Kayıt dışı olduğu tespit edilen IMEI Nedir

3
5542

Kayıt dışı olduğu tespit edilen IMEI Nedir
Günümüzde en çok kullanılan elektronik cihazlar bildiğiniz gibi işletim sistemlerine sahip ve hayatımızın bir parçası olan akıllı telefonlar ve tabletler diyebiliriz. Bu cihazlarda işletim sistemlerinin dışında bizde olduğu gibi bir sistem kayıt için bir seri numarası vardır. Bu numara ise TC numarası ile benzer bir durum görülmektedir. Bildiğiniz gibi TC numaramız bizim vatandaşlık numaramızdır ve sim kart olan cihazlarda da imei numarası onların vatandaşlık numarası olarak görülmektedir. Özellikle teknolojinin gelişmesiyle bu farklı işlemler ortaya çıktı. son zamanlarda ise akıllı telefon kullanıcılarının en çok korktuğu durum ise imei klonlanması yada kapanan imeiler dir.

Genel olarak yukarıda bulunan görsel sizinde başınıza gelebilir. Peki bu durumda ne yapmanız gerekmektedir yada nereye başvuru yapabilirsiniz. Hangi işlemleri uygulamanız gerekiyor..
İlk olarak şunu söyleyelim. Eğer başınıza böyle bi durum gelirse ilk yapmanız gereken işlem cihazın faturasıyla beraber cihazı aldığınız yere götürmenizdir. Bu BTK tarafından işlemlerin durduğunu yani bir hat olduğunu söylemektedir.

3
Kimler Neler Demiş?

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Hasan Fehmionur Recent comment authors
onur
Ziyaretçi
onur

aynısı bendede var ben bı arkadastan aldım şimdi napmam gerekıyor yardımcı olun 🙁

sinan
Ziyaretçi
sinan

teşekkürler kardeşim eline sağlık