Haftada 3 bardak kola içiyorsanız… Kolanın bir zararı daha!

2
1746

Yapılan bir araştırma, kolanın zararlarından birini daha ortaya çıkardı. Haftada 3 bardak kola içiyorsanız…

Yaz ayların serinlemek için bol miktarda gazlı içecek tüketenler bu haberi okumadan geçmeyin!..

Harvard Üniversitesi’nde fareler üzerinde yapılan araştırmaya göre; gazlı içeceklerin içinde bulunan fosfat maddesi, cilt ve kaslarda bozulmaya yol açıyor. Et, ekmek ve pasta gibi gıdalarda da kullanılan fosfat, kalp ve böbreklere de zarar veriyor.

Geçtiğimiz yıl ABD’de yapılan bir araştırmada, haftada 3 bardak gazlı içecek tüketmenin pankreas kanserine yakalanma riskini iki kat artırdığı saptanmış.

Haberturk

2
Kimler Neler Demiş?

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
ismailmelisa karşı Recent comment authors
melisa karşı
Ziyaretçi
melisa karşı

kola çok zararlı kesinlikle içmemenizi öneririm. bu yazıyı lütfen dikkate alın. kendi salığınız için kesinlikle dikkate alın. :$ bunu size öneriyorum.

ismail
Ziyaretçi
ismail

Kolanın zararları, 1 Bardak kolanın zararları, 1 Bardak asitli kolanın içindeki şeker miktarı 1 bardak kola bize neler yapıyor? İç ve Kalp Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay, bir bardak kolanın 60 dakikada vücuda verdiği zararları anlattı Bir bardak asitli içeceğin bir saatte vücudunuza yaptığı zarara inanamayacaksınız. İşte felakete götüren kısır döngü… Asitli içecekler neden şişmanlatır? İlk 10 ve ilk 40 dakikada bakın kola vücutta kan şekerini nasıl etkiliyor? İyibilgi’deki habere göre, Prof. Dr. Karatay, ‘Asitli içeceklerden içince vücudunuzda neler olduğunun farkında mısınız?’ diyerek aşağıdaki açıklamayı yaptı: 1. İlk 10 dakikada: Kanınıza hemen 10 çay kaşığı kadar şeker girer. Bu… Devamı »