Bilgisayarımın Özelliklerini Nasıl Öğrenebilirim

2
1773

Bilgisayarımızın Arka Planında Çalışan Programları Kapatmak msconfig

Bilgisayarınıza ait sistem özelliklerini öğrenmek istiyorsanız ister bilgisayarınızdaki uygulamalarla istersenizde daha kapsamlı bir araştırma için farklı gelişmiş uygulamalar kullanabilirsiniz.Şimdi ilk olarak bilgisayardan bu özelliklere nasıl bakabilirim onu öğrenebilirim.

Bu özellikleri öğrenmek için bilgisayarıma sağ tıklayalım ve özellikler dedikten sonra karşımıza çıkan pencereden bilgisayarınıza ait belli başlı özellikler çıkacaktır.Bunlar İşlemci,işletim sistemi,ram gibi bilgilerdir.
bilgisayar_özellikleri

Daha fazla bilgi öğrenmek istiyorsanız ise Bilgisayarınızın özelliklerini öğrenmenin bir diğer yolu ise DirectX Tanı Aracıdır. DirectX Tanı Aracını açmak için Başlat – Çalıştırdan dxdiag yazın. Karşınıza aşağıdaki ekran benzeri bir pencere çıkacaktır.

directx

Tabi bu bilgiler size yetmiyor olabilir.Bunun için ise farklı programlar kullanabilirsiniz.Bu programların başında Cpu-Z programı gelmektedir.Eğer daha farklı bir program istiyorsanız Advanced SystemCare programına ait eklentiler ilede bu özellikleride öğrenebilirsiniz.

sistem_özellikleri

2
Kimler Neler Demiş?

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
gezgindilara Recent comment authors
dilara
Ziyaretçi
dilara

ben ramimi öğrenmek istiyorum ama sağ tıklayınca özellikler çıkmıyor araçlar çıkıyor