amiral gemilerinin çok üstünde bir pil performansı sunuyor.

1-Google Play hesabı açmak için ilk olarak Google Play uygulamasına giriniz. Daha sonra karşınıza aşağıda bulunan görseldeki gibi bir ekran gelecektir. Buradan bilgilerinizi giriniz.
yeni_google_play_hesabi_acmak

2-Buradan sonra sizden Google Play için bir mail adresi belirlemek için isimi girmenizi isteyecektir. Bu mail sürekli olarak kullanabileceğiniz bir isim olmalıdır ve mutlaka şifre ile birlikte not ediniz.

3-Bu işlemlerden sonra ise güvenlik için telefon numarası isteyecektir. Burada mutlaka telefon numaranızı yazınız ve doğrulama yapınız. İleride yaşayabileceğiniz bir şifre unutma durumunda hatırlatma işlemi yaparak tekrar hesabınızı kullanabilirsiniz.

Kimler Neler Demiş?

avatar