İlluminati’nin Doğuşu ve Ardındaki Gerçekler – İlluminati Nedir
İlluminati aslında dünya için kontrol merkezi anlamına geliyor dersek hatalı birşey söylemiş olmayız. İlluminati dediğimiz zaman örgütün yöneticileri bulana kişilerin herhangi bir yolla doğrudan yada dolaylı olarak İlluminati’ye hizmet ettiği olarak biliniyor. İlluminati 1 MAyıs 1776 yılında Adam Weishaupt adında bir Kabbalacı bir Hukuk Profesörü ve Baron von Knigge ile kurulan bir gizli topluluk olarak bilinmektedir. İlluminati kelime anlamı ise Aydınlanmış olanlar anlamına gelen bir kelimedir. Günümüzde ise Aydınlanmış olanlar değil İlluminati şeklinde çok fazla duyabilirsiniz. Hatta İlluminati kelimesi bir çok filmde de konu olmuştur.
İlluminati topluluğu Rönasans döneminde olan bu topluluğun kelime anlamı olarak ise insanların düşüncelerini hür kılmak, dinsel dogmatik düşüncelerden arındırmak ve Newtoncu pozitif bilimi geliştirmek olarak görülmektedir ama dünya tarihinde en çok komplo teorisi almış topluluktur.
İlluminati son derece gizlilik içinde tutulan bilgiler içermektedir ve üyelerini kimse bilmemekteydi. Her üye için farklı bir kod adı ve takma adlar bulunmaktadır. Yani kimse gerçek ismini kullanmıyor ve gizli tutuluyor. Örnek olarak ise İlluminati içinde kurucu olan dam Weishaupt’un kod adı ‘Spartacus’ idi.
İlk kuruluş olarak 12 kişiden oluşan İlluminati grubu daha sonra ise 80 kişiye ulaşmıştır. 1874 yılında ise gizli siyasi amaçları olduğu öğrenilerek İlluminati yasaklanmıştı. 19. yüzyılın başlarında ise ünlü Alman filozof Hegel’in katılımı bu topluluğa yeni bir nefes, canlılık katmış ve İlluminati eski parlak dönemine geri dönmüş oldu.

İlluminati yeni üyesi olan Hegel ise Tez ve Antitez uygulamalarıyla yeni dünya düşüncesini geliştirdiği bir ütopya haline gelmiştir. Yani Hegel taze kan olarak İlluminati için farklı bir kapı aralamıştır. Dinsel dogmatik düşüncelerin egemen olduğu ülke olan İtalya’ya ulaşmış ve ünlü rönesansçı şahıslar tarafından Katolik Kilisesi’ne siyasi bir savaş başlatmıştır. Günümüzde ise İlluminati halen çok fazla ağırlığı olan ve faal bir yapısı olan hem siyasi,hemde askeri alanda çok fazla kendini göstermektedir. ABD üzerinde alınan birçok siyasi kararın bile İlluminati üzerinden geçtiği söylenmektedir. Çok ünlü olarak bilinen olaylar Myron Fagan’a göre Waterloo Savaşı, Fransız İhtilali ve açıklanamayan John F. Kennedy suikasti bu örgütün işi olarak bilinmektedir. Yukarıda belirttiğimiz gibi film konularına bile eklenen İlluminati bilindiği kadarıyla Holywood film sektörü bu örgütün elindedir. 10 adet yöneticisi ve 300’e yakın alt kadrosu bulunan İlluminati tanınmış ünlüler,bankacılar ve sanatçılar üzerine kurulmuş bir sistem diyebiliriz yada kısa adı olarak da zengin kişiler..


ABD dolarının üzerinde bile İlluminati’ye ait simgeler ve anlatımlar bulabilirsiniz. Yani İlluminati dediğimiz sadece bir grup değildir. Dünyanın en zenginlerinden birisi olan ama geçtiğimiz günlerde ölen David Rockefeller’da bu grubun üyeleri arasında olduğu söyleniyor. 91 yaşında olan Rockfeller dünyanın en büyük bankalarından Chase Manhattan Bank, Citibank ve Standard Oil, Mobil gibi dünya petrol pazarını elinde tutan dev şirketlerin en büyük hissedarıydı.

4
Kimler Neler Demiş?

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Göksel BakkalSinan Recent comment authors
STEVEN
Ziyaretçi
STEVEN

teşekkürler

özden
Ziyaretçi
özden

Teşekkürler

Göksel Bakkal
Ziyaretçi
Göksel Bakkal

Ruhlar uzaydan cennet adında bir gezegenden dünyaya gelmiştir. Ruhlar, bedendeki sacral hiatus adindaki bir kemige girerek beden bulmuş ve unlu tarihsel kişilikler olarak yaşamışlardır. Bazı ruhların isimleri tanrılarla ozdeslesmistir. Zeus, Odin vs. gibi.. Horus cennet, Horus’un gözü ise cennetin gözü manasına gelir. Illuminati sembolundeki göz de Horus’un gözü ile aynı gozdür. Yeryüzüne gelecek ve beden bulacak olan kurtarıcıyı yani Mesih’i temsil eder. Mesih aydınlanma ve bilgiyi temsil eder. Inanmak isteyenler için reenkarnasyon hakkında bazı ayetler ve hadisler mevcuttur. Yûnus / 4 Meali: Hepiniz hesap vermek üzere O’nun huzuruna götürüleceksiniz. Bu Allah’ın kesinlikle gerçekleştireceği bir va’didir. O mahlûkâtı ilk önce yoktan… Devamı »

Sinan
Ziyaretçi
Sinan

Eyvallah