RJ10,RJ11 ve RJ45 Arasındaki Farklar

0
7151

RJ11 Jakları klasik evlerde kullandığımız telefonların arka kısmına takılan jack çeşitidir. Genellikle 2-4-6 pin şeklinde olanları bulunmaktadır.RJ11’lerin Türkiye’deki telefon sistemine göre bağlantısı yapılması gereken nokta genelde kırmızı-yeşil olarak gösterilmiş olan en ortadaki 2 pindir.6 pinli bir düzende 3 ve 4 , 4 pinli bir jacktada 2 ve 3 nolu pinlere denk gelir.
RJ11’in genel görüntüsü alttaki gibidir.
R45 Jackları genellikle network bağlantılarında kullanılan RJ11’e göre dahada geniş ebatlarda 8 pinden oluşan jacklardır. Eğer evinizde bir modeminiz var ise ethernet bağlantısı yaptığınız soketleri inceleyebilirsiniz.Genellikle 8 pin kullanılarak bağlantısı yapılır bu jacklarda.Ancak bazı tek bilgisayarın kullanıldığı tekli sistemlerde 4 pininde kullanıldığı olmaktadır.
RJ45’in genel görüntüsüde aşağıdaki gibidir:
RJ10 Jacklarını bu iki jacktan bahsettikten sonra belirtmekte fayda olacaktır.RJ10 jacklarıda evlerde kullandığımız klasik telefonlardaki ahize spirali uçlarına çakılan 4 pinli RJ11’e göre daha dar kesitlere sahip olan jack türüdür.Bu jackların en küçük olan türüdür.
RJ10’nin genel görüntüsü:
rj10,rj11 ve rj45 arasındaki farkları resimlerle gösterecek olursak alttaki sonuçlar çıkacaktır.
Bu 3 jack arasındaki farkı en iyi gösterecek görünüm aşağıdakidir:

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz