İphone Güncelleme Uyarıları Nasıl Kapatılır

0
2112

İphone bir cihaz kullanıyorsanız ve gelen güncelleme uyarılarından bıktıysanız bu yazımız sizler için diyebiliriz. İphone ve İpad üzerinden gelen güncelleme uyarılarından kurtulmak için birkaç ayar yapmanız gerekmektedir. Bu ayarlardan sonra ise İphone ve İpad üzerinden gelen güncellemelerden kurtulabilir ve jailbreak yapılmadan iOS OTA güncellemelerini nasıl devre dışı bırakacağınızı anlatmak istiyoruz.
Söylediğimizi gibi bu işlem için cihaz üzerinden hiçbir değişiklik yapmadan uyarıyı kaldırabiliriz. jailbreak yapılmadan iOS OTA güncellemelerini devre dışı bırakmayı anlatacağız..

Apple’ın iOS 5 ve sonrası işletim sistemlerinde sadece internet bağlantısını kullanarak güncelleme işleminin yapılması için OTA güncelleme sistemini yayınladı. Bu sistem ile sadece internet bağlantısını kullanarak güncelleme yapabilir ve kısa süre sonra cihazımızı kullanmaya başlayabiliriz. Bu konumuzda jailbreak olmadan OTA uyarısını nasıl kaldırabiliriz onu göreceğiz..
İphone Güncelleme Uyarıları Nasıl Kapatılır
1. iOS cihazınızdan Safari’yi açın.
2. Safari’nin adres satırına bu GitHub bağlantısını yapıştırın: hikay.github.io/app/NOOTA.mobileconfig
3. Bir profil yüklemeniz istenecek. Adımları takip ederek profili yükleyin.
4. Cihazınızı yeniden başlatın.
5. Ayarlar> Genel> Yazılım Güncelleme’ye gidin ve yeni güncellemeleri kontrol edin. Cihazınız iOS’un hangi versiyonunda olursa olsun güncel olduğu uyarısını alacaksınız.

Bunun nedeni, yüklediğiniz profilin cihazınızı aslında tvOS beta programına kaydetmesidir. tvOS ile ilgili bir güncelleme olsa da cihazınız bu uyarıyı vermeyecektir.iOS güncellemelerini tekrar almak istediğinizde profili silerek cihazı yeniden başlatmanız yeterli.

Önceki İçerikTurkcell Umre Konuşma Paketleri
Sonraki İçerikYoutube’a Nasıl Video Yükleyebilirim
Günün 12 Saatini kesinlikle Bilgisayarları ve Telefonu ile geçiren ve Film ve Müzik dinlemekten hiç bıkmayan arada sırada fotoğraf çeken sıradan biri diyebiliriz.
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments