iPhone SIM Yok Hatası ve Çözümü

3
3564

Son zamanlarda akıllı telefonların piyasda artmasıyla birlikte hataları ve sorunlarıda arkasından gelmeye başladı diyebiliriz.Genel olarak ise hataların karşısında da güncellemeler gelmektedir.Her hatadan sonra ise firmalar birçok güncelleme yaparak sorunları ortadan kaldırmaya çalışıyor.Son hata ise iphone modellerinde SIM Yok hatası ve bazı kullanıcılarda SIM kart takılı değil uyarısı ile karşılaşıyorlar.Bu gibi hataların kısa süre sonra çözümleri geliyor.Eğer sizde bu şekilde bir hata alıyorsanız aşağıdaki yöntemleri deneyerek bu hatadan kurtulabilirsiniz.

-İlk olarak telefonunuzun son güncel yazılımı olup olmadığını kontrol etmelisiniz.Bu işlem için Ayarlar – Genel – Hakkında bölümünden kontrol edebilirsiniz.

-Mümkünse telefonunuzda bulunan simkartı çıkartınız ve başka bir simkart çıkartınız.Eğer farklı bir simkartta da çalışıyorsa simkart problemi olabilir.

-Simkart problemi olduğu için telefonunuzundan simkartınızı çıkartınız ve altın sarı bölümü temizleyiniz.

– Problemi çözemiyorsanız Apple’dan teknik destek talebinde bulunmanız gerekecek.

Kimler Neler Demiş?

3 Yorum - "iPhone SIM Yok Hatası ve Çözümü"

avatar
KEnan
Ziyaretçi

teşekkürler

seyfi
Ziyaretçi

Teşekkürler

mustafa
Ziyaretçi

Hiç bir şekilde düzelmedi. Telefoncuya götürdüm affedersiniz bok etti.. sim kart aranıyor da kalıyor. Sim kart olsa da olmasa da.. Yazılım güncelledim bu sefer telefon hiç açılmadı hata verdi yazılım hatası. Hatayı aradım google a sordum donanım hatası varmış. Yani telefon çöp oldu maalesef.